Sayfa 6 Toplam 6 Sayfadan BirinciBirinci ... 23456
Toplam 56 adet sonuctan sayfa basi 51 ile 56 arasi kadar sonuc gösteriliyor

Konu: Þirket Haberleri / Yorumlarý

Yaþ
    47
    Teþekkür / Beðeni

Koç, 2.2 milyar TL'lik yatýrým yapýp 2200 kiþiyi iþe alacak

13.03.2010 | Finans Servisi | Haber

2009 yýlýný 1.4 milyar lira net kârla tamamlayan Koç Holding, bu yýl 2.2 milyar lira tutarýnda yatýrým yapýp toplam çalýþan sayýsýný 2200 kiþi artýrmayý hedefliyor.

Koç Holding'in net kârý 2009'da, 2008'e göre yüzde 29,3 oranýnda azalarak 1 milyar 429 milyon liraya inerken, satýþ geliri de yüzde 19,2 azalarak 44.8 milyar lira olarak gerçekleþti. Holdingin brüt kârý 8.8 milyar lira, faaliyet kârý ise 3.5 milyar lira oldu. 2009'un tüm dünya ekonomileri için zor bir yýl olduðuna dikkat çeken Koç Holding CEO'su Dr. Bülent Bulgurlu, "Dünya ekonomisinin yaklaþýk 60 yýl sonra ilk kez yüzde 1 oranýnda daraldýðý öngörülüyor. Böyle zor bir senede odaklanma stratejimiz ve aldýðýmýz tedbirler sayesinde hedeflerimizi gerçekleþtirdik" dedi.
    Deðiþen küresel dinamiklere hýzla uyum saðlayarak portföylerini yeniden yapýlandýrdýklarýný belirten Bulgurlu, bu sayede, krize kuvvetli bir finansal yapý ve yüksek likidite ile girdiklerini kaydetti. Aldýklarý tasarruf tedbirleri ve etkin iþletme sermayesi yönetimleri sayesinde yüksek verimlilik oranlarý yakaladýklarýný vurgulayan Bulgurlu, odaklandýklarý her sektörde hem kalite hem de kârlýlýkta pek çok küresel rakiplerini geride býrakmayý baþardýklarýný ifade etti.

Fortune'da 172. sýraya çýktý
    2009 yýlýný 44.8 milyar lira konsolide ciro ile tamamladýklarýný hatýrlatan Bulgurlu, faaliyet kârýnýn ise 3.5 milyar lira olarak gerçekleþtiðini söyledi. Bu rakamýn, 2008 yýlýnda elde edilen iþtirak satýþ kazançlarý hariç tutulduðunda, zorlu piyasa koþullarýna raðmen yýllýk bazda yüzde 3 oranýnda bir artýþa iþaret ettiðinin altýný çizen Bulgurlu, "2008 yýlýnda iþtirak satýþ kazançlarý hariç yüzde 6 olan faaliyet kâr marjýmýz, önemli bir artýþ ile 2009 yýlýnda yüzde 8 olarak gerçekleþti. Vergi öncesi kârýmýz ise 3.2 milyar TL ile geçen yýla oranla bir kereye mahsus gelirler haricinde yüzde 121 artýþ kaydetti. Büyüklüðümüzün bir göstergesi olarak 2004 yýlýnda 389. sýradan girdiðimiz Fortune 500 listesinde, aralýksýz 5 yýldýr yükselerek 172. sýraya ulaþtýk. Bu listedeki tek Türk þirket olmanýn gururunu bir kez daha yaþadýk" deðerlendirmesinde bulundu.

Kârlýlýk odaklý strateji
    Elde edilen olumlu sonuçlarýn gelecekte artarak devam etmesinin en temel hedefleri olduðunu belirten Bulgurlu, faaliyet gösterdikleri sektörlerde verimli, yenilikçi, rekabetçi ve kârlý olmaya özen gösterdiklerini ifade etti. Ekonomik performansýn yanýnda sosyal sorumluluk alanýnda da geniþ kitlelere ulaþan sosyal sorumluluk projelerine imza atmaya devam edeceklerini vurgulayan Bulgurlu, 2010 yýlýnda büyüme stratejilerinin kârlýlýkla sürdürülebilirlik odaklý olacaðýný ve bir kez daha sunduklarý ürünler, kurum kültürleri, yönetim becerileri ve hizmet standartlarýyla fark yaratmaya, Türkiye'ye deðer katmaya odaklanacaklarýný açýkladý.

Krizde 1.7 milyar TL yatýrým
    Kriz ortamýnda dahi Türkiye ekonomisine olan güvenlerinin ve desteklerinin sürdüðünün, yatýrýmlarýnýn devam ettiðinin altýný çizen Bulgurlu, 2009 yýlýnda 1.7 milyar TL yatýrým gerçekleþtirdiklerini açýkladý. Bulgurlu, 2010 yýlýnda da 2.2 milyar TL yatýrým yapmayý planladýklarýný bildirdi. Bulgurlu, Koç Topluluðu genelinde 2009 yýlýnda 68 bin 514 olan toplam çalýþan sayýsýný, 2010'da 70 bin 725'e çýkararak 2200'ün üzerinde yeni istihdam planladýklarýný açýkladý.
    Koç Holding olarak son dört senedir üst üste Avrupa Birliði (AB) Komisyonu araþtýrmasýnda dünyada en fazla Ar-Ge yatýrýmý yapan þirketler sýralamasýnda ilk 500 içinde bulunduklarýna dikkat çeken Bulgurlu, hedeflerinin mevcut Ar-Ge kapasitelerini büyütmek, tasarým ve teknolojiyi en iyi þekilde kullanarak, enerji tasarrufu saðlayan modeller geliþtirmek olduðunu söyledi. Bulgurlu, böylece küresel rekabette güçlerinin daha da artacaðýný, markalarýnýn dünya ligindeki konumunun daha da pekiþeceðini ifade etti.

Tüm sektörlerde büyüme
    Tüpraþ'ta krize raðmen yatýrýmlarýna ve yeniden yapýlanmaya yönelik çalýþmalarýna kararlýlýkla devam ettiklerini, operasyonel iyileþtirmeler ve aktif satýþ politikasý sonucunda kârlýlýklarýnýn arttýðýný belirten Bulgurlu, Tüpraþ'ta bugüne kadar 1.2 milyar dolar yatýrým yaptýklarýný söyledi. Tüpraþ'ý geçen yýl son üç çeyrekte dünyadaki en kârlý rafinerilerden biri yaptýklarýný kaydeden Bulgurlu, Aygaz'ýn da 2009 faaliyet yýlý içinde yüzde 30'luk pazar payýyla açýk ara liderliðini koruduðunu vurguladý. Akaryakýt daðýtým þirketi Opet'in pazar payýný artýrmaya devam ettiðini ifade eden Bulgurlu, Yapý Kredi Bankasý'nýn da kredi kartlarý alanýndaki 18 yýllýk liderliðini devam ettirdiðini, kredi kartý bakiyesine göre yüzde 20,4'lük pazar payý elde ederek sektörde ilk sýradaki yerini koruduðunu söyledi.
    Arçelik bünyesindeki Beko markasýnýn Batý Avrupa'da pazar payýný en çok artýran marka olduðunu vurgulayan Bulgurlu, Beko'nun Ýngiltere pazarýnda buzdolabý, dondurucu ve piþiricilerde lider konumda olduðunu belirtti.

KOÇ ÞÝRKETLERÝNÝN KARNESÝ
    TÜPRAÞ: Bugüne kadar 1.2 milyar dolarlýk yatýrým yapýldý. Son üç çeyrekte dünyadaki en kârlý rafinerilerden biri oldu.
    AYGAZ: 2009'da yüzde 30'luk pazar payý ile açýk ara liderliðini korudu.
    OPET: Pazar payý artýyor, müþteri memnuniyeti araþtýrmalarýnda en beðenilen þirket.
    TOFAÞ: Pazar lideri olarak tamamladýðý 2009'da net kârýný yüzde 105 artýrarak Ýtalyan Fiat'ýn "dünyada kârýný en fazla artýran" þirketi oldu.
    FORD OTOSAN: 2009 yýlýnda ABD ve Kanada'ya ihracat gerçekleþtiren ilk Türk otomotiv firmasý oldu. 30 bin adet Transit Connect ile Türkiye'den ABD'ye yapýlan toplam ihracatýn altýda birini tek kalemde gerçekleþtirdi. Transit Connect, Avrupa'nýn ardýndan Amerika'da da "Yýlýn Ticari Aracý" seçildi."
    YAPI KREDÝ BANKASI: Kredi kartlarý alanýndaki 18 yýllýk liderliðini devam ettirdi.
    ARÇELÝK: Beko markasý Batý Avrupa'da pazar payýný en çok artýran marka oldu.
    referans

Yaþ
    47
    Teþekkür / Beðeni

Eurobank efg'yi kuveytli burgan bank'in satin aldigi belirtiliyor - haberturk
    haberturk gazetesinde bugun yayinlanan bir haberde; yunanistan'in
    ikinci buyuk bankasi eurobank'in turkiye birimi eurobank efg'yi
    kuveytli burgan bank'in satin aldigi ileri suruluyor.
    Haberde, burgan bank'in buyuk ortaginin % 58'lik payla kuveyt project
    company, ikinci buyuk ortagin ise % 7.4'luk payla kuveyt hukumetinin
    oldugu belirtiliyor.

-matriks-

Teþekkür / Beðeni

DOÐAN: MEDYA GRUBUNDA ARTIK SATIÞ YOK-CNBC-E

Doðan Holding Onursal Baþkaný Aydýn Doðan, Kanal D'yi Azeri
    iþadamý Mansimov'a sattýðýna yönelik haberlere yanýt verdi. Doðan,
    "Bizim artýk medya grubunda satýþ düþüncemiz yok" dedi.

Doðan Holding Onursal Baþkaný Aydýn Doðan, uzun bir aranýn
    ardýndan ilk kez CNBC-e'ye konuþtu.Aydýn Doðan, medya grubundaki
    varlýklarla ilgili satýþ haberlerine açýklýk getirdi.

Doðan'ýn sorulara verdiði yanýtlar þöyle:

"Medya grubunda yeni satýþlar olacak mý?

Kanal D, Hürriyet, Posta, CNN Türk'te satýþ tasarýsý yok. Bizim
    artýk medya grubunu satma düþüncemiz, tasarýmýz yok. Uzaktan yakýndan
    bir düþüncemiz yok. Mansimov'u severim, arkadaþýmdýr ama ben onu
    yazdan beri görmedim. Hüsnü (Özyeðin) benim eski arkadaþýmdýr.
    Aylardýr görmedim. Tavla oynardým, artýk oynayamýyorum. Yýldýrým'ý
    (Demirören) severim, babasý arkadaþýmdýr. Onunla uzaktan yakýndan
    ilgim yok. nasýl çýktý aklým almýyor. Bizim meslek tefessüh (fesih
    olmuþ) etmiþ.

Sattýklarýnýz arasýnda piþmanlýk duyduðunuz var mý?

Sattýðým bütün medya varlýklarýna üzüldüm, hele Milliyet
    Gazetesi'ne. Manevi þeyi de vardý bende. Ben mesleðe onunla girdim ama
    alanlara Allah hayýr etsin. Baþarýlý olmalarýný istiyorum. Star'ý çok
    sevdiðim birine sattým, babasýný da kendisini de seviyorum. Baþarýlý
    olacaðýna inanýyorum. Ýnsan sattýðýna üzülür ama piþmanlýðým yok.

Ama bazý sattýðýnýz varlýklarda problemler çýktý ortaklar
    arasýnda, bu durum size nasýl yansýyor?

Onlara girmek istemiyorum. Ama sattýklarým içinde manevi olarak en
    çok üzüldüðüm Milliyet. Benim ilk gözaðrým. Ben onunla Kanal D'yi
    kurdum. Alanlara hayýrlý olsun. Ýkisi de 1 numaralý rakibim olsun
    istiyorum."

Foreks Haber Merkezi

Teþekkür / Beðeni

Rossmann könnte Schlecker auf den Pelz rücken

31.01.2012, 19:01 Uhr
    Die Schlecker-Insolvenz dürfte den Drogerie-Markt durcheinanderwirbeln. Der bisherige Branchendritte Rossmann schielt auf Filialen des Erzrivalen. Der Firmenchef hält sich aber mit konkreten Kaufplänen zurück - noch.
    Borsacýlarýn ve borsanýn yeni adresi
    [url] www.keyborsa.com[/url]

Teþekkür / Beðeni

ÇÝFT TAÞIYICILI ÝPHONE 5’LE TURKCELL’LÝLER MOBÝL ÝNTERNET KEYFÝNÝ ÝKÝ KAT HIZLI YAÞAYACAK

Turkcell, Apple’ýn iOS 6 iþletim sistemine sahip son akýllý
    telefonu iPhone 5’i ayda sadece 113 TL’den baþlayan fiyatlarla
    müþterilerine sunuyor. iPhone 5, 14 Aralýk itibarýyla Turkcell
    Ýletiþim Merkezleri, turkcellmagaza.com ve anlaþmalý zincir
    maðazalardan temin edilebilecek.

Türkiye’nin lider iletiþim ve teknoloji þirketi Turkcell, iPhone
    5’i 14 Aralýk Cuma gününden itibaren Turkcell ayrýcalýklarý ve
    kalitesiyle müþterilerine sunuyor.

iPhone 5’in 16 GB modeli 113 TL, 32 GB modeli 128 TL, 64 GB modeli
    ise 144 TL’den baþlayan fiyatlarla 24 ay sözleþmeli olarak Turkcell
    Ýletiþim Merkezleri ve anlaþmalý zincir maðazalardan, peþin olarak
    turkcellmagaza.com’dan satýþa sunulacak. Ayrýca Turkcell müþterileri
    iPhone 4S 16GB’a aylýk 98 TL ve iPhone 4 8GB’a aylýk 73 TL
    karþýlýðýnda 24 ay sözleþmeli olarak daha cazip fiyatlarla sahip
    olabilecek.

13 Aralýk akþamý Suadiye’deki Turkcell Maðazasý’nda saat 20.00’den
    itibaren düzenlenecek eðleneceli etkinlikler ve gece boyunca sürecek
    sürpriz yarýþmalarla 20 kiþiye iPhone 5 kazanma þansý sunulacak.
    Ayrýca, gece 00.00’dan itibaren müþterilerin beðenisine sunulacak
    iPhone 5’i, alan ilk 100 kiþiye de 449 TL deðerindeki Jawbone Jambox
    Kablosuz Hoparlör hediye edilecek.

Turkcell Genel Müdür Yardýmcýsý Emre Sayýn, konuyla ilgili
    açýklamasýnda, iPhone 5’i Türkiye pazarýna sunmak üzere Apple ile
    yaptýklarý iþbirliðinden duyduklarý memnuniyeti dile getirdi. Sayýn,
    “Apple’ýn en geliþmiþ akýllý telefonu iPhone 5’i müþterilerimize
    Turkcell 3G hýzý ve kalitesini deneyimleyecekleri tekliflerle
    sunuyoruz. Çift Taþýyýcý (Dual Carrier) destekli iPhone 5 ile
    Turkcell’liler mobil internetin keyfini iki kat hýzlý yaþayacak” dedi.
    Þimdiye kadarki en ince ve en hafif iPhone olan iPhone 5, yeni ve
    çarpýcý 4-inç büyüklüðünde Retina ekran, þaþýrtýcý bir hýz için Apple
    tarafýndan geliþtirilmiþ A6 iþlemci ve yüksek hýzlý kablosuz teknoloji
    özelliklerini sunabilmek ve üstelik tüm bu özellikleri daha uzun bir
    pil ömrü ile saðlamak üzere tamamen baþtan tasarlandý. iPhone 5 ile
    birlikte gelen ve dünyanýn en geliþmiþ mobil iþletim sistemi olan iOS
    6, aralarýnda Shared Photo Streams, Facebook entegrasyonu, tamamen
    yenilenmiþ Maps uygulamasý ve Passbook organizasyonunun da bulunduðu
    200’ün üzerinde yeni özellik barýndýrýyor.

Teþekkür / Beðeni

Ford otosan’in yil sonu hedefi 279 bin satis

ford otosan’in 2014 yili beklentileri hakkinda aciklamalarda bulunan gultekin hanlioglu, 12 yildir turkiye’nin en cok satan markasi olarak toplam pazarda yuzde 12.9’luk pazar payi elde ettiklerini belirterek, “bu yilin ilk yarisinda 37 bin 767 adet transit, 54 bin 164 custom, 14 bin 287 adet courier ve 3 bin 370 adet cargo olmak uzere toplam 109 bin 588 arac urettik. Yine ilk yarida toplam kapasite kullanimi yuzde 53, turkiye toplam ticari arac uretimindeki payi yuzde 53, toplam arac uretimindeki payi yuzde 19 oldu. Bunlarin yaninda otomotivin lider ihracatci konumunda yer alan ford otosan’in turkiye’nin toplam ticari arac ihracatindaki payi yuzde 59 olarak gerceklesti” seklinde konustu.

Bayi agi genisliyor

hanlioglu, 2014 yili toplam otomotiv pazarini 675 bin, parakende satis hacmini 84 bin, ihracati 198 bin, toplam satis hacmini 279 bin ve uretim hacmini ise 242 bin ile kapatma beklentisinde olduklarini soyledi. 2014 yilinda turkiye’deki bayi atagini hizlandirdiklarini anlatan hanlioglu, “kayseri, konya, mersin, gaziantep, malatya’nin ardindan istanbul’daki yeni bayi acilisimizi gerceklestirdik. Ford trucks musterilerine satis, servis, yedek parca ve ikinci el olmak uzere tum hizmetleri ayni cati altinda verecek. 4s konseptli ford trucks tesisleri sayesinde agir ticari pazarindaki rekabetci gucumuzu artiriyoruz” ifadesini kullandi. 3 milyon euroluk yatirimla ford otosan inonu fabrikasi'nda hayata gecirilen ve ileri teknolojileriyle dunyadaki benzerlerine onculuk edecek olan motor test merkezi hakkinda bilgi veren hanlioglu, “merkez, turkiye’de 13 litre uzeri motor testleri yapabilen ilk tesisi olma ozelligine sahip. 4 ay gibi kisa bir surede tamamlanan merkezde, 5 farkli yatakta euro-6 normlarini karsilayan ecotorq motorlarin gelistirme ve dayanim testleri yapilacak. Cng/lng yakitli motorlarin test edilmeye baslandi” dedi.

Ford trucks lisansi ile ticari araclari cin’de

ford otosan olarak turkiye’den dunyaya teknoloji ihracatina basladik diyen gultekin hanlioglu, “dunyanin en buyuk kamyon pazari olan cin’de, 2013 nisan ayinda agir ticari arac motorlarinin uretimi icin jmc firmasi ile motor teknolojisi lisans anlasmasini imzaladik. Arkasindan gectigimiz ay yine jmc’ye bu kez komple kamyon uretimi icin lisans verdik. Boylece, ford trucks lisansi ile agir ticari araclarimiz cin pazarina da satilmaya baslanacak” diye ekledi.
    Her þey beklemesini bilen kiþiye kendiliðinden gelir.

Sayfa 6 Toplam 6 Sayfadan BirinciBirinci ... 23456

Konu Bilgileri

Bu Konuya Gözatan Kullanýcýlar

Þu anda 1 kullanýcý bu konuyu görüntülüyor. (0 kayýtlý ve 1 misafir)