Sayfa 109 Toplam 401 Sayfadan BirinciBirinci ... 99105106107108109110111112113119 ... SonuncuSonuncu
Toplam 4009 adet sonuctan sayfa basi 1,081 ile 1,090 arasi kadar sonuc gösteriliyor

Konu: Hedef 300 000.....

Teşekkür / Beğeni

tessekkurler usaglar.....

BIR DEVDI....MAVI GOZLUYDU....TURKUN ASENA SOYUNDANDI....

GOZLERI CAKMAK CAKMAKTI.....

BIRAKSALAR....UZUN INCE BACAKLARI UZERINDE YAYLANIP......KOCATEPEDEN AFYON OVASINA ATLIYACAKTI....

O.....MAVI GOZLU BIR DEVDI.......

BUYUK TURK DEVRIMININ MIMARIYDI....
    YAZDIKLARIM sadece sohbet icindir...baskasinin gorusu ile borsada islem yapan ayvayi cig yer...parmaklarin tuslarda ise....SENSIN SORUMLU OLAN...AGLAMA DUVARI ISE KUDUSTE...ne ararsan kendinde ara....

Teşekkür / Beğeni

ulkeler arasi SWAP nedir....

diyelim japon tosiba firmasi 2 milyar dolar kar etmis turkiyede...karini japonyaya transfer edecek...turkiyede dolar yok....japon merkez turk merkeze diyorki al sana 2 milyar dolar...bunu tosibaya ode...karini getirsin...sen bana bunu 4 ayda ode....SWAP BU.

yani bu 2 milyar dolar...TURKIYEYE HIC GIRMIYOR....faidesi su...bu olmasa...tosiba piyasadan dolar alip...dolar-tl yi yukari basardi.

sonra turk merkez...bu 2 milyari tespit edilen vade icinde japon merkeze agir agir oduyor...

ote yandan piyasa bunu negative algilar...yani bir ulke SWAP hattina dusmus ise...o ulke cok risklidir.
    YAZDIKLARIM sadece sohbet icindir...baskasinin gorusu ile borsada islem yapan ayvayi cig yer...parmaklarin tuslarda ise....SENSIN SORUMLU OLAN...AGLAMA DUVARI ISE KUDUSTE...ne ararsan kendinde ara....

Teşekkür / Beğeni

turk lirasi faizi mevduatta....yillik yuzde 5....bir yil bekliyecen yani....

halbuki....iki hafta once dolar-tl yi....7.20 den shortlayip....bugun kapatsaydin...Karin yuzde 6 oluyor....

bir ulke SWAP HATTINA dusmus ise....o ulkede en buyuk kazanc kurda olur.

PIYASA BUNA OYNAR....KACINILMAZDIR BU....

HISSE SENEDINE GIRMEK ISTIYEN YABANCI SERMAYE....bu durumda giremez....KUR RISKI YUKSEKTIR....

bu ise....benim gibileri....bu piyasada....LONG YAPAMAZ....durumu goruyorum....

diyelim jap merkezden 2 milyar dolari aldin...dedinki jap a...yazin turizm gelirim var 30 milyar dolar...

eeeee....bu yaz turuzim olur mu....bak kritik....

peki bu nasil yansir obur piyasalara...missal TOSIBA...bu durum japonyada TOSHIBA hisse senedlerini satmak seklinde yansir....

turkiyede CARGILL var amriki....karini transfer edemiyorsa...amrikide CARGILL hissesenetlerini satarlar....DOMINO.

iki gozum Misafir

Alıntı kuzu Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    tessekkurler usaglar.....

BIR DEVDI....MAVI GOZLUYDU....TURKUN ASENA SOYUNDANDI....

GOZLERI CAKMAK CAKMAKTI.....

BIRAKSALAR....UZUN INCE BACAKLARI UZERINDE YAYLANIP......KOCATEPEDEN AFYON OVASINA ATLIYACAKTI....

O.....MAVI GOZLU BIR DEVDI.......

BUYUK TURK DEVRIMININ MIMARIYDI....
    Gerçek doğum tarihini bilmeyen Atatürk, 19 Mayıs 1919 için “İşte benim doğum günüm” der.

Doğum günün kutlu olsun Atam!

Gençlik ve Spor Bayramımız kutlu olsun!

iki gozum Misafir

sn KUZU doğum gününüz kutlu olsun.!!

6. Teşekkür smartinvestor, raistlin39 teşekkür etti
    Beğeni smartinvestor, raistlin39 yazıyı beğendi
    iki gozum Misafir

Tüm inananların Mübarek Kadir gecesi kutlu olsun.!

Teşekkür / Beğeni

Kuzu başkan bu Dow 32.000 olsa biz de tüm shortcular telef olur herkesler aşağı beklerken..

Teşekkür / Beğeni

Alıntı Kanji Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Nice senelere Kuzu ����������

Yıl 2009, köküne kadar şortuz burada paritelerde... Sen ölümüne şortsun yine... pozları almışsın, hedeflerin yerin dibi... Bir haftasonu Fed bir oyuna girdi, bütün endeksler yukarı yaptı, sen çalıaltına saklanıp ölü taklidi yaptıkça çıktıda çıktı, ciddi zararlar yazdık shortlardan... 11 sene sonra aynı şeylerin olabileceğini varsayıp kademeli yabancı hisse toplamaya başladım mart ayında... Olumsuzlukların top olduğu, günde 1000 civarı insan ölümlerinin olduğu korkunun tavan, endekslerin yıkılma yarışında oldulu zamanlarda... Şu an endeksler utanmasa tüm çöküşü geri alcak seviyelerde... hisseler havayolu şirketleri hariç min %25-55 arası prim yaptı diplerinden... Ülkeler para arzı yarışına girdi, satın alma, kurtarma garantileri borçlanma tavanları artırmalar, şirketlere ortak olmalar vs... Burada öncüm petroldü, sen ne dersin , endekslerin yürümesi için petrolün yükselmesi lazım... Kontratlar eksiye döndüğünde karamsarlık çöktü ama endeksler karşılık vermeyince dümen olduğunu anladım, bence dipten dönüyorduk... Şimdi sen çöküşe oynuyorsun, ben çıkışa...şu an çalı dibindesin, ben yelkeni doldurdum arkadan gelen rüzgarla... Bundan sonra haberler ve strateji sende artık... Bir ihtimal dönüşü yakaladığımı düşünüyorum. Petrolde bir kırılma olmaz ise böyle gideriz önümüzdeki 1-2 ay daha... Tr’de durumlar farklı, hükümet çok ciddi enflasyonist ortam yarattı, hem kur hemde ek ötv artışlarıyla iğneden ipliğe her ürün ciddi fiyat artışına gebe kaldı. Bunlar tepemizdeyken topraktan dolar fışkırsada endeksin gideceği yer tamamen muamma... Ama bu halde bile endeksin 140-150 lere gelmesi lazım mevcut dolar kuru ve yurtdışına paralel... Bu seviyeler tehlikeli bence... Sevgiler...

Sevgiler
    Kanji ye katılıyorum yurtdışı ile ralliye kalktık..

10. Beğeni Kanji yazıyı beğendi
    Teşekkür / Beğeni

Alıntı kuzu Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    turk lirasi faizi mevduatta....yillik yuzde 5....bir yil bekliyecen yani....

halbuki....iki hafta once dolar-tl yi....7.20 den shortlayip....bugun kapatsaydin...Karin yuzde 6 oluyor....

bir ulke SWAP HATTINA dusmus ise....o ulkede en buyuk kazanc kurda olur.

PIYASA BUNA OYNAR....KACINILMAZDIR BU....

HISSE SENEDINE GIRMEK ISTIYEN YABANCI SERMAYE....bu durumda giremez....KUR RISKI YUKSEKTIR....

bu ise....benim gibileri....bu piyasada....LONG YAPAMAZ....durumu goruyorum....

diyelim jap merkezden 2 milyar dolari aldin...dedinki jap a...yazin turizm gelirim var 30 milyar dolar...

eeeee....bu yaz turuzim olur mu....bak kritik....

peki bu nasil yansir obur piyasalara...missal TOSIBA...bu durum japonyada TOSHIBA hisse senedlerini satmak seklinde yansir....

turkiyede CARGILL var amriki....karini transfer edemiyorsa...amrikide CARGILL hissesenetlerini satarlar....DOMINO.
    Dayıcım.
    Senden haber alayım diye uzun zaman sonra foruma girdim. Derken yeni başlığı gördüm. Merak ettim derken 109 sayfayı okuyuvermişim yine.
    Korona muhabbeti yaptığınız sayfalarda, her bir sonraki sayfaya geçişimde senin ve arkadaşın adına kaygı duydum.
    Bu kadar sayfanın sonunda, sabahın bu saatinde şenlendim.
    Yanlış anlamadı isem bir mesajının içeriğinden ismini öğrendim.
    Bir de yıllar evvel paylaştığın güneş gözlüklü bir fotoğrafın geldi gözümün önüne(3 kişiden ortadaki idin).
    Seni tanımıyorum. Para pulla işim yok, senin gibi sıra dışı ve iyi yürekli birisinin varlığından haberdar olmak beni mutlu ediyor sadece. Ve hayat tecrübelerinden faydalanıyorum tabii ki.
    Ayda yılda bir mesaj yazdığımda cevap yazmazsan biraz sövüyorum sadece, o hususta da affedersin biliyorum
    Allah sağlık versin dayıcım, keyfini bozmasın.
    Selamlar

12. Teşekkür dayan, baracudas teşekkür etti
    Beğeni dayan, baracudas, labtek, aylakbaggal yazıyı beğendi
    iki gozum Misafir

İthalatta 800'den fazla ürüne ilave gümrük vergisi getirildi

İthalatta 800'ün üzerinde eşya için eylül sonuna kadar ürün bazında değişen oranlarda yüzde 30'a kadar ilave gümrük vergisi uygulanacak. Bu tarihten sonra ise 10 puana kadar daha düşük oranlarda ilave gümrük vergisi alınacak.

Konuya ilişkin İthalat Rejimi Kararına Ek Cumhurbaşkanı Kararı, Resmi Gazete'de yayımlandı.

Yeni tip koronavirüs (Kovid-19) hastalığının Türkiye ekonomisi üzerindeki olumsuz etkilerinin azaltılması ve yerli sanayinin artan ithalat baskısına karşı korunması amacıyla alınan karar kapsamında, 800'den fazla ürüne ilave gümrük vergisi getirildi.

Buna göre, 800'ün üzerinde muhtelif ürün için 30 Eylül'e kadar geçici olarak eşya bazında değişen oranlarda yüzde 30'a kadar, bu tarihten sonra ise 10 puana kadar daha düşük oranlarda ilave gümrük vergisi uygulanacak.

Karar kapsamında iş makinesi, vinç, beton karıştırma ve pompa araçları, püskürtme alet ve makineleri, yiyecek ve içecek imal makineleri ve presler, paketleme ve ambalajlama makineleri, metal işleme makineleri, enjeksiyon makineleri, tarım makine ve aletleri, süt sağma makineleri, tel kesme işleme makineleri, kağıt işleme makineleri gibi ürünler bulunuyor.

Ayrıca, kalender ve hadde makineleri, torna tezgahları ve aynaları, zımbalı kesme tezgahları, yassılaştırma tezgahları, delme tezgahları, taşlama tezgahları, lehim ve kaynak makineleri, otomatik satış makineleri, ciltleme makineleri, baskı makineleri, büro makineleri, hava ve sıvı pompaları, kompresörler gibi ürünler de karar kapsamında yer alıyor.

- Televizyon alıcı cihazları da listede

Dikişli ve dikişsiz çelik borular, gemi zincirleri, demir çelikten teller ve kablolar, demir çelikten levha, depo-sarnıçlar, inşaat malzemesi, elektrik teçhizatı, elektrik izolatörleri, ateş tuğlası, mermer, granit, traverten, radyatörler, alüminyumdan teller ve kablolar, alüminyumdan şerit ve levhalar gibi ürünlerin ithalatı da ilave gümrük vergisine tabi tutulacak.

Alüminyum folyo, konveyörler, transmisyon kolonu, transmisyon milleri, elektrik akümülatörleri, ateşleme bujileri, dikiz aynaları, kornalar, fren balataları, krikolar, pnömatik aletler, kauçuk ve plastikten boru ve hortumlar, römorklar, gaz sıvı ve elektrik sayaçları, PVC kaplamaları ve levhalar, fişekler, fotokopi baskı ve yazı kağıtları, kontak lensler, camlar ve camdan eşyalar, şerit metreler, su ısıtıcıları, projeksiyon perdeleri, televizyon alıcı cihazları, hoparlörler, elektrikli işaret cihazları, basküller, termometreler, vatka ve keçeler, yarı mamul deriler, tabi mantar ve mantardan eşya ile diğer belirlenen ürünlere yönelik olarak da söz konusu karar uygulanacak.

İlave gümrük vergisi, gümrük idarelerince ithalatta alınan gümrük vergileri ve diğer mali yükümlülüklerden ayrı olarak tahsil olunacak ve genel bütçeye irat kaydedilecek.

Söz konusu ürünlerin Dahilde İşleme Rejimi kapsamında ithal edilerek işlem görmüş ürün olarak ihracı halinde varsa telafi edici verginin hesaplanmasında bu karar hükümleri uygulanmayacak.

Kaynak : Anadolu Ajansı

14. Teşekkür smartinvestor, labtek teşekkür etti
    Beğeni smartinvestor, labtek yazıyı beğendi
Sayfa 109 Toplam 401 Sayfadan BirinciBirinci ... 99105106107108109110111112113119 ... SonuncuSonuncu

Konu Bilgileri

Bu Konuya Gözatan Kullanıcılar

Şu anda 2 kullanıcı bu konuyu görüntülüyor. (0 kayıtlı ve 2 misafir)