***DITAS***DİTAŞ DOĞAN YEDEK PARÇA İMALAT VE TEKNİK A.Ş.( Özel Durum Açıklaması (Genel) )

Ortaklığın Adresi : Kayseri Yolu Üzeri 3.Km NİĞDE
Telefon ve Faks No. : 0 (388) 232 41 00 / 0 (388) 213 20 26
Ortaklığın Yatırımcı/Pay Sahipleri İle İlişkiler Biriminin Telefon ve Faks No.su : 0 (388) 232 41 00 / 0 (388) 213 20 26
Yapılan Açıklama Ertelenmiş Açıklama mı? : Hayır
Özet Bilgi : Genel Müdür ve Yönetim Kurulu Murahas üye değişikliği

AÇIKLAMA:
Açıklanacak Özel Durum/Durumlar:

Şirketimiz Genel Müdürlük görevine, 01 Şubat 2012 tarihi itibariyle, halen Satış ve Pazarlamadan sorumlu Genel Müdür Yardımcısı olarak görev yapmakta olan Erkut ALKAYA getirilmiştir.

Halen Şirketimizde Yönetim Kurulu üyesi ve Genel Müdür olarak görev yapmakta olan Yücel GÖHER ise Genel Müdürlük görevinden 31.01.2012 tarihi itibariyle kendi isteği ile ayrılacaktır. Yücel GÖHER, Şirketimiz'deki görevine "murahhas" Yönetim Kurulu Üyesi olarak devam edecektir.

Yönetim Kurulumuzda "murahhas" üye olarak görev yapmakta olan Ahmet İzzet Karacahisarlı ise, "murahhaslık" görevinden 31.01.2012 tarihi itibariyle ayrılacak, Yönetim Kurulu üyeliği ise devam edecektir.

Erkut ALKAYA

İş hayatına 1995 yılında başlayan Erkut ALKAYA, Siemens ve Nortel Networks şirketlerinde farklı satış ve pazarlama görevlerinde bulunduktan sonra 2000 yılında Kanada'ya gitti. Kanada'da sırasıyla Gennum Corporotion ve Blackberry (RIM) firmalarında üst düzey yönetici olarak çalıştı. 2007 yılında Blackberry firmasının Ülke Direktörü olarak Türkiye'ye döndü. 2010 yılında Grubumuza katıldı.

Orta Doğu Teknik Üniversitesi Elektrik-Elektronik Mühendisliği bölümünden Lisans ve Yüksek Lisans, İşletme bölümünden MBA derecelerine sahip olan Alkaya, evli ve bir çocuk babasıdır.

Yukarıdaki açıklamalarımızın, Sermaye Piyasası Kurulu'nun Seri: VIII, No:54 sayılı Tebliğinde yeralan esaslara uygun olduğunu, bu konuda/konularda tarafımıza ulaşan bilgileri tam olarak yansıttığını bilgilerin defter, kayıt ve belgelerimize uygun olduğunu, konuyla ilgili bilgileri tam ve doğru olarak elde etmek için gerekli tüm çabaları gösterdiğimizi ve yapılan bu açıklamalardan sorumlu olduğumuzu beyan ederiz.

IMKB