Sayfa 686 Toplam 1223 Sayfadan BirinciBirinci ... 676682683684685686687688689690696 ... SonuncuSonuncu
Toplam 12225 adet sonuctan sayfa basi 6,851 ile 6,860 arasi kadar sonuc gösteriliyor

Konu: önce 50 000 ler sonra 300 000 ler....

Teşekkür / Beğeni

https://www.haber3.com/foto-galeri/h...galeri-4990001

Dünyayı korkutan mega deprem iddiası: ''8'den büyük olacak''
    Deprem tahmincisi Frank Hoogerbeets, 21 Şubat Perşembe günü büyük bir deprem olacağını iddia etti
    Deprem korkusu emlak sektörünü harekete geçirir...Geçirdi bile...

Teşekkür / Beğeni

Cüneyt Paksoy
    â€

@Cuneyt_Paksoy

Fed Tutanakları: Büyümeye dair riskler faiz artışına ara verilmesini teşvik etti

Teşekkür / Beğeni

EYÜP KILIÇ

@anlamayacalisan

Beyaz Saray Ulusal Güvenlik Danışmanı John Bolton, Nikaragua Devlet Başkanı Daniel Ortega’nın yakında iktidardan düşeceğini belirterek, Nikaragualılara yakında 'özgür' olacakları sözünü verdi.
    Bu gece twitter çok hareketli....

4. Teşekkür phaon teşekkür etti
    Beğeni labtek yazıyı beğendi
    Teşekkür / Beğeni

https://www.sabah.com.tr/gundem/2019...cin-kararliyiz

Aynen Yenikapı'daki gibi muhteşem bir beraberliği İstanbul' da gerçekleştirebiliriz. Öyle bir miting İstanbul'da 'yıldırım' gibi çakar
    Yıldırım mı demiş o. Abi benim gözümden kaçar mı be ya...2 haftadır burada ''yıldırım'' diye boşuna mı çığırıyom.

Selanikliyiz, suya bakanlardanız...üle büle deel be ya...

6. Teşekkür phaon teşekkür etti
    Teşekkür / Beğeni

http://www.cumhuriyet.com.tr/haber/d...i_kapatti.html

SON DAKİKA | Venezüella, Brezilya sınırını kapattı

8. Teşekkür phaon teşekkür etti
    Teşekkür / Beğeni

http://www.tr724.com/trump-f-35lerin...rari-imzaladi/

Trump, F-35’lerin Türkiye’ye teslimini durduran kararı imzaladı

10. Teşekkür phaon, starred messages teşekkür etti
    Teşekkür / Beğeni

Bugün huberler kötü...Siz yine de enseyi karatmayın...Gün ola harman ola...

Mehmet Altan
    â€

@MehmetAltanFan

Avrupa Parlamentosu, Türkiye-AB müzakerelerinin askıya alınmasını öngören karar tasarısını kabul etti…

Gerekçelerine 4 kelime yetiyor:

Yolsuzluk, baskı ve hak ihlalleri…

Kopenhag Kriterleri ile hızlanan 'refah ve özgürlük' yolculuğunun sonuna AB açısından da gelmiş olduk!

12. Teşekkür phaon, starred messages teşekkür etti
    Beğeni labtek, starred messages yazıyı beğendi
    Teşekkür / Beğeni

#SONDAKİKA #Venezuela

��Venezuela ve Kolombiya askerleri arasında Cabrera tüneli çıkışında çatışma patlak verdi.

14. Teşekkür phaon, starred messages teşekkür etti
    Teşekkür / Beğeni

��SONDAKİKA

İlk insanî yardımları taşıyan kamyonlar GNB engellemesine rağmen Cabrera tünelini geçmeyi başardı. Halk askerlerin ana yolları kapatmasını engelliyor.

16. Teşekkür phaon teşekkür etti
    Beğeni labtek yazıyı beğendi
    Teşekkür / Beğeni

İş yerindeki arkadaşlar;
    ***Kırılan ahşap paletleri ufalayıp evlerinde yakacak olarak kullanmak istediklerini söylemişlerdi. İzin verdim. Bir ay sonra, haftasonu bir gün fabrikaya gittiğimde sağlam paletleri parçalarken yakaladım. İptal ettim.

***Yemekhanede artan yemekleri kaplara doldurup eve götürebilirmek istediler, izin verdim. Bu arada bu talep yokluktan değil. Gece vardiyasında çalışanların yemeklerinin bir kısmını da alıp götürdükleri için gececiler aç kalıyordu. Uyardım olmadı. İptal ettim.

***CNC tezgahından oldukça yüklü miktarda alüminyum talaşı çıkar. Hurdası da oldukça iyi para ediyor. Patron bundan gelen parayı biriktirip bayramlarda çalışanlar arasından ayırım yapmadan eşit miktarda harçlık olarak dağıtırdı. Cnc bölümünde çalışanlar isyan etti. Bu talaş

onların bölümünden çıkıyormuş ve onların hakkıymış (açgözlülük). Bakın bu sizin değil patronun malıdır saçmalamayın, güzellik yapıyor herkese desemde agresif tepkiler yüzünden patrona iletmek zorunda kaldım. "Benim malım. Bundan sonra vermiyorum." dedi. İptal oldu.

***İş yerine yeni alınan üretim elemanları iyi çalıştığı için maaşları işe giriş oranında kalmasın, diğerlerine biraz yaklaştırayım diye düşünüp, performans değerlendirmesi adı altında 2 kişiye 200'er tl zam yaptırdım yıl ortasında. Bunu öğrenen 18 yıllık bir eleman (son iki yılı

çalışmadan geçiren, tamamen bu işletmeye geçmiş emeği yüzünden idare ettiğim ihtiyar kişidir) "biz çalışmıyor muyuz? neden biz zam almıyoruz." diye isyan etti. "Gerçekten çalışıyor musun?" diye gözlerinin içine bakıp sorunca utanıp gitti ama diğer çalışanları fişeklediği için

ortalık baya karıştı ve sonuçta o iki kişiye sağladığım imkanı yılbaşına kadar ertelemek zorunda kaldım.
    ***Üretimde verimi arttırmak için çalışanlarında işine gelecek janjanlı yöntemlere başvurdum bir ara. "Ayın elemanı" gibi bir şey yapalım, çalışanlar kendi oylarıyla her ay

bir kişiyi seçsin, o kişiye şirketten bir cumhuriyet altını hediye ettireyim diye geçti aklımdan. Biraz düşününce durumun performasları arttırmak gibi bir etki yaratmayacağını tam tersi etki yaratacağını anladım. Şöyle ki, bu durumda bunlar kendi aralarında gruplara bölünüp kendi

arkadaşlarını seçtirmek için birbirine düşer. Birbirlerinin işine taş koyar. Bu kişiyi ben seçeyim diye düşünsem bu sefer benim adaletimi sorgularlar. İptal ettim.

Neyse böyle örnekleri cidden baya uzatırım ama gerek yok. Şuan çalıştığım yerde 80 kişi kadar var. 1200 kişilik

işletmede de yöneticilik yaptım durum hemen hemen aynı. Ödül yerine ceza sistemi malesef insanımız üzerinde daha etkili. İyi çalışması için değil, sadece üzerine düşeni yapması için "Zam yaparım. Bir şekilde ödüllendiririm." demek yerine işiyle tehdit edince sonuç bambaşka oluyor

Bunu önermiyorum, olanı söylüyorum. Başka bir örnek vereyim size;

*** Tersane tecrübem yüzünden iş güvenliği eğitimlerine ve ekipmanlarına çok önem veririm. Şansıma işveren de bu konuda çok hassas masraftan kaçmıyorlar. ÇAlışan herkesin eğitimi tamamdır ekipmanı vardır.

Üretim programımız çok yoğun değildi, haftasonu kapatalım makinaları dedik ama depoda biraz düzensizlik vardı. Mesaiye iki kişilik işe 3 kişi yazdım rahat çalışsınlar diye, ayrıca mesai isteyenler de vardı. Yapacakları tek şey ortalığı toplamak. Cumartesi günü telefon geldi, iş

kazası oldu diye. Ben iş yerine varana kadar elemanı ambulansa bindirip yollamışlar. Ben yolda diğerlerini arayıp olayın ne olduğunu öğrendim. Defalarca uyarılmalarına ve bunu eğitimlerde görmelerine rağmen elemanlardan biri diğerini şarjlı forklift'in kızaklarına bindirmiş

yukarı kaldırıyor ki, yukarıdaki ufal bir işi halletsin. Eleman o işi hallediyor ama aşağı indiriken tutundurğu yer hareket edip üç parmağını koparıyor. Neyse, o an için nedenini nasılını bir kenara bırakıp elemanın tedavisine odaklandım. Parmakları mikro cerrahi dikiyor.

Ambulans gebze'den izmit'e yola çıkmış, çünkü gebzede bu bölüm yok sigortadan ameliyat edilebilecek hastanelerde. Özel bir hastanede buldum hemen, ameliyathaneyi hazırlattım, ambulansa ulaştım oraya yönlendirdim. Böylece ameliyatın başarılı olabilmesi için ciddi zaman kazanıldı.

Hastaneye gittim tabi. Ailesi de gelmiş. Kuzenleri üzerime atladı ne yaptınız akrabamıza diye. Bu durumlarda soğukkanlıyımdır, önce sakinleştirdim sonra dedim ki "Bakın işi çabuk bitirip arazi olabilmek için böyle bir eşeklik yapmışlar. sonucu da bu olmuş.". Bana inanmıyorlar

normal olarak ama gerçek sebep tam olarak bu. Fazla adam yazdımya mesaiye, öğlene kadar bu işleri bitirsek öğleden sonra yatarız diye düşünüp işi tehlikeli ve kestirme yoldan halletmeye çalışmışlar. Çocuğun ameliyattan sonra ayılmasını bekliyorlar ki konuşup doğruyu öğrensinler.

Ben oradayım tabi, her şey bir yana çocuğun sağlığını merak ediyorum. Doktorla konuştuk parmaklar dikilmiş, büyük ihtimalle sadece hareket kaybı ile kurtulacak bu durumdan dedi, sevindim. Çocuk ayıldı, ziyaret izni verildi, ailesi görüşmeye başladı tek tek. Ben de dışarıda

terliyorum olmadık bir şey söyler de durumu olduğundan farklı bir hale sokar mı diye. Ama öyle olmadı, kendi hatası olduğunu söylemiş akrabalarına. Neyse uzatmayayım, fizik tedavisinden ameliyat masraflarına varana kadar tek kuruş ödemedi. Kışın yakacağımız yok dedi odun ve kömür

yollandı evine kadar. Fizik tedavi için yol parasına varana kadar tek kuruş ödemedi. Patronla konuşuyoruz dedi ki "ne olursa olsun bizim burada oldu bu kaza. bir eksta bir miktar para yardımı yapalım." neyse bu arada %11 iş görememezlik raporu aldı bu çocuk. sanırım %10'dan

yüksek olur ise dava açma hakkı oluyormuş. hukukçular daha iyi bilir. patronun ikram etmeyi düşündüğü meblağ 80-100 bin gibi bir rakam ve olayın sebebi tamamen elemanın kendisi. Ben vicdan muhalemesi yapıyorum, ben aynı şeyi yaparmıydım falan diye. Bu arda ben hastanede ailesine

iş garantisi veriyorum. İyileşsin devam edecek biz kesinlikle bu yüzden işten çıkartmayız falan dedim. Kuzenleri ne koparırız derdinde. Neyse baya uzun bir süre geçti ve çocuk iş başı yaptı. Ben bunu patronun yanına göndereceğim ki, adam konuşmak istedi, ayrıca parayı da verecek.

İlk bir kaç gün patron yoktu patron şirkette. Adam gelmeden önceki gün haber geldi, çocuğun ailesi şirketi dava etmiş. Sonradan öğrendiğime göre avukatın biri işgöremezlik raporları bir şekilde takip ediyormuş ve çocuğun ailesiyle konuşup "siz tek kurul ödemeyeceksiniz, ben

kazanılan tazminattan pay alırım." demiş. Bunlarda kabul etmiş. Çocukla görüşmeden önce bunu patrona söyledim. Adam parayı vemekten vazgeçti, yasal yollardan veririz o zaman dedi. Bakın kızmadı adam, bana çok enteresan geliyor bu. Dünya görüşüyle ilgili olsa gerek. Ben iki defa

ifade verdim mahkemede. Bir sürü şey anlattım. Hakim dedi ki, "iyi de madem bu adamda böyle bir potansiyel var neden işten çıkartmadınız.", dedim ki "siz diğerlerinde potansiyel yok mu sanıyorsunuz? Ya da bunun yerine gelecek olan daha iyi mi olacak sanıyorsunuz?".... Bu konuda

vardır herkesin bir fikri ben daha iyisinin geldiğini görmedim bu durumlarda. Çok nadirdir. Neyse benim de ceza alma ihtimalim var falan. Bir ara karşı tarafın avlatına ilişti gözüm, çok afedersiniz dünya adamın skinde değil. Konuşulanları dinlemiyor bile. Verin paramı gideyim

modunda, kazancağından o kadar emin. Kısa keseyim, bu olay 4 yıl kadar önce oldu ve bu eleman hala çalışıyor bizde. Birkaç ay önce öğrendim ki, avukatın payını çıkarttıktan sonra elemana kalan para patronun ona ödeyeceğinden çok daha az. Bunu ona söylerken keyif aldım nedense. Bu

dava açmasın diye ödenecek bir para değildi o, adam kendisi böyle bir şey yapmak istedi.

Özet olarak, şuanki toplum yapısı insanların elindeki imkanı çıkarsız şekilde başkalarının yararına kullanmasına bile engel. Bunun şuanki siyasi iktidarla da alakası olduğunu düşünmüyorum.

İsteseler de olamayan bir şeyi su yüzüne çıkaramazlar. Bu insanlarda temelden bir sorun var. Kendileri bir imkandan yaralanamıyorsa başkasının yararlanmasına kesinlike sevinmiyorlar mesela. Aksine onu da baltalıyorlar. Boş kaldım da biraz. Hepinizle lafladım gibi düşünün bunları.

Bu iş kazası ve akabinde kazanılan dava sebebiyle beni en çok korkutan mevzuyu atlamışım. Maddi sıkıntılar içinde olan başka bir çalışan para koparmak için benzer bir şey yapıp bir parmağını feda eder mi diye hala düşünüyorum. Bu yüzden ceza bile alabilirim!!!!!

Bir tweet dizisi...

Sayfa 686 Toplam 1223 Sayfadan BirinciBirinci ... 676682683684685686687688689690696 ... SonuncuSonuncu

Konu Bilgileri

Bu Konuya Gözatan Kullanıcılar

Şu anda 1 kullanıcı bu konuyu görüntülüyor. (0 kayıtlı ve 1 misafir)