Sayfa 1 Toplam 15 Sayfadan 1234511 ... SonuncuSonuncu
Toplam 141 adet sonuctan sayfa basi 1 ile 10 arasi kadar sonuc gösteriliyor

Konu: Subjektİf Kaotİk Analizler...

Teşekkür / Beğeni

Cool Subjektİf Kaotİk Analizler...

Merhaba Arkadaşlar,

Burada gündemden cımbızla çekip alacağım haberler, teknik ve temel analizler olacak. O gün kafama ne eserse, neyi önemsiyorsam onu koyacağım. Bazen AYU bazen BOĞA olacağım. Zaman zaman kendi siyasi ve dini görüşlerimi yansıtacak yazılar da olabilir ama kimseye düşüncelerimi empoze etmeyeceğim. Objektiflik derdim yok, düşünen herkes subjektiftir, bir tarafa yakındır. Ama benimle 180 derece zıt düşünen kişilere de saygı da kusur etmemeye çalışacağım.

Teşekkür / Beğeni

Haftasonu diğer başlığa da attığım, Oktan Abimin yazısı ile başlamak istiyorum...

Ümmet Aranıyor

Yine Yahudi, yine zulüm. Aynı filmi sar baştan.Üstelik bir ay öncenet istihbarat verdik İsrail'in saldıracağı ile ilgili.Yıllarca yazdık, çizdik,slogan attık; “kahrolsun İsrail" falan. Hatta1989 yılında Milli Gazete’deyazdığım yazıyı bile yeniden yazdım. Biz sloganattıkça, “Aaa baktım bir şeyolmuyor..." Anladım ki ümmet lazım.

Hani kuru kuru, bize de bazen, “TürkçülükYapıyorsun!” diyerek,“Ümmetçi Olmak Lazım!” ahkamı kesenler var ya, onlarasoruyorum;"nerede bu ümmet?"

Dün bir arayayım dedim bu ümmeti, baktımnerelerde mesela; Bush ile Suudi Yahudikralı el ele. Bankalarında 18 trilyondoları var… Dubai diye yeni bir İslamikültür(!) merkezi var; 10 yıldızlıoteller vs. Lüks kelimesi bile fukara kalır,onların lüksü yanında. Araplar dapara gani. Avrupa bankalarını finanseediyorlar, futbol takımları satınalıyorlar. Vay vay, Arap baharı dolmasınıyutmuşlar, yeni dizayn...

Müslümanlar kutuplaşmış; İran Pers derindevleti, Yahudi’yleişbirliğinde. Mezhep çatışmaları kapıda.İslam dünyasının tv kanallarınagirdim; ooo, etraf güllük gülistanlık; vurpatlasın, çal oynasın! Alimlerbirbirine girmiş… Bunca tarikat, cemaat dünyagenelinde İslam aleminde her senetoplanan zekat parası bilineni 250 milyardolar, evet yanlış yazmadım, bilinen,nasıl mı? Hani faizsiz banka da kurdularya faizsiz nasıl oluyorsa… Girişçıkışlarından, finans hareketlerinintakibinden... İstihbarat raporlarınayansıyan bu. Yansımayanı Allah bilir.

Kâbe’yi Las Vegas’a çevirdiler. Paris HiltonMekke'de bir çanta veaksesuar mağazası açmış. Ne diyelim, Yahudi krala da buyakışır...

"Bir buçuk milyar nüfuslu Müslüman dünyavar." deniliyor.Eee hala Gazze sorunumuz var. Başka bir din, eğer birbuçuk milyar nüfuslu veMüslümanların coğrafyaları onlarda olsaydı, enerjileriimkanları vs. uzaya hakimolurlardı, ama bizimkiler daha Gazze’yi koruyamıyor.Bak bak, Yahudi’nininsafına kalmışlar.

Bizimkilere baktım; Dışişleri politikasıağlamaya endeksli. Gitmişağlıyor, ne küçük düşürücü bir resim… Şimdi duyargibiyim, ağlamak insani birmeziyet… Tabii ki öyle, ama böylesi ağlamak değil.Yahudi pici vuracak, biz hepağlayacağız, dua edeceğiz, ee hani fiili dua?Kur’an ne diyordu? Hani samimiyet?

Sayın Davutoğlu, ağlamayalım; İsrail’le olangizli-açık tümanlaşmaları gel fesh edelim! İsrailli tüm şirketlere"goodbye" diyelim. Bakherkesin gözünden kaçtı, sarıldığınacılı adamcağızın cebinde Yahudi sigarasıvar:

İsrail bundan kahrolmuyor işte. Hepimiz buürünlere, bazıpolitikalardan dolayı mahkûmuz. Bunu hükümet çözer… Maalesefişte gerçekler;Obama’ya çok güveniyordunuz, şimdi yine bizim dediğimiz çıktı,"hayalkırıklığı" yaşamışlarmış. Ne komik… ABD politikalarını terkedelim.Müslüman’ın ve Gazze’nin katili bunlar. Yine Filistin hareketleri nekadarİslami, onu da tartışalım mı? Neyse… Çin zulmüne de aynı tepkiyigösterelim, Afganistan’a,Keşmir’e vs. ama nerede? Hep önümüze ABD çıkıyor.Sayın Başbakanın samimiarkadaşı OBAMA.

Neyse, ümmet aramaya devam ederken, bir de bizim ülkeye bakayım dedim. Buümmetçiler iktidarda,ülkede ne değişmiş; aaa baktım faiz gırla gidiyor, zinasuç olmaktan çıkmış,genelevlerin önünde hala güvenlik mensupları nöbette…Gelen vergi, müftü veimamlara maaş olarak veriliyor. Hani 11 yıl önce birivardı böyle demişti,baktım o da iktidar partisinde… Aaa gdo'lu tohum israil’den,"OneMinut" deniliyor, ardından da mayınlı araziler Yahudi’yeverilmekisteniyor. NATO düşmanları en büyük NATO’cu olmuş. Kişiselhırslar,devlet yönetimine karışmış. Hz. Ömer adaleti nutukları atanlar,Allahsöyletiyor, FİRAVUNLAŞMAK diyenler başköşede. Üüüüüfff neihaleler,gemicikler, komisyoncuklar. Yetim hakkı yenmiyordur herhalde. Ha, yinebol bolcami yapalım sloganları… Lüks otellerde sünnet düğünü yapmalar. İslamisosyeteüretmeler, daha önce laik kesime ne eleştiri getiriliyorsa aynısınınbeterini-haşa- İslami olarak yapmalar. Mesela Uğur Dündar’a kızanlar, onunyerine kendiUğur Dündarlarını getirmeler, Rasim Ozan’ı alkışlamalar. Koltuğayapışmalar,ille de Başkan, ille de ben diyenler…

Allah Allah, bir sürü mehdi de çıkmış ortaya.Mehdi enflasyonu var.

İçki tüketiminde dünyada ilk ondayız,uyuşturucuya değinmiyorum. Buülkede, Jennifer Lopez 50 bin kişi hala topluyor.Tv'lerde bugün ne giysekyarışmaları, türbanlı bacılar. Unutmuşlar, en büyükmodacı Azrail as’dir. "Beyazıgiydirir, doğru podyum yerine, huzurumahşere…" o kadar!

Ya bazı İslami kanallardaki yemek tarifiprogramları, Allahınnimeti, çalgılı çengili yapılıyor, vay be… Pislik akan tvdizileri, acayipyarışmalar, sordum kendi kendime, "ne değişmiş İslamiaçıdan?" Ha,vardır bir bildikleri(!)

Neyse ümmete baktım, aradığım yerlerdebulamadım, sonra çare nediye düşündüm; tek çare TÜRK BİRLİĞİ, sonra TÜRKİSLAM BİRLİĞİ, sonra İSLAMBİRLİĞİ sonra İNSANLIK BİRLİĞİ, TÜRK ADAMLARBİRLİĞİDİR.

Hayali ümmetçiliği bırakın, gerçek ümmeti kurmakistiyorsanız TÜRKSANCAĞI ALTINDA BİRLEŞİN! ÜMİTSİZLİK YOK,KOKUŞMUŞLUĞUN farkına varacağız kiuyanalım, rahmet olsun, ALLAHIN VAADİYAKINDIR, O KUTLU ZAMAN YAKLAŞIYOR. Tümdünya Adaletle dolacak. Mazlumun hesabısorulacak.

Son sözüm: İsrail yok olacaksın, Şaron’un pici,Allah nurunutamamlayacak.

Saygılarımla.

Oktan Keleş

http://www.onaltiyildiz.com/haber.php?haber_id=1976

Teşekkür / Beğeni

Cuma gecesi saat 01:41'de attığım grafik :

Alıntı chaotic Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    PALA shortçuları mazot etmek istiyorsa bugünkü düşüğün altına uzun süre sarkmamalı. İki paralel çizgi çok iyi çalışmış vobda. Not günü tepesi 93000 öylesine bir değer değil, geçici olarak görülmüş olsa bile, düşüş başlangıcı 93000 alınmalı bence:

Teşekkür / Beğeni

Cuma gecesi attığım yorum:

Alıntı chaotic Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Pega, TEBde ciddi miktarda KY var, tüm pozisyonlar AĞAnın değil orda. Bugünkü shortlar KYnin olabilir. AĞAm iyi mazot topladı bugün.

Son iki günkü harekete dayanabilecek psikolojide longör KY olduğunu düşünmüyorum ben. Herkes short veya flate geçti.

Ben hala longdayım ama 2012 VOB karımdan tamamen vazgeçtim. Üzerine de makul bir zarar da edebilirim umurumda değil. Portföy çok enstrumana dağınık bende. 2012de VOBdan kazanmamış oluruz, faizden kazandıklarımız da AĞAya gitsin, faiz haram zaten...

Az önce Bloomberg izledim. Vardığım sonuç şu: AĞAM biraz daha testere yapabilir ama bu borsa fişekleyecek, hiçbirimizin inanmadığı, hayal etmediği bir seviyede olacak 2 ay içinde. Hisse senedi almayın diye yalvarıyorlar TVde. Bence piyasada yabancı talebini karşılayacak kadar senet yok. Düşüşlerin hepsi fiktif kendi alışına basmalar...

Halkbank hedefimi 19.5 dan 25e çıkarıyorum. Tavsiyem TUT, elinde yoksa HEMEN AL...

Teşekkür / Beğeni

Yukardaki alıntıyı yapmamın sebebi ben bildim demek falan değil. Zaten 90000 kalıcı geçilmeden yukarı trend başladı da diyemeyiz, bir çiçekle bahar gelmeyeceği gibi bir günlük yükselişle de trend başlamaz.

Fakat tekrar altını çizmek istediğim bir husus var. Ciner Ağamın marabası Perşembe akşamı çok sıkıntılıydı. Borsaya girmeyin diye yalvardı. Karşısında oturan konuk da, borsaya pozitif bakıyoruz, portföyümüzde %20 gibi hisse senedi tutuyoruz dedi. Yani olumlu olan bile KY ye bu sıralar %20yi geçmeyin diyor...

Bu durum, bu sıralar AYUSAL hisleri daha ağır basan beni durup düşünmeye sevketti. 2000 yılındakine benzer saçma bir ralli olabilir mi diye soru işaretleri oluştu kafamda...

Nereden
    BAYRAĞIMIN GÖLGESİ
    Teşekkür / Beğeni

başlığın hayırlı olsun dostum...

sen asla AYU olamazsın... AZULU bir bovasın...

200.000 olsak... TEPE değil...300 dersin...

Teşekkür / Beğeni

BCG, 10 önemli göstergeyi sıraladı

Dünyanın önde gelen yönetim danışmanlığı firmalarından The Boston Consulting Group (BCG) tarafından yayınlanan ‘Reasons to be Cheerful’ (Sevinmek İçin Nedenler) raporunda, yaşanan küresel ekonomik durgunluk henüz sona ermese de tünelin sonundaki ışığın görünmeye başladığı, hastanın acil servisten çıktığı tespiti yapıldı. BCG, bu iddialı tespite işaret eden 10 önemli göstergeyi sıraladı.

1- ABD ve İngiltere başta olmak üzere birçok ülke, 2008’in kayıplarını ilk kez 2011’de geri almaya başladı. Yunanistan, Portekiz, İrlanda ve İspanya haricindeki Avrupa Birliği ülkelerinde GSMH büyümeye başladı. Almanya, tarihinin en yüksek GSMH’sına ulaştı.

2- Gelişmekte olan ülkeler ise büyümeye devam ettiler. 2007’den 2011’e kadar, yılda yüzde 10 büyüyen Çin’i, yılda yüzde 8 büyüyen Hindistan ve yüzde 4 büyüyen Brezilya takip etti. Ortadoğu ve Afrika kriz sonrasında yüzde 4-5 arasında büyüdü.

3- Global krizi tetikleyen Amerikan gayrimenkul piyasası düzelme sinyalleri verirken, Amerika’nın en çok takip edilen gayrimenkul endeksi S&P/Case Shiller talep ve fiyatlarda toparlanmaya işaret etmekte.

4- İşsizlik oranlarında düşüş başladı. Amerika’da 2010’da yüzde 10 olan işsizlik, 2012’de yüzde 7.8’e düştü. Almanya 2007’de yüzde 9 olan işsizlik oranını 2011’de yüzde 7’ye düşürdü.

5- Avrupa’da İspanya ve İrlanda gibi ülkeler iş gücü maliyetlerini düşürerek rekabet güçlerini artırma yoluna gittiler. Buna bağlı olarak cari hesaplar artan ihracatla iyileşmeye başladı.

6- Özel sektörde borçlanma oranları geriliyor. ABD’de hane borcu 2008’de GSMH’nin yüzde 97’siyken 2011’de yüzde 83’üne geriledi. İspanya’da ise aynı yıllarda yüzde 91’den yüzde 88’e bir düşüş var. Almanya’da bu oran aynı yıllarda yüzde 62’den yüzde 60’a inmiş durumda.

7- Sermaye piyasaları toparlanmaya başladı. S&P 500, DAX, FTSE 100, 2009 Mart ayında krizin en yoğun olduğu dönemlerdeki seviyelerinin yüzde 65-yüzde 115 üzerinde işlem görüyor.

8- Yatırımcılar İngiltere, ABD, Japonya ve bazı AB ülkelerinin borç sorunlarını çözebileceğine inanıyor ve böylelikle bu ülkeler rekor seviyede düşük faizlerle borçlanabiliyor.

9- AB’nin belli problemleri devam ediyor olsa da, hükümetlerin ve Avrupa Merkez Bankası’nın aldığı en son kararlar parasal birliğin devam etmesi olasılığını yükseltti.

10- Merkez Bankaları bu dönemde enflasyon ve deflasyonu engelledi. Tüketici fiyatları, AB’de yılda sadece yüzde 2.6, ABD’de yılda yüzde 1.7 artarak stabil hale geldi.

http://haber.gazetevatan.com/hasta-a...5109/2/Ekonomi

Teşekkür / Beğeni

Çok bomba bir ipucu yakaladım. Önümüzdeki bir ayın sırrı bu haberde gizli olabilir:

Başbakan Erdoğan'ın sinyalini verdiği zengine ek vergi konusunda Maliye harekete geçti. 6 ayaklı çalışma başlatıldı. Bir defalık servet vergisi yerine artan kazançtan değer artış vergisi alınacak. Zenginlik kriterleri içine faiz ve borsa gelirleri de eklenecek...

http://www.sabah.com.tr/Ekonomi/2012...-vergi-geliyor

Teşekkür / Beğeni

Bu haber 24 kasımda düşmüş basına. Ağalar 2-3 gün önceden haber almıştır.

Mesela Fransa diyor ki 1 milyon euro geliri olan (servet değil yıllık gelir!) %75ini vergi olarak verecek. Ağam allem edecek kallem edecek ky den 1 milyon euro koparacak, sonra da %75 ini vergi olarak kynin hizmetinde kullanılmak üzere devlete verecek ??? Bu ağalığın raconuna ters...

İki-üç haftadır Amerikanın mali uçurumu diye satılmış medyanın yaptığı şaklabanlık da temelde bununla ilgili, yüksek gelirli olanların vergisinin %35 den %40 a çıkması ile alakalı.

Ben ağa olsam bu durumda ne yapardım?

31.12.2012 itibariyle portföyümü öyle yüksek bir seviyeye getirirdim ki, önümüzdeki 3-4 yıl boyunca portföy hep zarar yazardı. Sonuçta kanun çıkar ama benim cebimden para çıkmaz. 3-4 yıl içinde zaten kriz miriz ayaklarıyla ben bu kanunu gene değiştiririm...

Hem Amerika, hem Fransa, hem de plan aşamasındaki Türkiye vergi artışı 2013 ile alakalı, 2012 kazancından böyle yüksek vergi yok. E o zaman bu yıl şişir portföyü...

Düşünüyorum da acaba bizim Ağalar fitchin not artırımı ile ky sentimentini longa çevirip kendileri düşüşe oynarken, bu karar gündeme gelince alelacele short pozisyonları kapatıp yukarı sürme kararı mı aldılar. Cinerin marabasının sıkıntısı bu muydu? Pozisyonların çok acele tersine mi çevrilmesi lazım, vakit çok kısıtlı... Geçen hafta beynimize tecavüz edercesine yayınladıkları savaş haberlerinin sebebi bu mu? Patriot bahanesiyle borsayı bu yüzden mi düşürdüler? (Patriot olabilecek en masum silah aslında, tamamen savunma amaçlı, saldırı yeteneği yok...)

Teşekkür / Beğeni

Geceye spotta halkbank, vobda lönk devam...

ELHAMDULILLAH...

Sayfa 1 Toplam 15 Sayfadan 1234511 ... SonuncuSonuncu

Konu Bilgileri

Bu Konuya Gözatan Kullanıcılar

Şu anda 1 kullanıcı bu konuyu görüntülüyor. (0 kayıtlı ve 1 misafir)