Sayfa 5 Toplam 6 Sayfadan BirinciBirinci 123456 SonuncuSonuncu
Toplam 57 adet sonuctan sayfa basi 41 ile 50 arasi kadar sonuc gösteriliyor

Konu: Güko'nun Ýzledikleri

Teþekkür / Beðeni

Mevlana der ki;

Bildiklerini anlat Ama akýl vermeye kalkma, Anlatýlanlarý iyi dinle; Ama hepsini doðru sanma.
    Sessiz kalmak,bir þey bilmediðin anlamýna gelmez,Çok konuþmak da çok þey bildiðini göstermez..!

YAZDIKLARIM YATIRIM TAVSÝYESÝ DEÐÝLDÝR BU BÖYLE BÝLÝNE...

Teþekkür / Beðeni

Mevlana der ki;

Bildiklerini anlat Ama akýl vermeye kalkma, Anlatýlanlarý iyi dinle; Ama hepsini doðru sanma.
    Sessiz kalmak,bir þey bilmediðin anlamýna gelmez,Çok konuþmak da çok þey bildiðini göstermez..!

Teþekkür / Beðeni

yawww gardaþ nerden buluyon bunlarý.sende deðiþik fantaziler var heralde

Teþekkür / Beðeni

75 Yaþýndaki yaþlý bir amcanýn erkekliðini
    yitirdikten sonra cinsel organýna yazdýðý þiir...
    Hemen kalkacak gibi fiyakalý dursan da
    Ebedi bir uykuya dalmýþsýn eski dostum
    Yastýklarý koltuða destek edinip kalksanda
    Artýk güçsüz, takatsiz kalmýþsýn eski dostum.
    Bir zamanlar baþýný dik tutardýn at gibi
    Gökdelen binalarda otuzuncu kat gibi
    Durmadan çalýþýrken rakkaslý saat gibi
    Þimdi üçün biri kalmýþsýn eski dostum.
    Saðlýðýnda ben, senin hep aklýna uyardým
    Kendim üþüsem bile sýcak yere koyardým
    Dantelli külotlarý senin için soyardým
    Üzgünüm, son düdüðü çalýmýþsýn eski dostum.
    Süt gibi bacaklarý kaldýrýrken havaya,
    Þimdi takat kalmamýþ zýplayýp oynamaya.
    Haline her bakýþta baþlarým kahkahaya
    Gözünden malum yaþlar gelmiyor eski dostum.
    Açtýðýn bacaklarýn sayýsýný unuttum
    Kýsmetsiz günlerinde ellerimle avuttum
    Bazen keltoþ baþýný okþayarak avuttum
    Tedavülde kalmayan pulmuþsun eski dostum.
    Zevkini sen yaþadýn iþlenen günahlarýn
    Senin yerine hesap verecek benim yarýn
    Hiç cacýðý olur mu pörsümüþ hýyarýn
    Böyle sakin durmaktan gayen ne eski dostum.
    Kim demiþ eski dostlar düþman olmazmýþ diye
    Doðruysa, senin beni mahçup ediþin niye?
    Ýþemek olmasaydý yedirirdim kediye

:::))))
    Mevlana der ki;

Teþekkür / Beðeni

Buda ayrý bir yetenek...

40 yýl düþünsem þunu yazamam...
    * ''HATÝCEYE DEÐÝL ,NETÝCEYE BAK''........

Teþekkür / Beðeni

Mevlana der ki;

Teþekkür / Beðeni

Acele Karar VermeyinKöyün birinde bir yaþlý adam varmýþ. Çok fakirmiþ ama Kral bile onu kýskanýrmýþ...Öyle dillere destan bir beyaz atý varmýþ ki, Kral bu at için ihtiyara nerdeyse hazinesinin tamamýný teklif etmiþ ama adam satmaya yanaþmamýþ.. "Bu at, bir at deðil benim için; bir dost, insan dostunu satar mý" dermiþ hep. Bir sabah kalkmýþlar ki,at yok. Köylü ihtiyarýn baþýna toplanmýþ: "Seni ihtiyar bunak, bu atý sana býrakmayacaklarý, çalacaklarý belliydi.Krala satsaydýn, ömrünün sonuna kadar beyler gibi yaþardýn.Þimdi ne paran var, ne de atýn" demiþler...Ýhtiyar: "Karar vermek için acele etmeyin" demiþ."Sadece at kayýp" deyin, "Çünkü gerçek bu.Ondan ötesi sizin yorumunuz ve verdiðiniz karar.Atýmýn kaybolmasý, bir talihsizlik mi, yoksa bir þans mý? Bunu henüz bilmiyoruz. Çünkü bu olay henüz bir baþlangýç.Arkasýnýn nasýl geleceðini kimse bilemez." Köylüler ihtiyar bunaða kahkahalarla gülmüþler.Aradan 15 gün geçmeden at, bir gece ansýzýn dönmüþ...Meðer çalýnmamýþ, daðlara gitmiþ kendi kendine.Dönerken de, vadideki 12 vahþi atý peþine takýp getirmiþ.Bunu gören köylüler toplanýp ithiyardan özür dilemiþler."Babalýk" demiþler, "Sen haklý çýktýn. Atýnýn kaybolmasý bir talihsizlik deðil adeta bir devlet kuþu oldu senin için, þimdi bir at sürün var.." "Karar vermek için gene acele ediyorsunuz" demiþ ihtiyar. "Sadece atýn geri döndüðünü söyleyin.Bilinen gerçek sadece bu. Ondan ötesinin ne getireceðini henüz bilmiyoruz. Bu daha baþlangýç.Birinci cümlenin birinci . kelimesini okur okumaz kitap hakkýnda nasýl fikir yürütebilirsiniz?" Köylüler bu defa açýkça ihtiyarla dalga geçmemiþler ama içlerinden "Bu herif sahiden gerzek" diye geçirmiþler...Bir hafta geçmeden, vahþi atlarý terbiye etmeyeçalýþan ihtiyarýn tek oðlu attan düþmüþ ve ayaðýný kýrmýþ. Evin geçimini temin eden oðul þimdi uzun zaman yatakta kalacakmýþ. Köylüler gene gelmiþler ihtiyara."Bir kez daha haklý çýktýn" demiþler. "Bu atlar yüzünden tek oðlun, bacaðýný uzun süre kullanamayacak. Oysa sana bakacak baþkasý da yok.Þimdi eskisinden daha fakir, daha zavallý olacaksýn" demiþler. Ýhtiyar "Siz erken karar verme hastalýðýna tutulmuþsunuz" diye cevap vermiþ."O kadar acele etmeyin. Oðlum bacaðýný kýrdý.Gerçek bu. Ötesi sizin verdiðiniz karar. Ama acaba ne kadar doðru. Hayat böyle küçük parçalar halinde gelir ve ondan sonra neler olacaðý size asla bildirilmez." Birkaç hafta sonra, düþmanlar kat kat büyük bir ordu ile saldýrmýþ. Kral son bir ümitle eli silah tutan bütün gençleri askere çaðýrmýþ. Köye gelen görevliler, ihtiyarýn kýrýk bacaklý oðlu dýþýnda bütün gençleri askere almýþlar. Köyü matem sarmýþ. Çünkü savaþýn kazanýlmasýna imkân yokmuþ, giden gençlerin ya öleceðini ya da esir düþeceðini herkes biliyormuþ. Köylüler, gene ihtiyara gelmiþler... "Gene haklý olduðun kanýtlandý" demiþler. "Oðlunun bacaðý kýrýk ama hiç deðilse yanýnda. Oysa bizimkiler, belki asla köye dönemeyecekler. Oðlunun bacaðýnýn kýrýlmasý, talihsizlik deðil, þansmýþ meðer..." "Siz erken karar vermeye devam edin" demiþ, ihtiyar. "Oysa ne olacaðýný kimseler bilemez. Bilinen bir tek gerçek var. Benim oðlum yanýmda, sizinkiler askerde... Ama bunlarýn hangisinin talih, hangisinin þnssýzlýk olduðunu sadece Allah biliyor." Lao Tzu, öyküsünü þu nasihatla tamamlamýþ: "Acele karar vermeyin.Hayatýn küçük bir dilimine bakýp tamamý hakkýnda karar vermekten kaçýnýn. Karar; aklýn durmasý halidir.Karar verdiniz mi, akýl düþünmeyi, dolayýsý ile geliþmeyi durdurur.Buna raðmen akýl,insaný daima karara zorlar. Çünkü geliþme halinde olmak tehlikelidir ve insaný huzursuz yapar.Oysa gezi asla sona ermez. Bir yol biterken yenisi baþlar.Bir kapý kapanýrken, baþkasý açýlýr.Bir hedefe ulaþýrsýnýz ve daha yüksek bir hedefin hemen oracýkta olduðunu görürsünüz."
    Mevlana der ki;

Teþekkür / Beðeni

Acele Karar Vermeyin

Köyün birinde bir yaþlý adam varmýþ. Çok fakirmiþ ama Kral bile onu kýskanýrmýþ...Öyle dillere destan bir beyaz atý varmýþ ki, Kral bu at için ihtiyara nerdeyse hazinesinin tamamýný teklif etmiþ ama adam satmaya yanaþmamýþ.. "Bu at, bir at deðil benim için; bir dost, insan dostunu satar mý" dermiþ hep. Bir sabah kalkmýþlar ki,at yok. Köylü ihtiyarýn baþýna toplanmýþ: "Seni ihtiyar bunak, bu atý sana býrakmayacaklarý, çalacaklarý belliydi.Krala satsaydýn, ömrünün sonuna kadar beyler gibi yaþardýn.Þimdi ne paran var, ne de atýn" demiþler...Ýhtiyar: "Karar vermek için acele etmeyin" demiþ."Sadece at kayýp" deyin, "Çünkü gerçek bu.Ondan ötesi sizin yorumunuz ve verdiðiniz karar.Atýmýn kaybolmasý, bir talihsizlik mi, yoksa bir þans mý? Bunu henüz bilmiyoruz. Çünkü bu olay henüz bir baþlangýç.Arkasýnýn nasýl geleceðini kimse bilemez." Köylüler ihtiyar bunaða kahkahalarla gülmüþler.Aradan 15 gün geçmeden at, bir gece ansýzýn dönmüþ...Meðer çalýnmamýþ, daðlara gitmiþ kendi kendine.Dönerken de, vadideki 12 vahþi atý peþine takýp getirmiþ.Bunu gören köylüler toplanýp ithiyardan özür dilemiþler."Babalýk" demiþler, "Sen haklý çýktýn. Atýnýn kaybolmasý bir talihsizlik deðil adeta bir devlet kuþu oldu senin için, þimdi bir at sürün var.." "Karar vermek için gene acele ediyorsunuz" demiþ ihtiyar. "Sadece atýn geri döndüðünü söyleyin.Bilinen gerçek sadece bu. Ondan ötesinin ne getireceðini henüz bilmiyoruz. Bu daha baþlangýç.Birinci cümlenin birinci . kelimesini okur okumaz kitap hakkýnda nasýl fikir yürütebilirsiniz?" Köylüler bu defa açýkça ihtiyarla dalga geçmemiþler ama içlerinden "Bu herif sahiden gerzek" diye geçirmiþler...Bir hafta geçmeden, vahþi atlarý terbiye etmeyeçalýþan ihtiyarýn tek oðlu attan düþmüþ ve ayaðýný kýrmýþ. Evin geçimini temin eden oðul þimdi uzun zaman yatakta kalacakmýþ. Köylüler gene gelmiþler ihtiyara."Bir kez daha haklý çýktýn" demiþler. "Bu atlar yüzünden tek oðlun, bacaðýný uzun süre kullanamayacak. Oysa sana bakacak baþkasý da yok.Þimdi eskisinden daha fakir, daha zavallý olacaksýn" demiþler. Ýhtiyar "Siz erken karar verme hastalýðýna tutulmuþsunuz" diye cevap vermiþ."O kadar acele etmeyin. Oðlum bacaðýný kýrdý.Gerçek bu. Ötesi sizin verdiðiniz karar. Ama acaba ne kadar doðru. Hayat böyle küçük parçalar halinde gelir ve ondan sonra neler olacaðý size asla bildirilmez." Birkaç hafta sonra, düþmanlar kat kat büyük bir ordu ile saldýrmýþ. Kral son bir ümitle eli silah tutan bütün gençleri askere çaðýrmýþ. Köye gelen görevliler, ihtiyarýn kýrýk bacaklý oðlu dýþýnda bütün gençleri askere almýþlar. Köyü matem sarmýþ. Çünkü savaþýn kazanýlmasýna imkân yokmuþ, giden gençlerin ya öleceðini ya da esir düþeceðini herkes biliyormuþ. Köylüler, gene ihtiyara gelmiþler... "Gene haklý olduðun kanýtlandý" demiþler. "Oðlunun bacaðý kýrýk ama hiç deðilse yanýnda. Oysa bizimkiler, belki asla köye dönemeyecekler. Oðlunun bacaðýnýn kýrýlmasý, talihsizlik deðil, þansmýþ meðer..." "Siz erken karar vermeye devam edin" demiþ, ihtiyar. "Oysa ne olacaðýný kimseler bilemez. Bilinen bir tek gerçek var. Benim oðlum yanýmda, sizinkiler askerde... Ama bunlarýn hangisinin talih, hangisinin þnssýzlýk olduðunu sadece Allah biliyor." Lao Tzu, öyküsünü þu nasihatla tamamlamýþ: "Acele karar vermeyin.Hayatýn küçük bir dilimine bakýp tamamý hakkýnda karar vermekten kaçýnýn. Karar; aklýn durmasý halidir.Karar verdiniz mi, akýl düþünmeyi, dolayýsý ile geliþmeyi durdurur.Buna raðmen akýl,insaný daima karara zorlar. Çünkü geliþme halinde olmak tehlikelidir ve insaný huzursuz yapar.Oysa gezi asla sona ermez. Bir yol biterken yenisi baþlar.Bir kapý kapanýrken, baþkasý açýlýr.Bir hedefe ulaþýrsýnýz ve daha yüksek bir hedefin hemen oracýkta olduðunu görürsünüz."
    Mevlana der ki;

Teþekkür / Beðeni

ÇAÐIMIZIN FIKRASI

Adamýn biri New York, Central Park`ta yürüyüþ yaparken, aniden kuduz bir köpeðin küçük bir kýza saldýrdýðýný görür. Koþar ve köpekle boðuþmaya baþlar. Hayli uzun bir uðraþtan sonra üzeri yara bere içinde kaldýðý halde köpeði öldürür. Ama küçük kýzýn da hayatýný kurtarmýþtýr.
    Son anda bu sahneyi gören polis nefes nefese olay yerine koþar ve adamýn yanýna gelir. Sarýlýp teþekkür etikten sonra `Sen` der `bir kahramansýn, yarýn bütün gazeteler seni yazacaklar. Ve göreceksin baþlýk da þöyle olacak;
    _Cesur New York`lu küçük kýzýn hayatýný kurtardý.`
    Adam `Ama ben New York`lu deðilim!` der.
    Polis `Fark etmez, bu durumda gazeteler þunu yazacaklar;
    _Cesur Amerikalý küçük kýzýn hayatýný kurtardý` cevabýný verir.
    `Ama ben Amerikalý da deðilim` der adam artýk þaþýrarak. Polis `
    _Ya, o halde nerelisin?` diye sorunca adam cevap verir;
    _`Ben Iraklýyým!`
    Polis adama baþka bir þey söylemez. Ama adam ertesi gün gazeteleri aldýðýnda þöyle bir baþlýkla karþýlaþýr;
    _`Radikal Ýslamcý, masum Amerikan köpeðini öldürdü.`!
    Mevlana der ki;

Teþekkür / Beðeni

Altýn Draghi ile yükseliþe geçti

Altýn, Avrupa Merkez Bankasý Baþkaný'nýn bugün gerçekleþtirdiði toplantýnýn ardýndan 4 haftanýn en zayýf noktasýndan tekrar yükseldi

6.12.2012 - 20:32

Altýn, Avrupa Merkez Bankasý (AMB) Baþkaný Mario Draghi'nin bölge ekonomisini desteklemek adýna daha çok faiz indirimine gidilmesi için kapýyý açýk býrakmasýyla yükselen talep üzerine dört haftanýn en düþük seviyesinden tekrar sýçrayýþa geçti.

Draghi bugün gerçekleþtirdiði basýn toplantýsýnda ekonomik zayýflýðýn önümüzdeki yýl da devam edeceðini ifade ederek gösterge faizini rekor düþük seviye olan yüzde 0.75'te tutacaklarýný belirtti. Draghi ayrýca Eylül ayýnda yaptýklarý yüzde 0.4 ekonomik daralma tahminini yüzde 0.5'e çýkardýklarýný açýkladý. AMB 2013 yýlý beklentilerini ise yüzde 0.5'lik büyümeden yüzde 0.3 daralmaya indirirken, 2014 yýlý için yüzde 1 geniþleme bekleniyor. Altýn, geçtiðimiz iki gün boyunca yüzde 1.6'lýk düþüþ yaþadý.

Chicago'da bulunan FuturePath traderý Frank Lesh, "Faiz oraný kesimi altýn için kesinlikle destekleyici bir ihtimal" derken, insanlarýn düþüklere karþý da alým yapýyor olabileceðini dile getirdi.

Þubat vadeli altýnýn onsu New York saatiyle 11:32'de yüzde 0.4 yükselerek 1,700.50 dolara çýktý. Sarý metal dün 1,686 dolara kadar gerilerken, 6 Kasým'dan beri en düþük seviyeyi de görmüþ oldu. Morgan Stanley tarafýndan bugün açýklanan bir rapora göre banka, metalin 2013 yýlýnda yatýrým yapýlacak en iyi emtia olduðunu dile getirdi. Goldman Sachs ise dün yaptýðý açýklamada külçe altýnýn önümüzdeki yýl büyük ihtimalle zirveye çýkacaðýný ve bir sonraki yýl düþeceðini belirtti.

Mart vadeli gümüþün onsu yüzde 0.5 deðer kazanarak 33.13 dolardan iþlem gördü
    Mevlana der ki;

Sayfa 5 Toplam 6 Sayfadan BirinciBirinci 123456 SonuncuSonuncu

Konu Bilgileri

Bu Konuya Gözatan Kullanýcýlar

Þu anda 1 kullanýcý bu konuyu görüntülüyor. (0 kayýtlý ve 1 misafir)