Kimden: Borsa Uzmanları Derneği <bud@bud.org.tr>
Konu: Ayfer Hn.in Basin Duyurusu

YILLARDIR UYGULANMAYA BASLANACAGI ZAMAN BROKERLIK MESLEGİNİ BITIRECEGİ ONGÖRULEN MUTESELSIL SIRA NUMARASI, BROKERLARI ETKILEMEDEN 01.01.2010 TARIHINDE UYGULAMAYA KONUYOR

Yillardir IMKB’deki emir iletim sistemini ve brokerlik meslegini tamamen bitirecegi öngörülen ‘emir girislerinde müteselsil sira numarasi girilmesine’ iliskin uygulamanin, yeni sekliyle 31.12.2009 tarihinde IMKB’de ve üyelerin merkez ofislerinde bulunan borsa terminallerinde herhangi bir degisiklige gerek olmaksizin, uygulanmaya baslanacagi ekteki 3089 no’lu IMKB Genel Mektubu ile yayinlanmistir.

Bu Genel Mektup'ta aciklandigi üzere sisteme gönderilen emirler aktif ya da pasif IMKB islem sistemine iletilecek, 'aktif ise aninda gerceklesecek, pasif ise IMKB sisteminde yerini aldiktan sonra sirket merkezlerindeki risk kontrol sistemine exapi araciligi ile iletilip müteselsil numara alinacaktir.' Bu numara aliminin su anki emir iletim isleyisine hic bir olumsuz etkisi olmayacaktir.

Bu yeni uygulamayla islem salonlarinin aktivitesi tekrar artacak ve IMKB emir iletim ekranlarindan yapilan islemlerde risk kontrolü uygulamaya konmus olacaktir.

Borsa Uzmanlari Dernegi olarak bu konuda IMKB ve ilgili kurumlarla calismalarimiza hizla devam edecegiz.

BORSA UZMANLARI DERNEGİ
Ek: Hisse senetleri piyasası müdürlüğünün yazısı...