Sayfa 1 Toplam 2 Sayfadan 12 SonuncuSonuncu
Toplam 13 adet sonuctan sayfa basi 1 ile 10 arasi kadar sonuc gösteriliyor

Konu: Doðruya doðru..Eðriye Eðri..

Teþekkür / Beðeni

Standart Doðruya doðru..Eðriye Eðri..

Anýlar anýlar..

Bizi biz yapan nedir ki?

Gördüklerimiz, geçirdiklerimiz, tecrübeler..

Farketmesek de izi kalýyor geçmiþin.

Bir þirketin toplantý salonundayýz.. Orta ölçekli ama hisse senedi ÝMKB de iþlem gören bir kurum. Þirketin üst yönetimi, konuyla ilgili danýþmanýn da katýlýmý ile müstakbel muhasebe müdürümüzü belirliyeceðiz. Kala kala çeþitli kademelerdeki deðerlendirmeleri baþarý ile geçmiþ üç adayýmýz var.

Adaylar þýk þýkýrdým giyinmiþler. Terliyorlar. Doðal. Zor bir gün.

Ýlk adayý epey zorladýlar yöneticiler. Son derece seçkin bir tip. Konuþmasý etkileyici. Rahat. Hemen her konuda düzgün yeterli cevaplar veriyor. Neredeyse tamam diyecekler.. Yönetim Kurulu Baþkanýmýz rahmetli bana döndü. "Bir soru da siz sorun arzu ederseniz" dedi.

Aklýmdaki basit soruyu soruverdim..

- Katma deðer vergisi beyannamesini vergi dairesine sunmada yasal sürenin son günü nedir?

Bir anda o rahat etkileyici adam gitti, yerine ter döken biri geldi..

- Valla , dedi, o iþleri benim muavin ya da þefler yapýyor.

Baþkan adaya teþekkür etti. Sonraki adayýn içeri,ye davet edilmesini buyurdu..

Darb-ý mesel: Sorumlu yönetici öncelikle kendi uzmanlýk alanýndaki tüm konularý bilecek. Sonrasý cilasý..

Teþekkür / Beðeni

Buraya yazdýðým ilk yazýyý, koþup gidip bir baþka sitenin yöneticisine "Bora Yaþar seni tenkit ediyor" diye jurnalliyen bir kaç sapýsilik'e bir kaç laf:

Ýnternet denen bu sanal ortamda, bir lakabýn arkasýna gizlenip de oraya buraya laf atarak adam olamazsýnýz. Oldum sanýrsýnýz.

Bu yalan dünyada verilen itibar puanýnýn yeþilinde dolar buldum sanan buldumcuk esnafý, gerçek hayattaki ezikliklerini gideremez. Hiçlikten hiçliðe giden bir hayat hikayesidir onlarýn ki. Sýfýra sýfýr elde var sýfýr.

Adam olun adam.

Size de hak verdiðim bir yer var:

Bu yaþtan sonra nafile..

Teþekkür / Beðeni

Ýnternet sizi bilmem ama benim hayatýma gireli 10 yýl olmadý. Ve birçok þeyi deðiþtirdi..

Neyi, nasýl deðiþtirdi belki tanýmlamakta, belirlemekte zorluk çeksek de bu olguyu inkar etmek olasý deðil.

Ýnternetin verdiði her olanaðý herkesin kullanabilmesi, ister teknik becerimiz ister ihtiyaçlarýmýz açýsýndan mümkün deðil.

Ýhtiyaç keþfin anasýdýr demiþler. Giderek geliþen ihtiyaçlarýmýz, akademik olmasa da çevremizin öðrettikleri, interneti daha fazla geliþen bir derinlikte ve artan kullaným süreleriyle kullanmamýzý saðlýyor.

Ýnternette ne kadar dolaþýrsak dolaþalým sonunda birçoðumuzun mola verdiði bir durak var. Bu duraðý gene hobilerimiz ve boþ zaman ihtiyaçlarýmýz belirliyor.

Bu duraklara site ya da forum adý verilmekte.

Sitelere üye olmadan da yararlanma olanaðý bulunsa da aktif olarak katýlým sadece üyelere tanýndýðýndan, bir lakap (nick) ve de þifreye gereksinim duymaktayýz.

Lakaplarý seçmek bizim iþimiz. Herkes kendine uygun gördüðü, kendince manasý olan, ya da hiçbirþey ifade etmeyen bir harf ve rakamlar kombinezonunu, bu sanal dünyada kendi adý olarak seçiyor.

Sanal dünyanýn yarattýðý binbir türlü beladan korunmanýn bir yolu olarak kiþiler genel olarak kendi gerçek adlarýný kullanmayý uygun görmemekte. Bu durum baþlangýçta amaçlanmasa da giderek bazý kiþilere yeni bir karakter, baþka bir sahnede yeni bir rol gibi yepyeni bir kiþilik olarak ilham verebiliyor. Bu rolün zamanla oturmasýyla birçok kiþi de, gerçek ve sanal dünyada, "Dr Jekyll Mr Hyde" tiplemelerine neden olabiliyor.

Bugün birçok forumda huzur bozucu olaylarýn, inanýlmaz küfürleþmelerin temelinde bu sanal kiþiliðin etkilerini yaþamaktayýz.

Bu kaotik ortama son vermek üzere, internet hukukunun da geliþmesiyle, belki birgün forumlara ancak ve ancak gerçek kimliklerle girme olanaðý tanýnacak.

Ýþte o gün, bazý internet kahramanlarý, internet geçmiþlerinden ve yarattýklarý rolden o kadar rahatsýz olacaklar ki, tatsýz geçmiþi silmek üzere, bir nevi estetik ameliyatýna baþvurarak kendilerine þeref vermeyen eski kimliklerini yok edeceklerdir.

Ýnternetin sanaldan çýkýp da gerçeðe döndüðü an, insan tarihinde yeni bir sayfa açýlacak. Buna inanmak istiyorum.

Teþekkür / Beðeni

sn bora yaþar

lütfen bu forum ve bu topik üzerinden herhangi bir foruma , yöneticiye yada kiþiye gönderimde bulunmayýnýz...

bizler bu forumda bir karalama veya bir yarýþ içerisinde deðiliz...
    hiçbir keyborsa üyesinin de olmasýný istemiyoruz...
    kime ne söylemek istiyorsanýz,
    lütfen o kiþinin bulunduðu forum yada topikde söyleyiniz...
    ilk yazýnýzda dahi baþka bir forumun yöneticisine herhangi bir sebep ile
    gönderme yaptýðýnýz açýk ve net...
    5 yaþýnda çocuk bile anlar...

keyborsa sizin posta aracýnýz olarak kullanacaðýnýz bir forum deðil...
    üstelik biz üyeler arasýnda çekiþme olmasýn diye
    siyasi görüþ yada din gibi temel örf ve adet yada düþünce gibi konularda paylaþýmda bulunmak istemiyoruz...
    bu forumun ,þimdilik temel amacý baþta borsa ve genel ekonomik araçlar üzerinden paylaþýmdýr....
    bu konulara dikkat edeceðinizi düþünerek hoþ geldiniz derim...
    ZAMAN HERÞEYÝN DOÐRUSUNU GÖSTERÝR...

Teþekkür / Beðeni

Sn M dðny;

Böyle garip bir yaklaþým ve hoþgeldin yazýsý olabilir mi?

Bahsettiðiniz forum hissenetse (benim baþka bir foruma katýlýmým yok) ben o forumda aðabey olarak adlandýrýlan, bu sýfata layýk görülen biriyim.

Benim tiynetimde böyle bir yaklaþým olmadýðý gibi, ömrümde ayný anda ilk defa iki forumda yazmaktayým.

Red Kit benim dostumdur. Tüm moderatörler ise dost ve arkadaþým.Hissenet ise yuva bildiðim bir yer. Þu anda bile oraya gidip yazmamak için (bazan ihtiyaç duyduðumuz dinlenme maksadý dýþýnda) herhangi bir engel bulunmamakta.

Hissenetteki son yazýlarýmý ne kadar da çok yakýndan takip eden olduðunu ilk yazýma yüklenilen zehaptan anladým.

Nitekim birileri de Red Kite kuþ uçurmuþlar ki bundan ben de haberdar oldum..

Eðer yukardaki yazýdan böyle bir anlam çýkýyorsa, bunun 5 yaþýnda çocuk yaklaþýmýndan kaynaklandýðýný, benim böyle bir niyetimin olmadýðýný, hissenetle üyeliðimin devam ettiðini, birgün devam etmese bile dostluklarýmýn bozulmýyacaðýný, hissenetin bana göre bu sanal alemin en iyi yönetilen forumu olduðunu dosta düþmana ilan ederim..

Sadece yazý yazmak ve faydalanmak üzere geldiðim bir forumda bir bardak suda fýrtýna kopartýlmasýný da iyi bir forum olma hýzla ilerleyen keyborsaya yakýþmadýðýný belirtirim..

Geliþim ve yazý yazmamýn huzur bozucu olduðu bildirilirse hemen býrakacaðýmý da yönetime bu fýrsattan yararlanarak duyururum.

Ýyi geceler..

Teþekkür / Beðeni

Ha bu arada..

Yazýnýza hemen gelip de "teþekkür" edenleri görünce, sanal dünya ne kadar da küçükmüþ anlýyorum..Kaptan, FNT...

Eðer bu baþlýða yazdýðým ilk yazýnýn hissenetin yönetimine bir gönderme olduðunu düþünen varsa, ikinci yazýmdan hisselerine düþeni de alabilirler.

Bir laf da kendime...

Ne iþim var benim burada yahu..

Kafayý yedim galiba..

Sn Simurg..Dostça yaklaþýmýnýza teþekkür.. Ýþiniz çok zor. Allah kolaylýk versin Baþarýlar...

Ýyi geceler..

Yaþ
    52
    Teþekkür / Beðeni

deðil mi ama....deðil mi...

hoþça kalýn...

Teþekkür / Beðeni

sn bora yaþar

güldürmeyin ,þunun þurasýnda kaç kiþiyiz ,
    herkes neyin ne olduðunu ,
    kimin kim olduðunu biliyor...
    yada en azýndan ben sizi tanýrým.......
    ( yazýlarýnýzdan )(yaptýklarýnýzdan)(laf giydirmelerinizden)(taraf olmanýzdan)
    hisse.net bu alemin en iyi forumu ama þimdilik...
    ama en iyi yönetilen forumu konusu göreceli bi konu...
    amaç ile ilgili...
    ama bir gerçek var ...
    KEYBORSA dostluk ve samimiyetin en ileri düzeyde olduðu bir forum...
    doðruluk ve dürüstlük en önemli amaç ve niyet...
    inþallah öyle de kalacak...
    ne iþim var burda diyorsanýz....haklý olabilirsiniz...
    gitmek isteyene niye diyecek halimiz yok...
    herkes kendisindeki meziyetleri.,,,
    + yada - leri veya buraya uygun olup olmadýðýný bilecek seviyede...

hoþçakalýn...

haa ,,bu arada aklýmdayken yazayým...
    hisse.net e son ayrýlýþýmdan en fazla 1 hafta sonrasýndan itibaren
    hiç girmemiþimdir...
    ömrümün sonuna kadarda girmemek üzere yeminim vardýr...
    ama orada özellikle okuyamadýðým iki dostumun yazýlarý nedeni ile üzgünüm,
    birisi sevgili sidabumi ve diðeri de sevgili xtraderx dir...
    sevgili arkadaþým ve caným dostum Karahan ým burada da paylaþsa
    yada sürekli bilgi ve düþüncelerimizi tlf. da da paylaþsak da
    diðer bir eksikliðini hissettiðim yanýmdýr...

yani bana bu konuda gönderme yapmanýz lüzumsuzdur...
    hisse.net ile ömrümün sonuna kadar ilgim olmayacaktýr...
    ZAMAN HERÞEYÝN DOÐRUSUNU GÖSTERÝR...

Teþekkür / Beðeni

Alýntý M.Dðny Nickli Üyeden Alýntý Mesajý göster
    sevgili arkadaþým ve caným dostum Karahan ým burada da paylaþsa
    yada sürekli bilgi ve düþüncelerimizi tlf. da da paylaþsak da
    diðer bir eksikliðini hissettiðim yanýmdýr...
    paylaþýyo paylaþýyo.
    ben okuyom

Yaþ
    47
    Teþekkür / Beðeni

Alýntý Bora Yaþar Nickli Üyeden Alýntý Mesajý göster
    Ha bu arada..

Yazýnýza hemen gelip de "teþekkür" edenleri görünce, sanal dünya ne kadar da küçükmüþ anlýyorum..Kaptan, FNT...

Eðer bu baþlýða yazdýðým ilk yazýnýn hissenetin yönetimine bir gönderme olduðunu düþünen varsa, ikinci yazýmdan hisselerine düþeni de alabilirler.

Bir laf da kendime...

Ne iþim var benim burada yahu..

Kafayý yedim galiba..

Sn Simurg..Dostça yaklaþýmýnýza teþekkür.. Ýþiniz çok zor. Allah kolaylýk versin Baþarýlar...

Ýyi geceler..
    Teþekkür ederim,Sn. Bora Yaþar...
    Forumda,din, dil,ýrk, siyasi düþünce gözetmeksizin herkese kapýmýz açýktýr. Forumda üye olsun, olmasýn herkesin hak ve hukuna saygý göstermek bizim için önemlidir.Bu sebeple yazýlarýmýzý yazarken forum kurallarýmýzdan aþaðýdaki maddeleri göz önünde bulundurmanýzý rica ediyorum.

3. Topluluklar ve þahýslar hakkýnda tahrik edici , küçük düþürücü ve edep dýþý yazýlar yazýlamaz.

6. Her türlü taciz edici yazý yasaktýr.
    http://forum.keyborsa.com/showpost.p...93&postcount=1

Sayfa 1 Toplam 2 Sayfadan 12 SonuncuSonuncu

Konu Bilgileri

Bu Konuya Gözatan Kullanýcýlar

Þu anda 1 kullanýcý bu konuyu görüntülüyor. (0 kayýtlý ve 1 misafir)