Sayfa 3 Toplam 11 Sayfadan BirinciBirinci 1234567 ... SonuncuSonuncu
Toplam 102 adet sonuctan sayfa basi 21 ile 30 arasi kadar sonuc gösteriliyor

Konu: Teknoloji Dünyasýndan haberler.

Nereden
    ÝZMÝR
    Yaþ
    60
    Teþekkür / Beðeni

Standart Ekstrem spor kamerasý

Ekstrem sporlarla uðraþanlar için özel olarak üretilen kamera, dünyanýn ilk ve en küçük giyilebilir HD kayýt yapan kamerasý olma özelliðine sahip.

Televizyon programlarýnda gördüðümüz birincil-kiþi kameralarýnýn kaydettiði görüntüleri izlemenin ne kadar zevkli olduðunu bilirsiniz. Ýþte aþaðýda videosunu da izlediðiniz bu türden videolarý çekebilmek için giyilebilir kameralar kullanýlýyor. Az sayýda kamera alternatifine vHoldr firmasý tarafýndan bir yenisi eklendi. Dünyanýn en küçük giyilebilir ekstrem HD kamerasý olma unvanýna sahip ContourHD, gözlüðe monte edilerek sporculara en yüksek kalitede GB baþýna 30 dakika video kaydý imkaný tanýyor. 720p çözünürlüðünde HD video kaydý yapabilen ContourHD, en fazla 16 GB kapasiteli hafýza kartýný destekliyor. Pil ömrü dikkate alýndýðýnda 8 saat kesintisiz HD kayýt yapabilen kamera 135 derece gibi oldukça geniþ bir açý sunuyor.

Gözlüklere, kaska, bisiklet gidonlarýna, araba üstlerine monte edilebilen kameranýn alüminyum ve fiberglass dýþ kaplamasý hem saðlam hem de su geçirmez. 2 saatte tam olarak doldurulabilen þarjlý pille çalýþýyor. HD'nin saný sýra standart çözünürlükte (848 x 480 piksel) 60 kare/sn deðeriyle kayýt imkaný da sunan kamera ile heyecan verici kayýtlar yapmak mümkün.

Cnet.
    Ben ben deðilim,Sen olmayýnca
    Sen sen deðilsin,Ben olmayýnca

Nereden
    ÝZMÝR
    Yaþ
    60
    Teþekkür / Beðeni

Standart Nokia'dan 3B albüm

Dokunmatik ekran üzerinde fotoðraf gezintisi deneyimini geliþtiren Nokia Beta Labs, Nokia Photo Browser isimli yeni uygulamasýyla üç boyutlu efektler sunuyor.

Yenilikçi yazýlýmlar üzerinde çalýþmalarýný sürdüren Nokia beta laboratuvarlarý, Symbian S60 5. versiyon için yeni bir albüm uygulamasý geliþtirdi. Dokunmatik ekranlý modeller 5800 ve N97 için özel olarak geliþtirilen uygulama bir dizi farklý modelde de kullanýlabiliyor. Üç boyutlu bir platform üzerinde fotoðraflarý sýralayan uygulama, sadece bu efekt açýsýndan Cooliris (eski adýyla PicLens) uygulamasýna benziyor. Üç sýra halinde dizilen fotoðraflar soldan saða doðru sýnýrsýz bir þekilde akýyor. Parmaðýnýzý ekranda saða ve sola sürerek animasyonlu bir þekilde fotoðraflarda gezebiliyorsunuz. Ayrýca herhangi bir fotoðrafý görüntülerken parmaðýnýzý dokundurup öylece tuttuðunuzda hemen altýnda büyük bir büyüteç beliriyor. Böylece fotoðrafýn detaylarýna göz atabiliyorsunuz. Uygulamaya yüz algýlama özelliði de eklenmiþ. Kiþileri ayýrt etmeden fotoðraf karesinde sadece insan yüzleri algýlanýyor. Böylece parmaðýnýzý sola saða sürerek fotoðraftaki kiþilerin yüzlerinde otomatik olarak gezip yakýnlaþabiliyorsunuz.

Nokia Photo Browser tüm S60 5. versiyon modellerde ve bazý S60 3. versiyon modellerde çalýþabiliyor:

5800 XpressMusic, N97, N79, N86 8MP, E66, E75, 6720 classic, 5730 XpressMusic, E55, N85, N96-3, 6210 Navigator ve N96 modellerine uygun uygulamayý indirmek için týklayýn.

Cnet.
    5630 XpressMusic, E71, N82, N95 8GB, N95, 6710 Navigator, 5320 XpressMusic, 6650, 6220 classic, N78, 6124 classic, E63, E51, N95-3 NAM, N81, 6121 classic N81 8GB, 6120 classic, 6110 Navigator, 5700 XpressMusic, N76 ve 6290 modelleri için bu versiyonu yükleyin.

Nereden
    ÝZMÝR
    Yaþ
    60
    Teþekkür / Beðeni

Standart Cepte Full HD dönemi

Mobil cihazlar için yarý iletken üretimi yapan Renesas Technology, cep telefonlarýnda Full HD oynatabilen yapabilen yeni bir iþlemci ürettiðini açýkladý.
    Kendi alanýnda ilk olan SH-mobileHD1 kodlu iþlemci, Full HD (1920x1080 piksel) görüntü kayýt ve yine Full HD video oynatma özelliðine sahip. H.264/MPEG-4 AVC video sýkýþtýrma formatýný destekleyen yeni iþlemci, saniyede 30 kare oynatma ve kayýt etme desteðine de sahip.

Mobil cihaz standartlarýný desteleyen iþlemcinin düþük enerji tüketmek üzere tasarlandýðý açýklandý. Henüz bu bu ürünü kullanan herhangi bir cep telefonu bulunmuyor. Sektör uzmanlarýna göre önümüzdeki günlerde bu iþlemciyi kullanan yeni cep telefonlarýný satýþa sunulacaðýna kesin gözüyle bakýlýyor.

cnet.

Nereden
    ÝZMÝR
    Yaþ
    60
    Teþekkür / Beðeni

Standart LG de cep projektörü üretti

LG Electronics, mobilite saðlayan yeni LED projektörü HS102G’yi tüketicilerin beðenisine sundu. Avuç içine sýðan bu yeni projektör, 780 gram aðýrlýða sahip.

LG’nin yeni LED projektörü HS102G, 154 x 117mm boyut ve 780 gram aðýrlýðýyla avuç içine sýðabiliyor. Bu mini boy LED projektör, büyük boy standart bir projektörün özelliklerinden çok daha fazlasýný sunuyor.

LG HS102G, 160 ANSI lümen yüksek parlaklýðý ile LED projektörler arasýnda rakiplerine göre en çok parlaklýk saðlayan ürün olma özelliðini taþýyor. Ayrýca, 2000:1’lik kontrast oranýyla HS102G, kullanýcýlara net ve canlý renklerle, yüksek resim kalitesi sunuyor. Bu da, görüntünün gerçek ve doðal renklerde yansýmasýný saðlýyor. Projektör, standart 4:3 en-boy oranýnda 800 x 600 SVGA için ideal seviyeye getirildi. En iyi görüntü yansýtma ebadý 1,6m’de 60 inç olup, keskin ve net bir resim meydana getiriyor.

LG HS102G’de bulunan LED lambasý %100 cývasýz ve atýlan ampullerden arýnmýþ olduðu için, projektörün çevreyle dost olmasýný saðlýyor. Ayný zamanda düþük güç tüketimi (ECO 60W) projektörün kullanýmý sýrasýnda daha az CO2 üretilmesine yarýyor. LED lambasý sayesinde 30 bin saate kadar kullaným ömrü sunan LG HS102G, ayný zamanda oldukça sessiz çalýþýyor.

cnet.

Nereden
    ÝZMÝR
    Yaþ
    60
    Teþekkür / Beðeni

Standart Acer dizüstünde sinema keyfi sunuyor

Firmanýn satýþa sunduðu yeni modeli AS5738, 16:9 oranýna sahip LCD ekraný ve Dolby ses sistemi ile uygun fiyata evde sinema keyfi yaþamak isteyenlere hitap ediyor.

Aspire 5738 modeli evde mültimedya deneyimini yaþamak isteyen kullanýcýlar için sinematik eðlence, daha kolay medya kontrolü, güvenilir baðlantý ve kullanýþlýlýðý yenilikçi bir tasarýmda sunuyor.

Aspire 5738, 15.6 inç 16:9 en boy oraný Dolby ses sistemi ve güçlü grafikleri ile filmleri, müzikleri ve oyunlarý sanki içindeymiþçesine gerçekçi bir ses ve görüntü ile size getiriyor. 8 ms tepki süresi ile hareket eden imgeler en iyi kaliteyle CineCrystal yansýyor ve canlý ve büyüleyici görüntüler elde ediliyor.

Çok Yönlü Performans ve Kontrol
    Güçlü Intel Centrino 2 iþlemcisi ile en zor uygulamalar arasýnda rahatlýkla geçiþ yaparken yüksek kapasiteli sabit disk 8GB’a kadar yükseltilebilen bellek ve güvenlik özellikleri ile çok fonksiyonluluðu ve ve hýzý hayatýnýzýn bir parçasý haline getiriyor.

Çoklu komut özelliði sayesinde artýk basit ve doðal el ve parmak hareketleriyle bilgisayarýnýzda kolayca gezinebilir yeni kýsayol tuþlarý ile bilgisayarýnýz üzerinde tam bir hakimiyete sahip olabilirsiniz.

Bütün bu üstün özellikleri gece mavisi þýk kasasýnda saklayan Aspire 5738 en yeni teknolojiye en eriþilebilir fiyata ulaþmak isteyen kullanýcýlar için þimdi Acer distribütörlerinde ve perakende maðazalarýnda.

Nereden
    ÝZMÝR
    Yaþ
    60
    Teþekkür / Beðeni

Standart Windows 7 sonbaharda geliyor

Bilgisayar üreticisi Acer, Microsoft'un iþletim sistemi Windows 7'nin Eylül ayý sonunda bilgisayarlara yüklü olarak piyasaya sürüleceðini açýkladý.
    Acer'in yanlýþlýkla açýkladýðý bilgi, Avrupa Baþkan Yardýmcýsý Massimo D'Angelo tarafýndan Eylül ayý sonu olarak açýklanýrken, daha sonra 23 Ekim olarak düzeltildi. Microsoft tarafýndan doðrulanmayan bu bilgi ile birlikte halen RC (Release Candidate yani nihai sürümden önceki son hali) aþamasýnda bulunan Windows 7'nin piyasaya sürülme tarihi az çok belirlenmiþ oldu.

Öte yandan Türkçe arayüz, Türkiye ile ilgili özel masaüstü desenleri ve çoklu dokunmatik ekran özelliði gibi fonksiyonlarý bulunan Windows 7'nin RC sürümünü 5 Mayýs'tan itiraben Microsoft'un Download Center sitesinden indirip denemeniz mümkün.
    Windows 7 RC'nin Türkçe arayüzünden görüntülere ulaþmak için Galeri sayfamýzý ziyaret edebilirsiniz.

Nereden
    ÝZMÝR
    Yaþ
    60
    Teþekkür / Beðeni

Standart Bu bilgisayarýn kasasý yok

Vestel'in piyasaya sürdüðü yeni ürünü All in One PC, televizyon ve bilgisayar özelliklerini tek bir cihazda toplayan LCD bir ekran.
    Tek bir monitörden oluþan yeni All In One PC, hem kasasýz bir bilgisayarýn konforunu hem de LCD televizyon keyfini bir arada sunuyor. All In One PC ile bilgisayar kasasý artýk tarih oluyor. Tüm bilgisayar fonksiyonlarý tek bir monitörün içine toplanýyor. 19” LCD monitör içerisine bilgisayar kasasýnda yer alan tüm parçalar yerleþtiriliyor. Bilgisayar kasasýna ihtiyaç duymayan yeni teknoloji sayesinde hem çok daha kullanýþlý hem de yer tasarrufu saðlayan bilgisayarlar evlerimizde yerini alýyor. Ayrýca monitör içerisinde yer alan TV kartý ve tuner özelliði sayesinde cihazýnýzdan televizyon izleme keyfini de yaþayabilirsiniz. Kablolu TV kanallarýný rahatlýkla izleyebilir, üstelik uzaktan kumandasý sayesinde kontrol de edebilirsiniz.

All In One PC; sahip olduðu 4 adet USB giriþiyle, USB cihazlarýnýzdaki resim, müzik, video gibi multimedya dosyalarýnýza tak-çalýþtýr özelliðiyle rahatça eriþmenizi de saðlýyor. All In One PC, harici olarak baðlayabileceðiniz DVD sürücüsüyle DVD izleme keyfini de yaþatýyor.

All In One PC
    19” WXGA Panel ( 49 ekran )
    1440 X 900 Çözünürlük
    Intel® Atom™ N270 Ýþlemci teknolojisi (512K Cache, 1.60 GHz, 533 MHz FSB)
    1.60 Ghz Ýþlemci Hýzý
    Orjinal Microsoft® Vista® Starter Edition Türkçe Ýþletim Sistemi
    Full Piyano Özel Parlak Siyah Gövde
    Parlak Özel Yüzey
    1 GB DDR2 RAM
    160 GB SATA Hard Disk (Sabit Disk) Kapasitesi
    TV kartý
    Bütünleþik Ekran Kartý
    4 adet USB Giriþi
    Ethernet (LAN) Giriþi
    Dahili Entegre Hoparlör
    Wireless (kablosuz) Teknoloji
    Enerji Tasarruflu Çalýþma Sistemi
    Kablosuz Klavye ve Mouse
    Çok Sessiz Tasarým
    12V DC Maksimum 70W

Nereden
    ÝZMÝR
    Yaþ
    60
    Teþekkür / Beðeni

Standart Nokia E75 Türkiye'de

Nokia’nýn yeni e-posta kullanýcý arayüzüne sahip ilk cihaz olan Nokia E75, Türkiye’de de satýþa sunuldu. Entegre Nokia Messaging servisiyle e-posta iletiþiminde kolaylýk saðlayan E75, özellikle ofisini yanýnda taþýmak ve sürekli iletiþimed kalmak isteyenlere hitap ediyor.
    Nokia E75, kayarak açýlan QWERTY klavye içeriyor ve üç adýmda e-posta kurulumu saðlýyor. Bu kolaylýðýn ardýndaki temel gerekçe ise ilk kez bir cihazla birlikte sunulan entegre Nokia Messaging servisi oluyor. Nokia Messaging servisi, Yahoo! Mail, Gmail ve Windows Live Hotmail dahil, dünyanýn lider e-posta hesaplarýný açýyor.
    Ayrýca bu servis, Nokia’nýn kurumsal e-posta istemcileri, Mail for Exchange ve IBM Lotus Notes Traveler tarafýndan da destekleniyor ve bu sayede, dünya çapýnda kurumlarýn gelen kutularýnýn yüzde 90’ýndan fazlasýna doðrudan eriþim saðlýyor.

Nokia E75, diðer Ovi servisleriyle de entegre oluyor; A-GPS ile birlikte çalýþan Nokia Maps ve ilk kez bir Nokia Eseries cihazý tarafýndan desteklenen N-Gage Nokia oyun servisi ile birlikte geliyor.

Nereden
    ÝZMÝR
    Yaþ
    60
    Teþekkür / Beðeni

Standart Asus'tan vidasýz bilgisayar kasasý

ASUS, yeni VENTO TA-M2 kasasýný duyurdu. Bu þýk ve ergonomik kasa, sistem kurulumunu kolay hale getiren vidasýz tasarýmýna sahip. Ayrýca geliþmiþ havalandýrma sistemi sayesinde iþlemci ve ekran kartlarýnýn maksimum düzeyde soðutulmasýný saðlayarak, yüksek performansý garanti ediyor.
    VENTO TA-M2’nin ön kýsmýnda bir, arkasýnda bir ve yan tarafýnda ise iki adet 12 cm çaplý fan bulunuyor. Bu fanlar kasa içindeki hava akýþýnýn devamlýlýðýný saðlayarak optimum ýsý daðýlýmý saðlýyor. Ek olarak, yan paneldeki fanlar hareket ettirilebilen sac üzerinde olduklarý için soðutma gereksinimlerine göre yerleri deðiþtirilebiliyor. Her sistemde iþlemcinin ve ekran kartýnýn pozisyonu farklýdýr. Ýþte bu durum göz önünde bulundurulduðunda VENTO TA-M2’nin esnek ve modifiye edilebilir tasarýmýnýn avantajý daha da artýyor.

Vidasýz tasarýmýn yardýmýyla vida ve tornavida eforuna gerek olmadan ekran kartý veya ses kartý saniyeler içinde kasaya sabitlenebiliyor. Ayrýca toz filtreleri ve ön taraftaki fan kafesi kolaylýkla yerinden sökülerek kasanýn hýzlýca temizlenmesine zemin hazýrlýyor. Bunun yanýnda 5.25” yuvasý kart okuyucular, disket sürücüler gibi aygýtlarýn takýlabilmesi için 3.5” yuvasýna dönüþtürülebiliyor. Ön kasanýn tepesine yakýn bir konuma yerleþtirilen ön panel giriþ ve çýkýþlarý sayesinde de kolay eriþim saðlanýyor.

Nereden
    ÝZMÝR
    Yaþ
    60
    Teþekkür / Beðeni

Standart Tek þarjla 23 gün bekleme süresi

Cep telefonu üreticisi Nokia, tek bir þarjla 23 gün bekleme süresi sunan yeni modeli E52'nin duyurusunu yaptý.
    Ýki farklý renk seçeneðine sahip olan yeni telefon 8 saat konuþma süresine sahip. Firmanýn iþ adamlarýna yönelik serisine ait bir model olan üründe 2.4 inç'lik LCD ekran, A-GPS özelliðine sahip navigasyon sistemi, HSDPA desteði ve 3.2 Megapiksel kamera gibi özellikler bulunuyor. Ürün ayný zamanda Exchange ve Lotus Notes gibi özellikle kurumlarda kullanýlan sistemlerle uyumlu olarak çalýþabiliyor.

Ülkemizdeki fiyatý henüz belli olmayan telefonun Avrupa fiyatý 245 Euro olarak açýklandý.

Sayfa 3 Toplam 11 Sayfadan BirinciBirinci 1234567 ... SonuncuSonuncu

Konu Bilgileri

Bu Konuya Gözatan Kullanýcýlar

Þu anda 1 kullanýcý bu konuyu görüntülüyor. (0 kayýtlý ve 1 misafir)