Sayfa 9 Toplam 11 Sayfadan BirinciBirinci ... 567891011 SonuncuSonuncu
Toplam 102 adet sonuctan sayfa basi 81 ile 90 arasi kadar sonuc gösteriliyor

Konu: Teknoloji Dünyasýndan haberler.

Nereden
    ÝZMÝR
    Yaþ
    60
    Teþekkür / Beðeni

Standart iPhone 3GS ay sonunda geliyor

Apple'ýn merakla beklenen akýllý telefonu iPhone 3GS, 28 Aðustos'ta ülkemizde de satýþa sunuluyor.

Turkcell ve Vodafone tarafýndan kontratlý ve kontratsýz paketler ile satýlacak olan iPhone 3GS'in fiyatý ile ilgili net bir bilgi verilmedi. Önceki model olan iPhone 3G'ye göre daha hýzlý bir iþlemciye sahip olan telefonda video kayýt özelliðine sahip 3 Megapiksel kamera, MMS gönderme ve otomatik netlik yapabilen kamera gibi özellikler bulunuyor.

ABD'de Haziran ayýndan beri satýþta olan yeni model ülkemizde bu ayýn sonundan itibaren satýþa sunulacak.

cnet..
    Ben ben deðilim,Sen olmayýnca
    Sen sen deðilsin,Ben olmayýnca

Nereden
    ÝZMÝR
    Yaþ
    60
    Teþekkür / Beðeni

Standart Güvercin internetten daha hýzlý

Güney Afrika'da yapýlan denemede bir güvercinin internetten daha hýzlý olduðu ortaya çýktý.

BBC'nin haberine göre Güney Afrika’nýn Durban þehrindeki bir bilgi teknolojisi þirketi, 11 aylýk bir kuþun bacaðýna 4 GB hafýza kartý baðlayarak ülkenin en büyük ADSL þirketi Telkom’un hizmet hýzýna karþý test etti.

Winston adlý güvercin, belleði 96 KM uzaklýða 1 saat 8 dakikada götürürken, bellekteki bilgilerin sisteme aktarýlmasý 1 saat sürdü. Yani toplamda 2 saat 8 dakikada bilgi taþýnmýþ oldu. Öte yandan ADSL baðlantýsý iki saatte bilginin sadece yüzde 4’ünü aktarmýþtý.

Bu yarýþýn fikri þirketteki bir çalýþanýn ADSL hýzýndan þikayetçi olmasý üzerine geldi. Çalýþan, bilgiyi güvercinle göndermenin daha hýzlý olabileceðini söyledi ve yarýþ fikri böylece ortaya çýktý.

Winston, þirketin Howickteki çaðrý merkezinden yolculuðuna baþladý ve flash belleði Durban’daki ofise götürdü. Þirketin internet sitesinde yapýlan açýklamada güvercine enerji artýrýcý hiçbir yem verilmediði ve etrafta hiçbir kedinin de olmadýðý belirtildi.

Firma, güvercinin iki ofis arasýný bir saat sekiz dakikada aldýðýný, verinin flash bellekten sisteme aktarýlmasýnýn da bir saat sürdüðünü açýkladý.

cnet..

Nereden
    ÝZMÝR
    Yaþ
    60
    Teþekkür / Beðeni

Standart Motorola da Android üretti

Son yýllarda maddi anlamda zor günler geçiren Motorola, Google'ýn iþletim sistemi Android'i kullanan modeli CLIQ'i tanýttý.

Kayar kapaklý bir ürün olan CLIQ, Motorola'nýn tanýmýna göre 'sosyal özellikleri' olan ilk telefon. Bu özellikler ise Facebook, Twitter ve benzeri sosyal aðlara olan entegrasyonu ile saðlanýyor.

480x320 piksellik dokunmatik bir ekrana sahip olan ürünün 3G, Wi-Fi, 5 Megapiksel kamera, Tam Q klavye ve standart kulaklýk çýkýþý gibi özellikleri bulunuyor.

Telefonun ABD'de operatör sözleþmesi ile ücretsiz verilmesi planlanýyor. Ayrýca satýn almak isteyenler içinse fiyat 399 dolar olarak açýklandý.

Son dönemde popülaritesini artýran Android iþletim sistemi artýk daha fazla cep telefýonunda karþýmýza çýkmaya baþladý. Ýlk olarak HTC G1 modeli ile karþýmýza çýkan Android iþletim sisteminin en önemli özelliði Linux tabanlý olmasý ve aplikasyon desteðinin bulunmasý. Android Market adý verilen online yazýlým maðazasýnda yaklaþýk 10 bin farklý aplikasyon bulunuyor. iPhone'da bu rakam 65 bin. Cep telefonu üreticileri için aplikasyon alaný ciddi bir gelir kapýsý ve telefondan çok daha fazla kar getiriyor.

cnet.

Nereden
    ÝZMÝR
    Yaþ
    60
    Teþekkür / Beðeni

Standart 802.11n standardý sonunda onaylandý

Yaklaþýk 7 yýldýr 'Draft n' olarak kullanýlan ve standartlarý açýklanmayan 802.11n kablosuz að standardý resmen kullanýma sunuldu.

Kablosuz aðlardaki hýz limitini minimum 300 Mbps'e çýkaran yeni teknolojiyi destekleyen ürünler birkaç yýldýr satýlýyordu. Ancak resmi olarak spesifikasyonlarý belirlenmeyen 802.11n teknolojisi ile ilgili standartlar açýklandý. Halen kullanýmda olan 802.11g teknolojisinde desteklenen maksimum hýz 54 Mbps. n teknolojisi ayrýca normal kablosuz aðlara göre 5 kata kadar daha fazla etki alaný sunuyor.

Wi-Fi Alliance tarafýndan açýklanan resim standartlarla birlikte Draft N standardý artýk kullanýlmayacak. Halen Draft N standartlarýný kullanan cihazlar ise yazýlým güncellemesi ile nihai standartlara kavuþacaklar.

Yeni standartlarýn 15 Eylül'de duyurulacaðý ve kamuoyunun bilgilendirileceði açýklandý.
    cnet.

Nereden
    ÝZMÝR
    Yaþ
    60
    Teþekkür / Beðeni

Standart Photosmart ailesi yenilendi

HP, TouchSmart dokunmatik teknolojiye sahip yeni HP Photosmart yazýcý çeþitlerini piyasaya sunuyor.

HP Photosmart serisini tamamlayan en yeni ürünler; HP Photosmart C4680, HP Photosmart C4780, HP Photosmart ve HP Photosmart Kablosuz, HP Photosmart Plus ve HP Photosmart Premium modellerinden oluþuyor.

HP, Yeni HP Photosmart serisi ile baský deneyimini aile hayatýnýzýn bir parçasý haline getiriyor. Yazýcý anlayýþýný standart bir cihazdan bütün ailenin kullanabileceði eðlenceli ve yaratýcý bir platforma dönüþtürüyor. Benzersiz TouchSmart teknolojisiyle, ailenin en genç üyeleri bile bir masaüstü veya dizüstü bilgisayara gerek duymadan, fotoðraflarýný kendi baþlarýna yazdýrabilirler. Bunun yaný sýra, aileler TouchSmart ekranýndaki kýsayol tuþlarýný kullanarak, yaratýcý ve eðlenceli iþler yapabilirler, örneðin Quickforms – Hýzlý Formlar’a týklayarak kareli veya çizgili okul kaðýtlarý, þablonlar veya sudoku gibi oyunlarý basabilirsiniz.

Tek dokunuþ
    Sadece tek bir dokunuþla, ev ödevleri, resimler ve iþ belgeleri kolaylýkla yazdýrýlýr. HP Photosmart serisinde laboratuvar kalitesinde resim baskýsý ve yoðun renkler standart olarak gelir. Böylelikle tüm aile fertleri güzel anlarý hiç olmadýðý kadar kolay þekilde paylaþabilir. Fotoðraf koleksiyonlarý, otomatik kýrmýzý göz giderme, ýþýk ve renk seçenekleri arasýnda gezinmek ve seçim yapmak için bellek kart yuvasýný ve HP TouchSmart ekranýný kullanarak, yüksek kaliteli baskýlarý kolay ve hýzlý bir þekilde alabilirsiniz.

Kullaným kolaylýðý
    Yeni HP Photosmart yazýcýlarý, geniþ bir iþlevsellik sunmalarýnýn yanýnda, kurulum ve kullaným kolaylýðý da saðlar. Temel özellikleri:
    •HP Photo Print Gadget, kullanýcýlarýn fotoðraflarý, bir masaüstü simgesine sürükleyip býrakma yöntemiyle, bilgisayar ortamýnda olabilecek her yerden -klasörlerden, uygulamalardan, e-postadan ve web sitelerinden- kolaylýkla baský almasýný mümkün kýlar.. Bu yazýlým, fotoðraflarýn fotoðraf kaðýdý boyutuna uymasý için otomatik olarak düzenlenmesini ve kýrpýlmasýný saðlayarak, fotoðraf düzenleme ve yazdýrma iþlemini çok daha basit ve keyifli bir iþ haline getirir.
    •HP Smart Web Printing (Akýllý Web Baskýsý) uygulamasý, kullanýcýlarýn webden baský alýrken sadece ilgilendikleri bölümleri yazdýrabilmeleri saðlayarak, mürekkep ve kaðýttan tasarruf etmelerini imkan verir.
    •HP Photosmart serisindeki yazýcýlarýn birçoðunda, tüm ailenin evin her yerinden dilediðince baský alabilmesi için kablosuz baðlantý bulunmaktadýr. Kablosuz baðlantý kurulumu artýk tek bir düðme ile hiç olmadýðý kadar kolay
    •Apple iPhone™ veya iPod touch™ kullanýcýlarý, Apple store’dan ücretsiz olarak indirilebilen HP iPrint Photo uygulamasýný kullanarak, fotoðraflarýný kablosuz yazdýrmanýn tadýný çýkarabilirler.

cnet.

Nereden
    ÝZMÝR
    Yaþ
    60
    Teþekkür / Beðeni

Standart Gmail yine sorun çýkardý

Dün akþam saatlerinde yaþanan Gmail sorununda bazý kullanýcýlar adres defterlerine ulaþamadý.

Google'ýn popüler e-posta hizmeti Gmail'de sorunlar bitmiyor. Daha önce birkaç saatlik kesintiler yaþanan serviste þimdi de adres defterine eriþim sýkýntýsý ortaya çýktý. Yaklaþýk 2 saat süren ve 24 Eylül 2009 tarihinde Türkiye saati ile 16.00-18.00 saatleri arasýnda yaþanan sorun yüzünden eriþim sýkýntýsý yaþandý.

Konuyla ilgili açýklama yapan Google ise bu kesinti ile ilgili bilgi vermedi. Firma sorunun 'sýnýrlý sayýda kullanýcýyý' etkilediðini açýklamakla yetindi.

cnet..

Nereden
    ÝZMÝR
    Yaþ
    60
    Teþekkür / Beðeni

Standart Picasa yüz tanýyor

Google'ýn fotoðraf düzenleme ve arþivleme yazýlýmý Picasa'nýn piyasaya sürülen 3.5 sürümü yüz tanýma özelliðine sahip.

Ücretsiz bir yazýlým olan Picasa, bir süredir internet üzerinden kullanýmda yüz tanýma hizmeti veriyordu. Ancak 3.5 versiyonu ile birlikte bu özellik bilgisayarlarda da kullanýmmaya baþladý.

Kurulduktan sonra önce bilgisayardaki fotoðraflarý tarayan ve indeksleyen Picasa, ardýndan yüzleri taramaya baþlýyor. Tanýnan yüzlere isim vererek benzer yüzlerin ayný isim altýnda tanýmlanlasýný da saðlayabiliyorsunuz.

Her zamanik gibi hýzlý olan Picasa'yý buraya týklayarak bilgisayarýnýza indirebilirsiniz.

cnet..

Nereden
    ÝZMÝR
    Yaþ
    60
    Teþekkür / Beðeni

Standart Ýlk küp Türk uydusu uzayda

Üç yýldan beri üzerinde çalýþýlan Türkiye’nin ilk küp uydusu,uzaya fýrlatýldý.

Ýstanbul Teknik Üniversitesi (ÝTÜ) Uçak ve Uzay Bilimleri Fakültesi Uzay Mühendisliði Bölümü tarafýndan Türkiye’de üretilen ‘ÝTÜpSAT1’, Hindistan’dan uzaya yollandý.

Türkiye saatiyle 09.21’de Hindistan Uzay Araþtýrmalarý Kurumu (ISRO) tarafýndan Sriharikota kentinden PSLV C-14 roketi ile uzaya fýrlatýlan "ÝTÜpSAT1", yine Türkiye saati ile 09.41’de yerden 720 kilometre yüksekteki yörüngesine ulaþtý.

Türkiye uydusuna ek olarak Hindistan tarafýndan üretilen Oceansat-2 uydusu yanýnda 4 Alman ve 1 Ýsviçre uydusunu da yörüngeye götüren PSLV C-14 roketinin fýrlatýlýþý, ÝTÜ Uçak ve Uzay Bilimleri Fakültesi laboratuvarýndan da canlý olarak izlendi.

10X10X10 santimetre ebatýnda, yaklaþýk 1 kilogram aðýrlýðýndaki uydu yerden 720 kilometre ötedeki yörüngesinde dönerken yerkürenin kýtasal fotoðraflarýný çekerek yollayacak. ÝTÜpSAT1, dünyayý yaklaþýk 90 dakikada bir dönecek.

ÝTÜ Uzay Mühendisliði Bölüm Baþkaný Prof. Dr. Alim Rüstem Aslan, “ÝTÜpSAT1 bir VGA kameraya ek olarak sýcaklýk, ivmelenme ve manyetik alan ölçümü yapan duyargalara sahip. Yer yüzeyinden 720 kilometre mesafeye yerleþtirilecek olan ÝTÜpSAT1, dünyamýzýn kýtasal ölçekte resimlerini çekerek ÝTÜ Uçak ve Uzay Bilimleri Fakültesi’nde proje ekibi tarafýndan kurulan yer istasyonuna iletecek. Sýcaklýk, ivmelenme ve diðer bilgiler de düzenli olarak aktarýlacak” dedi.

cnet..

Nereden
    ÝZMÝR
    Yaþ
    60
    Teþekkür / Beðeni

Standart Yeni Atom iþlemciler geliyor

Intel 2009 yýlýnýn son çeyreðinde yeni Atom iþlemcilerini piyasaya süreceðini açýkladý.
    Pineview adý verilen yeni iþlemci þu an bir çok Netbook yani mini dizüstü bilgisayarda kullanýlan Atom çiplerin yerini alacak. Intel Platform Pazarlama Departmaný’nýn yöneticisi Jeff DeMuth Pineview’ýn tüketicilere ne zaman ulaþacaðý konusunda bilgi vermese de ilgili çevreler 2010 yýlýnýn ilk çeyreðinde yeni iþlemcili Netbooklar'ýn satýþa sunulacaðýný belirtiyor.

Intel, Atom adlý iþlemcisini geçen sene piyasaya çýkartmýþtý ve þu an neredeyse tüm Netbooklar Atom kullanýyor. Firma, 2009 yýlýnýn baþlarýnda Atom çiplerini daha ince Netbook tasarýmý, daha hýzlý performans ve daha uzun batarya ömrü saðlayan Pineview çipler ile deðiþtireceðini açýklamýþtý.

Yeni çip, hem grafikleri hem de hafýza kontrollerini CPU içerisinde entegre ederek Atom çiplerine göre kapladýðý gerekli alaný yüzde 70 oranýnda düþürüyor. Intel yetkilileri bilgisayar üreticilerinin daha ince netbook üretmeleri için çip boyutlarýný düþürmek istediðini söyledi. Entegre çipler ayrýca Netbooklar'ýn güç kullanýmýný da düþürüyor.

cnet..

Nereden
    ÝZMÝR
    Yaþ
    60
    Teþekkür / Beðeni

Standart Deney 7 baþlýyor

Yeni nesil iþletim sistemi Windows 7’nin lansman etkinlikleri kapsamýnda Microsoft Türkiye, internette iddialý olan herkesi çok keyifli ve özel bir yarýþmaya davet ediyor.

Katýlýmcýlar arasýndan seçilecek iki kiþi yarýþma süresince bir mekanda yedi gün yedi gece kendilerine verilen görevleri tamamlamaya çalýþacak ve sanal topluluk oluþturma becerilerini ortaya koyacaklar.

PC, Ýnternet ve mobil platformlarýn sunduðu olanaklardan bireylerin en üst seviyede yararlanmasýna fýrsat yaratacak yeni nesil iþletim sistemi Windows 7’nin lansmaný yaklaþýrken, Microsoft bu büyük randevuyu birbirinden renkli etkinliklerle kutlamaya hazýrlanýyor.

Windows 7’nin yaratacaðý çarpýcý deðiþimin altýný çizmeye hazýrlanan Microsoft Türkiye, bu amaçla “Deney 7” adýyla teknoloji meraklýlarýna ve macera düþkünlerine son derece keyifli ve heyecanlý bir yarýþma düzenliyor.

Birincinin 20.000 TL deðerinde bonus yüklü Garanti Bonus Card kazanacaðý bu yarýþmanýn çekiþmeli geçmesi bekleniyor. Online gerçekleþecek yarýþmanýn bütün ayrýntýlarý ve heyecaný Deney7 adresinden bire bir izlemek mümkün.

“Deney 7” yarýþmasýna katýlmak isteyenler, kendi özgün yaratýcýlýklarýný ifade eden video, resim, blog vb. gibi bir eser ile Deney7 adresi üzerinden baþvurubilirler.

cnet..

Sayfa 9 Toplam 11 Sayfadan BirinciBirinci ... 567891011 SonuncuSonuncu

Konu Bilgileri

Bu Konuya Gözatan Kullanýcýlar

Þu anda 1 kullanýcý bu konuyu görüntülüyor. (0 kayýtlý ve 1 misafir)