Sayfa 7 Toplam 11 Sayfadan BirinciBirinci ... 34567891011 SonuncuSonuncu
Toplam 102 adet sonuctan sayfa basi 61 ile 70 arasi kadar sonuc gösteriliyor

Konu: Teknoloji Dünyasýndan haberler.

Nereden
    ÝZMÝR
    Yaþ
    60
    Teþekkür / Beðeni

Standart Firefox'a güvenlik güncellemesi

Kýsa bir süre önce 3.5 versiyonuna terfi eden alternatif tarayýcý Mozilla Firefox, 3.5.2 kodlu güncelleme ile iki adet güvenlik açýðýný kapattý.

Mozilla'nýn 'þiddetle tavsiye' ettiði güncellemenin mutlaka yapýlmasý gerekiyor. Birinci açýkta kötü niyetli kiþiler özel bir kod yardýmý ile kullanýcýlarýn bilgisayarlarýna sýzabiliyorlar. Ýkinci açýk ise yine gizli bir kod yardýmý ile kullanýcýlarýn þifrelenmiþ bilgilerine eriþim saðlýyor.

Her iki açýðýn da kapatýldýðý güncelleme Firefox üzerinden otomatik olarak yapýlabiliyor. Elle güncelleme yapmak için Yardým/Güncellemelere Bak menüsüne girmek gerekiyor.

cnet..
    Ben ben deðilim,Sen olmayýnca
    Sen sen deðilsin,Ben olmayýnca

Nereden
    ÝZMÝR
    Yaþ
    60
    Teþekkür / Beðeni

Standart AVG'nin profesyoneli de Türkçe oldu

AVG Technologies, geçtiðimiz aylarda Türkçe sunduðu ücretsiz ürünlerin ardýndan bu defa da AVG Anti-Virus ve AVG Internet Security ürünlerinin profesyonel versiyonlarýný Türkçe olarak piyasaya sürdü.

AVG Internet Security en son web tabanlý tehditlere karþý gerçek zamanlý eksiksiz bir koruma saðlýyor. AVG Anti-Virus’e ek olarak AVG Internet Security, Safe Surf and Search ve Identity Protection teknolojilerini içeriyor. Safe Surf and Search teknolojileri sizi gerçek zamanlý olarak Zaralý web sayfalarýna ve sadece siz týkladýðýnýz zaman tehlikeli olan diðer siber tehlikelere karþý koruyor. AVG Identity Protection ise zarar vermeden önce yeni ve bilinmeyen tehlikeleri tespit etmek ve engellemek için geliþtirilmiþ davranýþ teknolojisini kullanarak bir adým daha ileriye gidiyor. Böylelikle sizi, tüm zararlý ve casus yazýlýmlarýn yaný sýra internette dolaþýrken kiþisel bilgilerinizi tehdit eden kimlik hýrsýzlýðý tehlikesine karþý da koruyor.

AVG Anti-Virus;
    Günümüzün hýrsýzlýk tehditlerine karþý güvenilir koruma sunuyor. Böylelikle;
    •Sorunsuz bir internet deneyimi için gerçek zamanlý güvenli arama ve sörf yapabilirsiniz.
    •Zararlý yazýlýmlarýn bulaþmasýndan korkmadan web’den dosya indirebilir ve anlýk mesajlaþma yazýlýmlarý üzerinden dosya paylaþýmýnda bulunabilirsiniz.
    •Ýnternet üzerinde bulunan zararlý yazýlýmlarýn hýzlý ve etkili bir þekilde tespit edilmesiyle bilinen casus yazýlýmlarýn, virüslerin ve solucanlarýn bulaþmasý engellenir.
    •Geliþtirilmiþ anti-rootkit teknolojisi ile en karmaþýk tekno akýllý bombalar bile etkisiz hale getirilir.
    • AVG Anti-Virus devamlý koruma için otomatik güncelleme hizmeti veriyor.
    • Sistemi yavaþlatmadan hýzlý ve etkili performans gösteriyor.
    • Kurulumu ve kullanýmý kolay bir güvenlik çözümü sunuyor.
    • Arka planda size varlýðýný hissettirmeden çalýþýyor.

AVG Internet Security, yukarýdaki korumaya ek olarak;
    •Kendi kendine öðrenen, kiþiselleþtirilmiþ anti-spam yazýlýmý ile gelen posta kutunuzu sahte postalardan koruyor.
    •Akýllý güvenlik duvarý ile bilgisayar korsanlarýný sessiz ve etkili bir þekilde sizden uzak tutuyor.
    •Bilinen bilinmeyen virüsleri, casus yazýlýmlarý, arka planda çalýþan programlarý, solucanlarý ve Truva Atlarýný tespit ederek siliyor.
    •Çevrimiçi olduðunuz her an kimlik hýrsýzlarýna karþý koruma saðlýyor.
    •Siz internette dolaþýrken kötü amaçlý kiþilerin görünmez saldýrýlarýna karþý koruyor.
    •Ýstediðiniz postalara dokunmaksýzýn sahte postalarý engelliyor.

cnet..

Nereden
    ÝZMÝR
    Yaþ
    60
    Teþekkür / Beðeni

Standart Televizyonda üçüncü boyut

Ýngiliz Sky televizyonu gelecek yýl üç boyutlu (3D) televizyon yayýný yapacaðýný açýkladý.

Sky+HD servisine 3 boyutlu yayýn yapan televizyon kanalýný eklemeye hazýrlanan Sky televizyonunun bu yayýný izlemek için özel bir gözlük, 3D özelliði ve HD desteðine sahip bir televizyon gerekiyor. Ayrýca yine Sky'in özel olarak tasarladýðý alýcýlara da sahip olmak gerekiyor.

Sistem iki farklý kamera tarafýndan ayný görüntünün çekilmesi prensibi ile çalýþýyor. Özel bir sistemle bu iki görüntü birleþitirilip yine özel bir gözlük ile izlendiðinde 3 boyutlu hissi elde ediliyor.

Özellikle futbol maçlarý ve konser gibi organizasyonlarýn 3 boyutlu olarak yayýnlanacaðý açýklanýrken fiyatlandýrma ile ilgili herhangi bir bilgi verilmedi.

cnet..

Nereden
    ÝZMÝR
    Yaþ
    60
    Teþekkür / Beðeni

Standart 64 GB'lýk SDXC bellek kartý

Toshiba 64 GB kapasiteli yeni nesil bellek kartý SDXC ürettiðini açýkladý.

Henüz herhangi bir cihaz tarafýndan desteklenmeyen yeni nesil bellek kartý türü olan SDXC'de modeller yavaþ yavaþ ortaya çýkmaya baþladý. Toshiba yaptýðý bir basýn duyurusu ile 64 GB'lýk bir SDXC bellek ürettiðini açýkladý.

Yeni nesil bellek kartý saniyede 60 MB okuma, 35 MB yazma hýzlarýna sahip. Þu an duyurusu yapýlan en büyük kapasiteli SDXC bellek kartý olan Toshiba'nýn bu modeli Kasým ayýnda ilk örneklerle karþýmýza çýkacak. Ürünün seri üretimine ise önümüzdeki yýlýn ilkbayar aylarýnda baþlanacak.

Toshiba ayný zamanda yine ayný okuma ve yazma hýzlarýna sahip 16 ve32 GB kapasiteli SDHC bellek kartlarýnýn da duyurusunu yaptý.

Henüz SDXC kullanabilen dijital bir cihaz (fotoðraf makinesi ya da kamera) bulunmasa da ürünlerin seri üretimine baþlanacaðý 2010 yýlýna kadar bu tip cihazlarýn piyasaya süreleceðine kesin gözle bakýlýyor.

cnet..

Nereden
    ÝZMÝR
    Yaþ
    60
    Teþekkür / Beðeni

Standart N97'nin Türkiye fiyatý belli oldu

Nokia'nýn CNET Türkiye tarafýndan da incelenen cep telefonu N97'nin Türkiye satýþ fiyatý belli oldu.

Nokia N97 cep telefonu, 12 Aðustos’tan itibaren Türkiye’de Turkcell’le satýþa sunuluyor. Bu Turkcell ve Nokia iþbirliði ile kontratlý ve kontratsýz teklifleriyle ilk 3 ay boyunca yalnýzca Turkcell’le kullanýcýlarýyla buluþuyor!

Canlý güncellenen ve kiþiselleþtirilebilen ana ekran widget’larý, hem yatay hem dikey kullanýlabilen dokunmatik 3,5 inç ekraný, QWERTY klavyesi, 3G baðlantýsý ve Carl Zeiss optik desteðe sahip 5 megapiksel kamerasý ile gerçek bir mobil bilgisayar olan Nokia N97, ilk üç ay boyunca yalnýzca Turkcell tarafýndan; Turkcell Ýletiþim Merkezleri, anlaþmalý elektronik ve perakende zincir maðazalarý ve Turkcell Kurumsal Çözüm Merkezleri’nden satýþa sunuluyor.

Türkiye’de ilk kez kullanýcýlarýnýn beðenisine sunulan Nokia N97 mobil bilgisayarýn ana ekranýndan kullanýcýnýn tercihine baðlý olarak:
    • Telefon defteri, mesajlar ve e-postalar gibi özelliklere kolayca ulaþmak,
    • Facebook gibi sýk kullanýlan sosyal aðlara hýzla ve tek dokunuþla eriþmek,
    • Associated Press, Reuters gibi haber servislerinden anýnda bilgi almak,
    • Hava durumu, alýþveriþ gibi ihtiyaç duyulan bilgileri sürekli almak mümkün olabiliyor.

Nokia ve Turkcell arasýnda gerçekleþtirilen iþbirliðinin hem bireysel hem de kurumsal kullanýcýlarý kapsayan kontrat seçenekleri 24 ay boyunca 99 TL’lik ya da 18 ay boyunca 120 TL’lik aylýk ödemelerden oluþuyor. Bu paketle Nokia N97’nin yaný sýra her ay 1 GB ücretsiz data kullanýmý sunuluyor, ayrýca hafta sonlarý ücretsiz konuþma, görüntülü görüþme ve mesajlaþmanýn yaný sýra 1 aylýk ücretsiz Turkcell Mobil TV hediye ediliyor. Kurumsal müþterilere ise 12 ay boyunca aylýk 163 TL ödemeli kontrat seçeneði sunuluyor.

Kontratsýz satýþ seçeneðindeyse tavsiye edilen satýþ fiyatý 729 Euro ve Bonus Kart’a 12 taksit fýrsatý veriliyor. Bu seçenekte Turkcell faturalý hat kullanýcýlarýna bir ay boyunca geçerli 1000 dakika ücretsiz konuþma, 100 MB data kullanýmý ve yine 1 ay için Turkcell Mobil TV deneme olanaðý sunuluyor. Faturasýz hatlý kullanýcýlarý ise bir ay boyunca her 150 kontör yüklemeye 1 hafta kullaným süreli 1000 kontör hediye, 100 MB internet kullanýmý ve 1 aylýk Turkcell Mobil TV deneme olanaðýna sahip oluyor.

Nokia N97'nin detaylý incelemesini okumak için buraya týklayýn.

cnet..

Nereden
    ÝZMÝR
    Yaþ
    60
    Teþekkür / Beðeni

Standart Dokunmatik ekranlar yayýlýyor

Ýlk olarak tablet bilgisayarlar, ardýndan cep telefonlarý ile karþýmýza çýkan dokunmatik ekranlar þimdi de dijital fotoðraf makinelerinde kullanýlmaya baþlandý.

Nikon'un duyurusunu yaptýðý Coolpix ailesinin yeni üyesi S70, tamamen dokunmatik ekranlý bir model ve dokunarak kullanýlýyor. 12.1 Megapiksel çözünürlüðe sahip olan yeni model 3.5 inç'lik dokunmatik bir ekrana sahip. Cihazýn arka yüzünü tamamen kaplayan bu ekran dokunmatik olarak kullanýldýðý için üründe fonksiyon tuþlarýna gerek kalmamýþ.

S70 modelinde 5X optik zoom ve VR imaj sabitleme sistemi bulunuyor. Ürünün yurtdýþý satýþ fiyatý 399 dolar olarak açýklandý.

Öte yandan Samsung da henüz resmi olarak açýklamasa da dokunmatik ekranlý fotoðraf makinesi üretimine giriyor. Yeni ürünleriyle ilgili özel bir site açan firma Tap it Take it (Týkla ve Çek) konsepti ile yeni ürünleri hakkýnda ön bilgiler veriyor. 13 Aðustos'ta resmen duyurusu yapýlacak yeni ürün (ya da ürünlerin) dokunmatik ekranlý dijital fotoðraf makinesi olduðu düþünülüyor. Samsung'un bu yeni serisi ile ilgili ön bilgiler www.tapandtake.com adresinde.

Nikon ve Samsung'un ürünleri dokunmatik ekranlý ilk örneklerden deðil. Daha önce de farklý markalar benzer cihazlar üretmiþti. Ancak Nikon'un modeli tamamen dokunmatik ekranlý ilk ürün olma özelliðini taþýyor.

Ýlk olarak tablet bilgisayarlar ile hayatýmýza giren dokunmatik ekranlar cep telefonlarýndan sonra dijital fotoðraf makinelerinde de karþýmýza çýkmaya baþladý. Anlaþýlan o ki uzun vadede bu tip dokunmatik ekranlý cihazlarý farklý sektörlerde de görmeye devam edeceðiz.

cnet..

Nereden
    ÝZMÝR
    Yaþ
    60
    Teþekkür / Beðeni

Standart Sony'nin yeni okuyucularý

E-kitap okuyucu rekabetinde 'ben de varým' diyen Sony, yeni nesil e-kitap okuyucularýný tanýttý.

Daha önce dedikodu olarak internet mecralarýnda ortaya çýkan cihazlara Sony'den doðrulama geldi. Reader Pocket Edition ve Reader Touch Edition olarak iki farklý model geliþtiren firma, bu ürünleri sýrasýyla 199 ve 299 dolar fiyat etiketiyle satýþa sunuyor.

Pocket Edition 5 inç'lik bir ekran, farkýl renk seçenekleri, 800x600 piksel çözünürlük, 440 MB dahili hafýza gibi özelliklere sahip. Touch Edition ise adýndan da anlaþýlabileceði gibi dokunmatik bir ekran, 5 farklý ayarlanabilir font boyu, MemoryStick Pro Duo/SD bellek yuvasý gibi özelliklere sahip.

Sony ayrýca e-kitap fiyatlarýnda da indirim yaptý. Yeni piyasaya sürülen e-kitaplar 11.99 yerine 9.99 dolardan satýlacak.

cnet..

Nereden
    ÝZMÝR
    Yaþ
    60
    Teþekkür / Beðeni

Standart Kendi uydunuzu uzaya gönderin

Interorbital þirketinin TubeSat Kiþisel Uydu (PS) Kit'i duyurmasýyla kiþisel uydu çaðý resmen baþlamýþ oldu. Yeni kit 8 bin dolarlýk fiyatý dikkat çekiyor.
    TubeSat kitinin ücretine IOS Neptune 30 fýrlatma aracýyla, kiþisel uydunuzun fýrlatýlmasý da dahil. Kiþisel uydular dünyadan 310 Km yüksekliðe fýrlatýlýyor ve uzun süre boyunca yörüngede kalmýyor. Bir kaç hafta sonra atmosfere tekrar girerek yanýyorlar. TubeSat'lar tamamen yörüngeye dost. Fýrlatmalarýn 2010 yýlýnýn dördüncü çeyreðinde baþlamasý bekleniyor.

Kiþisel uydunun uzaya fýrlatýlmasý dahil fiyatý 8000 dolara mal oluyor. TubeSat'ýn tek baþýna basit bir uydu olmasý ya da temel uydu veriyolu olarak çalýþmasý için tasarlandý. Her bir TubeSat kiti uydunun yapýsal parçalarýna, güvenlik donanýmýna, güneþ panellerine, bataryalara, gerekli yazýlýmlara, alýcý verici ve antenlere, mikrobilgisayarlara ve gerekli programlama araçlarýna sahip. Sadece bu parçalarla bile telsiz alýcýsý uydusu inþa edebilir. Basit uygulamalar arasýnda yörüngeden tekrar edilen mesajýn yayýnlanmasý ya da özel iþleriniz için kullanabileceðiniz uydu haline getirme hizmetleri de bulunuyor.

TubeSat kullanýcýlarý kendi iþlemlerini de gerçekleþtirebiliyor. Bunlarýn bazý örnekleri þöyle;
    - Uzaydan dünyaya video kaydý
    - Dünya manyetik alan ölçümü
    - Yörüngeden reklam
    - Özel e-posta

cnet..

Nereden
    ÝZMÝR
    Yaþ
    60
    Teþekkür / Beðeni

Standart 29 dolara iþletim sistemi

Apple'ýn piyasaya sürmeye hazýrlandýðý yeni iþletim sistemi Mac OS X 10.6 Snow Leopard, 29 dolar fiyat etiketiyle Amazon.com'da ön satýþý baþladý.

Piyasaya sürülmesine az bir süre kala Amazon.com'da ön sipariþ alýnmaya baþlanan Snow Leopard'ýn daha önce Leopard kullananlara yönelik geliþtirdiði Family Pack (5 bilgisayara kadar) sürümü 29 dolar fiyat etiketine sahip. Tiger ve daha önceki OS sürümlerini kullananlar içinse Mac Box Set'in fiyatý 169 dolar.

Ýþletim sisteminin sunucu sürümü ile 499 dolardan satýþa sunuldu. Snow Leopard'ýn ne zaman piyasaya sürüleceði kesin olarak belli deðil. Ancak sonbahar aylarýnda olmasý beklenen lansmanýn Ekim'de çýkacak olan Windows 7 ile birlikte iþletim sistemi pazarýný hareketlendirmesi bekleniyor.

cnet...

Nereden
    ÝZMÝR
    Yaþ
    60
    Teþekkür / Beðeni

Standart Android Türkiye'ye geldi

General Mobile, Android iþletim sistemli çift SIM kartlý cep telefonu DST L1'i satýþa sundu.

Google tarafýndan hazýrlanan iþletim sistemi Android yüklü ilk çift SIM kartlý telefon General Mobile tarafýndan kullanýma sunuldu. Bu ürün Türkiye'deki Android kullanan ilk cep telefonu olma özelliðine sahip.

General Mobile Genel Müdürü Muzaffer Gölcü, uzun bir süredir üzerine çalýþma yaptýklarý Android'li telefonun da dahil olduðu akýllý telefon kategorisinde yýl sonuna kadar 50 bin satýþ rakamýna ulaþmayý beklediklerini söyledi. Tüm çift SIM kartlýlarda ise 800 bin rakamýnýn hedefleri olduðunu, þimdiden bu rakamýn yarýsýný geçtiklerini açýkladý.

Henüz 3G ile tanýþamayan DSTL1, Wi-Fi kablosuz internet baðlantý desteði ile her yerden internette ulaþma, günlük e-posta trafiðini kontrol etme imkaný saðlýyor. 5 Megapiksel flaþlý Sony kameraya sahip olan DSTL1'in kutusundan 4GB hafýza kartý çýkýyor. Cihazýn hafýzasý 16 GB'a kadar da arttýrýlabiliyor.

General Mobile'ýn çift SIM kartlý telefonu KDV dahil 799 TL'den satýþa sunuluyor.

cnet..

Sayfa 7 Toplam 11 Sayfadan BirinciBirinci ... 34567891011 SonuncuSonuncu

Konu Bilgileri

Bu Konuya Gözatan Kullanýcýlar

Þu anda 1 kullanýcý bu konuyu görüntülüyor. (0 kayýtlý ve 1 misafir)