Sayfa 3 Toplam 11 Sayfadan BirinciBirinci 1234567 ... SonuncuSonuncu
Toplam 102 adet sonuctan sayfa basi 21 ile 30 arasi kadar sonuc gösteriliyor

Konu: Teknoloji Dünyasından haberler.

Nereden
    İZMİR
    Teşekkür / Beğeni

Standart Ekstrem spor kamerası

Ekstrem sporlarla uğraşanlar için özel olarak üretilen kamera, dünyanın ilk ve en küçük giyilebilir HD kayıt yapan kamerası olma özelliğine sahip.

Televizyon programlarında gördüğümüz birincil-kişi kameralarının kaydettiği görüntüleri izlemenin ne kadar zevkli olduğunu bilirsiniz. İşte aşağıda videosunu da izlediğiniz bu türden videoları çekebilmek için giyilebilir kameralar kullanılıyor. Az sayıda kamera alternatifine vHoldr firması tarafından bir yenisi eklendi. Dünyanın en küçük giyilebilir ekstrem HD kamerası olma unvanına sahip ContourHD, gözlüğe monte edilerek sporculara en yüksek kalitede GB başına 30 dakika video kaydı imkanı tanıyor. 720p çözünürlüğünde HD video kaydı yapabilen ContourHD, en fazla 16 GB kapasiteli hafıza kartını destekliyor. Pil ömrü dikkate alındığında 8 saat kesintisiz HD kayıt yapabilen kamera 135 derece gibi oldukça geniş bir açı sunuyor.

Gözlüklere, kaska, bisiklet gidonlarına, araba üstlerine monte edilebilen kameranın alüminyum ve fiberglass dış kaplaması hem sağlam hem de su geçirmez. 2 saatte tam olarak doldurulabilen şarjlı pille çalışıyor. HD'nin sanı sıra standart çözünürlükte (848 x 480 piksel) 60 kare/sn değeriyle kayıt imkanı da sunan kamera ile heyecan verici kayıtlar yapmak mümkün.

Cnet.
    Ben ben değilim,Sen olmayınca
    Sen sen değilsin,Ben olmayınca

Nereden
    İZMİR
    Teşekkür / Beğeni

Standart Nokia'dan 3B albüm

Dokunmatik ekran üzerinde fotoğraf gezintisi deneyimini geliştiren Nokia Beta Labs, Nokia Photo Browser isimli yeni uygulamasıyla üç boyutlu efektler sunuyor.

Yenilikçi yazılımlar üzerinde çalışmalarını sürdüren Nokia beta laboratuvarları, Symbian S60 5. versiyon için yeni bir albüm uygulaması geliştirdi. Dokunmatik ekranlı modeller 5800 ve N97 için özel olarak geliştirilen uygulama bir dizi farklı modelde de kullanılabiliyor. Üç boyutlu bir platform üzerinde fotoğrafları sıralayan uygulama, sadece bu efekt açısından Cooliris (eski adıyla PicLens) uygulamasına benziyor. Üç sıra halinde dizilen fotoğraflar soldan sağa doğru sınırsız bir şekilde akıyor. Parmağınızı ekranda sağa ve sola sürerek animasyonlu bir şekilde fotoğraflarda gezebiliyorsunuz. Ayrıca herhangi bir fotoğrafı görüntülerken parmağınızı dokundurup öylece tuttuğunuzda hemen altında büyük bir büyüteç beliriyor. Böylece fotoğrafın detaylarına göz atabiliyorsunuz. Uygulamaya yüz algılama özelliği de eklenmiş. Kişileri ayırt etmeden fotoğraf karesinde sadece insan yüzleri algılanıyor. Böylece parmağınızı sola sağa sürerek fotoğraftaki kişilerin yüzlerinde otomatik olarak gezip yakınlaşabiliyorsunuz.

Nokia Photo Browser tüm S60 5. versiyon modellerde ve bazı S60 3. versiyon modellerde çalışabiliyor:

5800 XpressMusic, N97, N79, N86 8MP, E66, E75, 6720 classic, 5730 XpressMusic, E55, N85, N96-3, 6210 Navigator ve N96 modellerine uygun uygulamayı indirmek için tıklayın.

Cnet.
    5630 XpressMusic, E71, N82, N95 8GB, N95, 6710 Navigator, 5320 XpressMusic, 6650, 6220 classic, N78, 6124 classic, E63, E51, N95-3 NAM, N81, 6121 classic N81 8GB, 6120 classic, 6110 Navigator, 5700 XpressMusic, N76 ve 6290 modelleri için bu versiyonu yükleyin.

Nereden
    İZMİR
    Teşekkür / Beğeni

Standart Cepte Full HD dönemi

Mobil cihazlar için yarı iletken üretimi yapan Renesas Technology, cep telefonlarında Full HD oynatabilen yapabilen yeni bir işlemci ürettiğini açıkladı.
    Kendi alanında ilk olan SH-mobileHD1 kodlu işlemci, Full HD (1920x1080 piksel) görüntü kayıt ve yine Full HD video oynatma özelliğine sahip. H.264/MPEG-4 AVC video sıkıştırma formatını destekleyen yeni işlemci, saniyede 30 kare oynatma ve kayıt etme desteğine de sahip.

Mobil cihaz standartlarını desteleyen işlemcinin düşük enerji tüketmek üzere tasarlandığı açıklandı. Henüz bu bu ürünü kullanan herhangi bir cep telefonu bulunmuyor. Sektör uzmanlarına göre önümüzdeki günlerde bu işlemciyi kullanan yeni cep telefonlarını satışa sunulacağına kesin gözüyle bakılıyor.

cnet.

Nereden
    İZMİR
    Teşekkür / Beğeni

Standart LG de cep projektörü üretti

LG Electronics, mobilite sağlayan yeni LED projektörü HS102G’yi tüketicilerin beğenisine sundu. Avuç içine sığan bu yeni projektör, 780 gram ağırlığa sahip.

LG’nin yeni LED projektörü HS102G, 154 x 117mm boyut ve 780 gram ağırlığıyla avuç içine sığabiliyor. Bu mini boy LED projektör, büyük boy standart bir projektörün özelliklerinden çok daha fazlasını sunuyor.

LG HS102G, 160 ANSI lümen yüksek parlaklığı ile LED projektörler arasında rakiplerine göre en çok parlaklık sağlayan ürün olma özelliğini taşıyor. Ayrıca, 2000:1’lik kontrast oranıyla HS102G, kullanıcılara net ve canlı renklerle, yüksek resim kalitesi sunuyor. Bu da, görüntünün gerçek ve doğal renklerde yansımasını sağlıyor. Projektör, standart 4:3 en-boy oranında 800 x 600 SVGA için ideal seviyeye getirildi. En iyi görüntü yansıtma ebadı 1,6m’de 60 inç olup, keskin ve net bir resim meydana getiriyor.

LG HS102G’de bulunan LED lambası %100 cıvasız ve atılan ampullerden arınmış olduğu için, projektörün çevreyle dost olmasını sağlıyor. Aynı zamanda düşük güç tüketimi (ECO 60W) projektörün kullanımı sırasında daha az CO2 üretilmesine yarıyor. LED lambası sayesinde 30 bin saate kadar kullanım ömrü sunan LG HS102G, aynı zamanda oldukça sessiz çalışıyor.

cnet.

Nereden
    İZMİR
    Teşekkür / Beğeni

Standart Acer dizüstünde sinema keyfi sunuyor

Firmanın satışa sunduğu yeni modeli AS5738, 16:9 oranına sahip LCD ekranı ve Dolby ses sistemi ile uygun fiyata evde sinema keyfi yaşamak isteyenlere hitap ediyor.

Aspire 5738 modeli evde mültimedya deneyimini yaşamak isteyen kullanıcılar için sinematik eğlence, daha kolay medya kontrolü, güvenilir bağlantı ve kullanışlılığı yenilikçi bir tasarımda sunuyor.

Aspire 5738, 15.6 inç 16:9 en boy oranı Dolby ses sistemi ve güçlü grafikleri ile filmleri, müzikleri ve oyunları sanki içindeymişçesine gerçekçi bir ses ve görüntü ile size getiriyor. 8 ms tepki süresi ile hareket eden imgeler en iyi kaliteyle CineCrystal yansıyor ve canlı ve büyüleyici görüntüler elde ediliyor.

Çok Yönlü Performans ve Kontrol
    Güçlü Intel Centrino 2 işlemcisi ile en zor uygulamalar arasında rahatlıkla geçiş yaparken yüksek kapasiteli sabit disk 8GB’a kadar yükseltilebilen bellek ve güvenlik özellikleri ile çok fonksiyonluluğu ve ve hızı hayatınızın bir parçası haline getiriyor.

Çoklu komut özelliği sayesinde artık basit ve doğal el ve parmak hareketleriyle bilgisayarınızda kolayca gezinebilir yeni kısayol tuşları ile bilgisayarınız üzerinde tam bir hakimiyete sahip olabilirsiniz.

Bütün bu üstün özellikleri gece mavisi şık kasasında saklayan Aspire 5738 en yeni teknolojiye en erişilebilir fiyata ulaşmak isteyen kullanıcılar için şimdi Acer distribütörlerinde ve perakende mağazalarında.

Nereden
    İZMİR
    Teşekkür / Beğeni

Standart Windows 7 sonbaharda geliyor

Bilgisayar üreticisi Acer, Microsoft'un işletim sistemi Windows 7'nin Eylül ayı sonunda bilgisayarlara yüklü olarak piyasaya sürüleceğini açıkladı.
    Acer'in yanlışlıkla açıkladığı bilgi, Avrupa Başkan Yardımcısı Massimo D'Angelo tarafından Eylül ayı sonu olarak açıklanırken, daha sonra 23 Ekim olarak düzeltildi. Microsoft tarafından doğrulanmayan bu bilgi ile birlikte halen RC (Release Candidate yani nihai sürümden önceki son hali) aşamasında bulunan Windows 7'nin piyasaya sürülme tarihi az çok belirlenmiş oldu.

Öte yandan Türkçe arayüz, Türkiye ile ilgili özel masaüstü desenleri ve çoklu dokunmatik ekran özelliği gibi fonksiyonları bulunan Windows 7'nin RC sürümünü 5 Mayıs'tan itiraben Microsoft'un Download Center sitesinden indirip denemeniz mümkün.
    Windows 7 RC'nin Türkçe arayüzünden görüntülere ulaşmak için Galeri sayfamızı ziyaret edebilirsiniz.

Nereden
    İZMİR
    Teşekkür / Beğeni

Standart Bu bilgisayarın kasası yok

Vestel'in piyasaya sürdüğü yeni ürünü All in One PC, televizyon ve bilgisayar özelliklerini tek bir cihazda toplayan LCD bir ekran.
    Tek bir monitörden oluşan yeni All In One PC, hem kasasız bir bilgisayarın konforunu hem de LCD televizyon keyfini bir arada sunuyor. All In One PC ile bilgisayar kasası artık tarih oluyor. Tüm bilgisayar fonksiyonları tek bir monitörün içine toplanıyor. 19” LCD monitör içerisine bilgisayar kasasında yer alan tüm parçalar yerleştiriliyor. Bilgisayar kasasına ihtiyaç duymayan yeni teknoloji sayesinde hem çok daha kullanışlı hem de yer tasarrufu sağlayan bilgisayarlar evlerimizde yerini alıyor. Ayrıca monitör içerisinde yer alan TV kartı ve tuner özelliği sayesinde cihazınızdan televizyon izleme keyfini de yaşayabilirsiniz. Kablolu TV kanallarını rahatlıkla izleyebilir, üstelik uzaktan kumandası sayesinde kontrol de edebilirsiniz.

All In One PC; sahip olduğu 4 adet USB girişiyle, USB cihazlarınızdaki resim, müzik, video gibi multimedya dosyalarınıza tak-çalıştır özelliğiyle rahatça erişmenizi de sağlıyor. All In One PC, harici olarak bağlayabileceğiniz DVD sürücüsüyle DVD izleme keyfini de yaşatıyor.

All In One PC
    19” WXGA Panel ( 49 ekran )
    1440 X 900 Çözünürlük
    Intel® Atom™ N270 İşlemci teknolojisi (512K Cache, 1.60 GHz, 533 MHz FSB)
    1.60 Ghz İşlemci Hızı
    Orjinal Microsoft® Vista® Starter Edition Türkçe İşletim Sistemi
    Full Piyano Özel Parlak Siyah Gövde
    Parlak Özel Yüzey
    1 GB DDR2 RAM
    160 GB SATA Hard Disk (Sabit Disk) Kapasitesi
    TV kartı
    Bütünleşik Ekran Kartı
    4 adet USB Girişi
    Ethernet (LAN) Girişi
    Dahili Entegre Hoparlör
    Wireless (kablosuz) Teknoloji
    Enerji Tasarruflu Çalışma Sistemi
    Kablosuz Klavye ve Mouse
    Çok Sessiz Tasarım
    12V DC Maksimum 70W

Nereden
    İZMİR
    Teşekkür / Beğeni

Standart Nokia E75 Türkiye'de

Nokia’nın yeni e-posta kullanıcı arayüzüne sahip ilk cihaz olan Nokia E75, Türkiye’de de satışa sunuldu. Entegre Nokia Messaging servisiyle e-posta iletişiminde kolaylık sağlayan E75, özellikle ofisini yanında taşımak ve sürekli iletişimed kalmak isteyenlere hitap ediyor.
    Nokia E75, kayarak açılan QWERTY klavye içeriyor ve üç adımda e-posta kurulumu sağlıyor. Bu kolaylığın ardındaki temel gerekçe ise ilk kez bir cihazla birlikte sunulan entegre Nokia Messaging servisi oluyor. Nokia Messaging servisi, Yahoo! Mail, Gmail ve Windows Live Hotmail dahil, dünyanın lider e-posta hesaplarını açıyor.
    Ayrıca bu servis, Nokia’nın kurumsal e-posta istemcileri, Mail for Exchange ve IBM Lotus Notes Traveler tarafından da destekleniyor ve bu sayede, dünya çapında kurumların gelen kutularının yüzde 90’ından fazlasına doğrudan erişim sağlıyor.

Nokia E75, diğer Ovi servisleriyle de entegre oluyor; A-GPS ile birlikte çalışan Nokia Maps ve ilk kez bir Nokia Eseries cihazı tarafından desteklenen N-Gage Nokia oyun servisi ile birlikte geliyor.

Nereden
    İZMİR
    Teşekkür / Beğeni

Standart Asus'tan vidasız bilgisayar kasası

ASUS, yeni VENTO TA-M2 kasasını duyurdu. Bu şık ve ergonomik kasa, sistem kurulumunu kolay hale getiren vidasız tasarımına sahip. Ayrıca gelişmiş havalandırma sistemi sayesinde işlemci ve ekran kartlarının maksimum düzeyde soğutulmasını sağlayarak, yüksek performansı garanti ediyor.
    VENTO TA-M2’nin ön kısmında bir, arkasında bir ve yan tarafında ise iki adet 12 cm çaplı fan bulunuyor. Bu fanlar kasa içindeki hava akışının devamlılığını sağlayarak optimum ısı dağılımı sağlıyor. Ek olarak, yan paneldeki fanlar hareket ettirilebilen sac üzerinde oldukları için soğutma gereksinimlerine göre yerleri değiştirilebiliyor. Her sistemde işlemcinin ve ekran kartının pozisyonu farklıdır. İşte bu durum göz önünde bulundurulduğunda VENTO TA-M2’nin esnek ve modifiye edilebilir tasarımının avantajı daha da artıyor.

Vidasız tasarımın yardımıyla vida ve tornavida eforuna gerek olmadan ekran kartı veya ses kartı saniyeler içinde kasaya sabitlenebiliyor. Ayrıca toz filtreleri ve ön taraftaki fan kafesi kolaylıkla yerinden sökülerek kasanın hızlıca temizlenmesine zemin hazırlıyor. Bunun yanında 5.25” yuvası kart okuyucular, disket sürücüler gibi aygıtların takılabilmesi için 3.5” yuvasına dönüştürülebiliyor. Ön kasanın tepesine yakın bir konuma yerleştirilen ön panel giriş ve çıkışları sayesinde de kolay erişim sağlanıyor.

Nereden
    İZMİR
    Teşekkür / Beğeni

Standart Tek şarjla 23 gün bekleme süresi

Cep telefonu üreticisi Nokia, tek bir şarjla 23 gün bekleme süresi sunan yeni modeli E52'nin duyurusunu yaptı.
    İki farklı renk seçeneğine sahip olan yeni telefon 8 saat konuşma süresine sahip. Firmanın iş adamlarına yönelik serisine ait bir model olan üründe 2.4 inç'lik LCD ekran, A-GPS özelliğine sahip navigasyon sistemi, HSDPA desteği ve 3.2 Megapiksel kamera gibi özellikler bulunuyor. Ürün aynı zamanda Exchange ve Lotus Notes gibi özellikle kurumlarda kullanılan sistemlerle uyumlu olarak çalışabiliyor.

Ülkemizdeki fiyatı henüz belli olmayan telefonun Avrupa fiyatı 245 Euro olarak açıklandı.

Sayfa 3 Toplam 11 Sayfadan BirinciBirinci 1234567 ... SonuncuSonuncu

Konu Bilgileri

Bu Konuya Gözatan Kullanıcılar

Şu anda 1 kullanıcı bu konuyu görüntülüyor. (0 kayıtlı ve 1 misafir)