Sayfa 2 Toplam 11 Sayfadan BirinciBirinci 123456 ... SonuncuSonuncu
Toplam 102 adet sonuctan sayfa basi 11 ile 20 arasi kadar sonuc gösteriliyor

Konu: Teknoloji Dünyasından haberler.

Teşekkür / Beğeni

Teşekkür ederim ama hata bende =) cep telefonunu sormamıştım. Benimkilerin fiyatı hiç bir zaman üç basamaklı olmadı =)

Fotoğraf makinesi ilgimi çekmişti. Ama zahmet etmeyin ben bakayım artık.

Tekrar teşekkürler.

............
    EGO SUM QUİ SUM........3.5 - 4........

Nereden
    İZMİR
    Teşekkür / Beğeni

Alıntı mecaz Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Sayın Dragon

Bu yukarıdaki ihtişam abidesinin hediyesi nedir acaba?

.............

http://www.akakce.com/dijital-fotogr...ti,018555.html
    Ben ben değilim,Sen olmayınca
    Sen sen değilsin,Ben olmayınca

Nereden
    İZMİR
    Teşekkür / Beğeni

Standart Bugün ne kadar yürüdün?

Nintendo DS için geliştirilen yeni bir uygulama, birlikte verilen adım ölçer cihazı sayesinde yürüyüşünüzü gün boyu takip ederek istatistikler sunuyor.

Oyunseverleri koltuğa yapışmaktan kurtarıp çeşitli aktivitelere davet eden Nintendo, son olarak taşınabilir DS konsolu için ‘Yürü Benimle! Ne kadar yürüyüş yaptığını biliyor musun?’ uygulamasını geliştirdi. Mayıs ayında Avrupa ile aynı anda Türkiye’de de satışa sunulacak olan uygulama, birlikte satılan adımsayar cihazı ile gün boyu yürüyüşünüzü takip ediyor. Oldukça ince ve hafif olan adımsayarı cebinizde dahi taşıyabilirsiniz. Uygulama sayesinde kendinize ait yürüyüş programı oluşturabilir, arkadaşlarınız, aileniz hatta köpeğinizle bile adımlarınızı yarıştırabilirsiniz. Uygulama iki adet özel üretim adımsayar (pedometre) ile çalışıyor. Yanınızda taşıdığınız süre boyunca adımlarınızı saymaya devam ediyor. En fazla 7 güne kadar kayıt yapan cihazı daha sonra DS konsoluna kızılötesi üzerinden bağlayarak tüm aktivite istatistiklerini DS ekranında görebiliyorsunuz.

Kullanıcıları yürümeye teşvik edecek özellikler sunan uygulama, adım sayısına göre yeni içerik ve yürüyüşünüzle ne kadar elektrik enerjisi üretebileceğiniz gibi eğlenceli bilgiler sunuyor. Ayrıca çoğu Nintendo oyununda sunulan etkileşim özelliklerine de sahip. DS konsolundaki WiFi bağlantısını kullanarak yürüyüş istatistiklerinizi sunucuya aktarıp dünya üzerindeki diğer kullanıcılarla karşılaştırabiliyorsunuz. Yine Nintendo global adım sayısını hesaplayarak gezegenler arasındaki mesafeleri adım cinsinden verme gibi eğlenceli içerikleri paylaşıyor.

Nintendo DS Yürü Benimle Mayıs ayında satışta olacak.
    Cnet.

Nereden
    İZMİR
    Teşekkür / Beğeni

Standart Masaüstünü 3. boyuta taşıyın

Uzunca bir süredir çalışmaları sürdürülen Bumptop nihayet kullanılabilir hale geldi. Windows işletim sistemi üzerinde masaüstünüzü eğlenceli, etkileşimli ve üç boyutlu hale gelen Bumptop uygulamasını mutlaka deneyin.

Masa üstü terimiyle belirtilen Windows ana ekranı ve çalışma ortamlarında kullanılan gerçek masa üstü kullanımının bir arada düşünülmesiyle ortaya çıkan üç boyutlu masa üstü tekniği Bumptop ile gerçek oldu. Simgeleri iki boyutlu grafikler halinde değil de derinliğe sahip üç boyutlu bir platformda fiziksel nesneler olarak yönetmeyi mümkün kılan Bumptop Windows XP ve Vista üzerinde çalışıyor.

Üst üste diz, duvara as
    Bumptop masa üstündeki tüm dosya ve kısayolları dikdörtgen prizma şeklinde belirli bir kalınlığa sahip tabletler halinde görüntülüyor. Bu simgeler ister tek tek ister türe göre sıralayabiliyorsunuz. Tamamen hareketsel kontroller üzerine kurulu uygulama, birkaç simgeyi daire içine alarak seçili hale getirdiğinizde otomatik olarak menüyü görüntülüyor. Üst üste sıralanan dosyaları kitap sayfası çevirir gibi veya çizgisel halde dizerek gezebiliyorsunuz. Herhangi bir dosyayı bir yığına atmak istediğinizde tutup yığına doğru fırlatmanız yeterli.
    Üç boyutlu bir platform sunduğundan Bumptop masa üstündeki duvarlara resimleri veya istediğiniz başka dosya simgeleri asabiliyorsunuz. Ayrıca simge boyutları büyütüp küçültme imkanı da tanınmış. Tamamen gerçekçi bir fizik motoru kullandığından daha büyük simgeler daha ağır oluyor. Başka simgeler çarptığında ağırlığına göre tepki veriyor.

Windows 7 ve çok dokunmalı
    Bumptop Windows 7 ile kullanmaya başlayacağımız çok dokunmalı kontrol sistemini de destekliyor. Bu şekilde uygulama çok daha başka bir boyut kazanıyor. Fotoğrafları iki parmağınızla büyütüp küçültebiliyorsunuz. Yine benzer şekilde dosya yığınlarını kitap sayfaları gibi gezebilmek için parmağınızı sağa sola hızlı bir şekilde sürmeniz yeterli.

Sosyal masaüstü
    Bumptop web gereç (widget) mantığıyla sosyal ağlara erişimi de mümkün kılıyor. Örneğin herhangi bir resim dosyasını duvarda asılı Facebook simgesine doğru fırlattığınızda otomatik olarak Facebook hesabınıza yükleyebiliyorsunuz.

Ücretsiz versiyonu da bulunan uygulama, 29 dolardan satılan profesyonel versiyonda şu ek özellikleri sunuyor:

- Limitsiz yapışkanlı not (ücretsiz versiyonda maksimum 2)
    - USB belleklere fırlatarak dosya atma
    - Çok kullanılan dosya simgeleri otomatik büyüyor
    - Yığınlarda kitap sayfası çevirir gibi gezme
    - Simgede dosya ön izleme (resim, internet sitesi, PSD ve daha fazlası, ücretsiz versiyonda filigran bulunuyor)

Bumptop uygulaması hakkında ayrıntılı bilgi için sitesini ziyaret edebilirsiniz.

Uygulamayı hemen indirmek için tıklayın.

Cnet...

Nereden
    İZMİR
    Teşekkür / Beğeni

Standart Ameliyatta devrim

Intutive Surgical tarafından geliştirilen yeni ameliyat robotu, sunduğu özelliklerle bir ilk! Üç boyutlu görüntü, robotik kollar ve dokunmatik hassas kontrolleriyle ameliyatı sonuç başarısından, doktorun eforuna kadar devrimsel sayılabilecek kadar geliştiriyor.

Tıp dünyasının elektronik devi Intutive Surgical, da Vinci Si adını verdiği yeni ameliyat robotunu tanıttı. Yüksek çözünürlüklü üç boyutlu video ile ameliyat yeri doktorun önündeki ekrana yansıtılırken, doktorun hassas parmak kontrolleriyle ameliyatı masa başından yapmasına imkan tanıyor. İki yüksek çözünürlüklü görüntüyü birleştirerek üç boyutlu görüntü oluşturan da Vinci Si, bu özelliğiyle bir ilk. Hafif kamera başlığı doktor tarafından efor harcamadan ayarlanabilirken otomatik aydınlatma özelliği ve netleme tuşlarıyla işlevsel bir kullanım sunuyor. Dört adet robot kola sahip olan da Vinci Si, hassas parmak kumandalarıyla kontrol ediliyor. Doktorlar bu sayede parmaklarını kullanarak gerçekten ameliyat aletlerini kendi tutuyormuş gibi hareket edebiliyor. Robot ayrıca iki doktorun aynı anda çalışmasını da mümkün kılıyor.
    Cnet...

Nereden
    İZMİR
    Teşekkür / Beğeni

Standart Samsung LED TV serisi

Televizyon dünyasının yeni teknolojisi LED TV'ler Samsung ile Türk kullanıcılarla buluşmaya hazırlanıyor. Hiç olmadığı kadar ince TV'ler, net görüntüler LED ile mümkün.

Teknolojiyi tasarımla birlikte sunan başarılı markalardan Samsung, televizyon dünyasının yeni teknolojisi LED'i mega kontrast oranları, muhteşem incelik, kusursuz tasarım ve üstün enerji verimliliği vaat eden yeni serisiyle Türkiye pazarına sunuyor.

Tüm dünyayı etkileyen ekonomik durgunluğa rağmen Türkiye’de olduğu gibi dünyada da 2008’i lider konumda tamamlayan Samsung Electronics, uluslararası araştırma şirketi DisplaySearch’ün raporuna göre, 2008 yılının dördüncü çeyreğinde rekor sayılacak bir satış gerçekleştirerek 10.2 milyon adetlik TV satışı gerçekleştirdi. Anadolu Grubu Otomotiv ve Elektronik Grup Başkanı, Anadolu Elektronik Yönetim Kurulu Üyesi Kamil Eser, toplantının açılış konuşmasında küresel ekonomik şartlara rağmen 2009 ve sonrası için kendilerine iddialı hedefler koyduklarının altını çizerek, 2011 yılında ciro hedeflerinin 1 Milyar TL olarak belirlendiğini söyledi.

LED 8, LED 7 ve LED 6 olarak 3 farklı seriden oluşan yeni Samsung LED serisi TV’ler, geleneksel CCFL (Soğuk Katot Floresan Lambalar) yerine LED’i birincil aydınlatma kaynağı olarak kullanıyor. Samsung LED TV’ler CCFL gibi bileşenlerden arınmış durumda. Bu sayede çok daha ince ve enerji tasarruflu cihazlar üretilebiliyor.

Yüksek kontrast oranı

2009’un Nisan ayında satışa sunulacak Samsung LED TV’ler 'mega' olarak adlandırılabilecek seviyede dinamik kontrast oranları sunuyor. LED teknolojisi ile TV’ler mega kontrast oranlarına, yani en derin siyah renklere ve yaratıcı renk skalasına sahip oluyor. Tüm LED serileri Full HD 1920 x 1080p çözünürlük, üstün görüntü kalitesi ve media2.0 ile bağlantı seçenekleri sunmakta.
    LED TV'lerde sunulan bir diğer teknoloji olan Ultra Clear Panel, en parlak ortamlarda ve yetersiz ışıkta bile, detayları koruyarak mükemmel görüntü sağlamayı hedefliyor. Bunu ekrandan daha verimli bir şekilde ışığın geçmesine olanak tanıyarak ve aynı zamanda da çevredeki ışığın yansımalarını azaltarak gerçekleştiriyor.

Ultra ince tasarım
    İnanılmaz bir şekilde yaklaşık 2.5 cm kalınlığında TV'leri satışa sunmaya hazırlanan Samsung geçen sene yarattığı yarı saydam, renkli yüzeyi kaplamak için çift enjeksiyonlu döküm malzemesi kullanılarak, çekici bir görünüm sağlayan benzersiz kristal tasarımıda yenilendi. Samsung’un kristal tasarımındaki son yenilik, krom rengi içinde kaybolan ve bir prizma gibi kenarları ortaya çıkaran piano black (LED 8 serisi) ya da açık yakut rengi (LED 7 ve 6 Serisi) koruyucu çerçeve.

Enerji tasarrufu
    LED’lerle aydınlanan Samsung LED 8, 7 ve 6 serisi, enerji tüketimini önemli ölçüde düşürerek, katı kuralları olan Energy Star v3.0 kılavuzuna uyumlu şekilde tasarlandı. Civa ve kurşun içermeyen, benzer ebatlardaki geleneksel LCD TV’lere oranla yüzde 40 daha az enerji tüketen LED’ler, bu özellikleri ile çevreye daha da duyarlı.

Nereden
    İZMİR
    Teşekkür / Beğeni

Standart Savulun Viewty II geliyor

LG tarafından Viewty Smart adıyla üretilen ikinci görüntüleme uzmanı mobil iletişim ve eğlence cihazı fotoğraf ve video konularında çıtayı oldukça yükseltiyor.

LG ve Samsung'un, mobil görüntüleme alanında Nokia'yı en çok zorlayan iki marka olduğunu biliyoruz. 120 fps hızlı video kaydı ve eğlenceli kullanımıylı ilgi gören Viewty, LG tarafından yenilenerek pazara görüntüleme alanında iddialı yeni bir model daha sunuluyor. Toplam 8 megapiksel çözünürlük sunan Viewty II, sadece 90 gram ağırlığında ve 12.4 mm kalınlığında. Açıkçası inceliği ve hafifliğiyle de oldukça iddialı olacağa benziyor.
    Güçlü kamerasının yanı sıra multimedya içeriği açısından rakipsiz yeteneklere sahip olanLG Viewty II, DivX video formatı desteğinin yanı sıra Dolby Mobile çevresel ses sistemini destekleyen ilk mobil iletişim cihazlarından.
    LG'nin Japonca sitesinde resmi olarak duyurulan mobil iletişim ve eğlence cihazı, LG tarafından geliştirilen S-Class isimli arayüzle çalışacak. Böylece dokunmatik ekranı üzerinde çok daha hassas ve eğlenceli bir kullanım sunmayı amaçlıyor. Cihazın kamera arayüzü de yenilenmiş. iPhone arayüzünü andıran sürgü kontrol tuşu sayesinde fotoğraf ve video modları arasında geçiş yapılabiliyor. Güçlü bağlantı seçenekleriyle donatılmış LG Viewty II, şebeke dahilinde HSDPA desteği, kişisel kablosuz ağ dahilinde bluetooth ve WiFi bağlantılarını sunuyor. Entegre A-GPS modülünü de bünyesinde barındıran Viewty II, hem fotoğraf hem de videolara coğrafik konum etiketleme yapabiliyor. Son olarak cihazın 30 kare'sn değerinde 70 x 480 piksel video çekebildiğini ekleyelim.

Nereden
    İZMİR
    Teşekkür / Beğeni

Standart Olympus'tan yeni su geçirmez!

Yaz aylarının gelmesiyle birlikte teknoloji meraklılarının en büyük sıkıntısı hassas cihazları koruma yeniden baş gösterdi. Konuyla yakından ilgilenen Olympus, yeni su geçirmez dijital fotoğraf makinesini duyurdu.

Suyun altında çekim yapmak istiyorsanız pahalı, karmaşık ve büyük cihazlar arasında kaybolmak zorunda değilsiniz. Olympus tarafından geliştirilen µ550WP modeli herkese uygun oldukça pratik bir dayanıklı fotoğraf makinesi. 3 metreye kadar su geçirmeyen bu kamera ile su altında çekim yapabiliyorsunuz. Toplamda 10 megapiksel çözünürlük sunan 550WP, 3x optik yakınlaştırma özelliği sunuyor. Diğer Olympus modellerinde de bulunan Akıllı Otomatik Mod sayesinde mevcut koşullara uygun hazır sahne modunun otomatik seçilmesini sağlayabiliyorsunuz. Ayrıca yüz algılama özelliği de bulunan cihaz portre ve grup fotoğraflarını en iyi şekilde kaydediyor.

Sağlam metal gövde
    Dayanıklı ve su geçirmez gövdesi sayesinde deniz/havuz kenarında gönül rahatlığıyla kullanabileceğiniz Olympus 550WP, dijital görüntü sabitleme fonksiyonuyla titreşimden kaynaklanan bulanıklıkları büyük ölçüde gideriyor. Fotoğraflar entegre 6.4cm LCD ekranda izlenebiliyor ve xD Picture kartına veya - birlikte verilen ek parça sayesinde - bir microSD kartına kaydedilebiliyor.

Kristal Mavi, Beyaz ve Siyah renkleri bulunan µ-550WP Nisan sonunda mağazalarda yerini alacak.

Nereden
    İZMİR
    Teşekkür / Beğeni

Standart 12 megapiksel cepte

Samsung tarafından üretilen PL serisi dijital fotoğraf makinelerine bir yenisi eklendi. PL65 model numaralı yeni kamera 12 megapiksel çözünürlük ve 5x optik yakınlaştırma özelliklerine sahip.

Giriş ve orta seviye modelleriyle görüntüleme alanında da iddialı markalardan biri olan Samsung, PL serisini yeni bir modelle genişletti. PL65 model numaralı yeni dijital kamera arka tarafındaki 7.6 cm (3 inç) büyüklüğündeki LCD ekranı ile rahat bir kullanım sunmayı hedefliyor. Cihazın üzerinde bulunan ışık algılayıcısı sayesinde ekran aydınlatmasını ortama göre otomatik olarak ayarlayan PL65, hem pilden tasarruf sağlıyor hem de kullanıcının duruma göre ekran ışığı ayarı yapma gereksinimini ortadan kaldırıyor.

Samsung PL65 titremelerden kaynaklanan bulanıklığı engellemek adına çift görüntü sabitleme teknolojisini bünyesinde barındırıyor. Bu özellik sayesinde ISO değerini 3200'e kadar çıkarabilen kamera az ışıklı ortamlarda çekim açısından avantajlı. Tecrübesiz kullanıcıları daha iyi yönlendirmek adına kadraj asistanı da sunan kamera toplam 12.2 megapiksel çözünürlükte görüntü kaydedebilen bir dijital algılayıcı ile çalışıyor.

Teknik özellikler:

12.2 megapiksel
    5X optik yakınlaştırma
    7.6 cm (3 inç) LCD ekran
    ISO 3200
    İkili görüntü sabitleme (Dual Image Stabilization )
    VGA/30fps/MPEG4 desteği
    Güzellik çekimi, yüz algılama, kendi portreni çekme, gülümseme deklanşörü, göz kırpma algılama
    Akıllı albüm
    Akıllı çekim

Fiyat: 599TL

cnet.

Nereden
    İZMİR
    Teşekkür / Beğeni

Standart Takma adını kaptırma!

İnternet üzerinde hizmet veren servislerin sayısı her geçen gün artıyor. Bu servisleri kullanan milyonlarca insan arasında kullandığınız takma adı başkasına kaptırmamak için bu iki servise mutlaka göz atın.

Facebook, YouTube, Twitter, FriendFeed, Last.fm, eBay, Blogger ve daha yüzlerce servis üzerinde milyonlarca kullanıcı geziyor. Eğer internet üzerinde her yerde aynı takma adınızı kullanıyorsanız henüz kayıt yaptırmadığınız servisler dahilinde bu isimleri başkasına kaptırmanız an meselesi!

Bu sorundan yola çıkılarak geliştirilen iki adet yeni internet uygulaması sayesinde kullanacağınız adı tüm servislerde bir kerede kontrol edebiliyorsunuz. Knowem ve Namechk adıyla hizmete sunulan iki servis de, arama kutucuğuna yazacağınız takma adın (ya da gerçek isminizin), kullanılabilir olup olmadığını anında gösteriyor. Böylece şimdilik kullanmayacak olsanız bile henüz başkası tarafından kapılmamış adınızı servislere girerek kaydettirebilirsiniz. Bir gün mutlaka lazım olur!

Knowem.com

Çok başarılı bir uygulama olan Knowem dahilinde aralarında BrightKite, Dailymotion, Delicious, FriendFeed, Last FM gibi popüler sitelerin bulunduğu toplam 120 sitede adınızın başkası tarafından alınıp alınmadığını görebilirsiniz.

Namechk.com

Takma ad kontrol servisini ilk sunan site olan Namechk, 70'in üzerinde sitede adınızı kontrol etme imkanı tanıyor. Aynen Knowem gibi herhangi bir servisin üzerine mouse ile gelerek servisin ne olduğu hakkında bilgi edinebiliyorsunuz.

Sayfa 2 Toplam 11 Sayfadan BirinciBirinci 123456 ... SonuncuSonuncu

Konu Bilgileri

Bu Konuya Gözatan Kullanıcılar

Şu anda 1 kullanıcı bu konuyu görüntülüyor. (0 kayıtlı ve 1 misafir)