Sayfa 3 Toplam 6 Sayfadan BirinciBirinci 123456 SonuncuSonuncu
Toplam 60 adet sonuctan sayfa basi 21 ile 30 arasi kadar sonuc gösteriliyor

Konu: OSB (onlarin sistemi bu yada ne?)

Teşekkür / Beğeni

Çözümü :
    1.eger maneul trade yapacaksanız Günde sadece 2-3 saat yapıp ekranı kapatıp gideceksiniz..
    2.Robot kullancaksınız.
    Başka yol bulamıyorum.

Teşekkür / Beğeni

manuel trade de kendim icin gozlemledigim bana gore en uyfun hareketlerin oldugu saatler sabah 7 ile 11:30 arası ogleden sonra 15:30 ile 19 arası.Ogleden sonra her zaman olmasada sabah mutlaka 7 ile 9 arası bır yone guzel bır hareket oluyor

Teşekkür / Beğeni

Benim de düşüncem m30 altında mümkün olduğunca işlem yapmamak.Çünkü örneğin m5 te tüm çalkalamaların içinde yer alıyorsunuz.Ama karınızda az oluyor.Attığımız taş ürküttüğümüz kurbağaya değmiyor.M30 da işlem yapınca bir pariteden günde en fazla 2 trade geliyor.M30 da en fazla 2 kere çalkalıyorlar.Ama siz her 3 ünde de yer alırsanız mutlak trende katılmış oluyorsunuz.Yakaladığınız anda da diğer 2 çalkalama zararı mutlak çıkıyor ve kara geçiliyor.Birde stoplosa geleceğim ,düşük olsun diye 10,20 pips koymak m30 için söylüyorum mutlaka kayıp oluyor.Stopları ben bir önceki dip yada tepenin üzerine koyuyorum o zaman çalkalamalarda rahat oluyorum.Ben bu sistemi gerçek hesapta uygulamaya başladıktan sonra şimdilik kayıplarım durdu.

Nereden
    TOPKAPI SARAYI
    Teşekkür / Beğeni

Alıntı bgungor68 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Alım satım kararı vermek için Robotikte en az 30 satır kod gerkiyor. o kadar çok parametre varki. Kaldıkı bu robot sadece MA ile işlem yapsın. Tek indikator yani. bunu Robot hemen yapabliyor ve aynı hassasiyetle yapabliyor. Ama insan gözü YANILAbliyor maalesef.
    Sevgili bgüngör

bence insan gözü yanılmıyor.. Biz aslında görüyoruz ama beynimiz göremiyor..

Geçen hafta E/D 1.42 lere gittiğinde.. Hemen kapattım kısayı gerçi.. Ama ..

Gözüm yukarı diyor.. Beynim aşağı.. Bu arada deneme platformunda diğer laptopa robotu kurmuştum.. Robot ısrarla alım yapıyor.. Ben robota sürekli müdahale edip kapatıyorum..Acaip inatlaştım..

robotun pozisyon açmaya çalıştığı yerden çok az aşağı gitti.. Ertesi gün yukarı koptu..

Burada suç tamamen bizim psikolojimizde sanırım..

Nereden
    TOPKAPI SARAYI
    Teşekkür / Beğeni

Sevgili Dante

hayırlı olsun... yeni gördüm topiğinizi...

İnşallah hatalarımızı burada yakalarız...

sevgiler

Teşekkür / Beğeni

bir guzel tespit daha
    Alıntı lafola Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Değerli kardeşim Teo macd la ilgili formülü yazınca ,indikatör kullanımı ile ilgili düşüncemi ifade etmemi tetikledi...Kafamızdaki birikimleri yazmak birilerine yarıyormu? bilmiyorum..Ama Sartre nin dediği gibi yazıyorum işte..

Neye eminim(%99) : İndikatörler bir işe yaramaz ..

Neye emin değilim : Örneğin Macd ile şöyle bir işlem tarzı benimsenirse kazanılabilir: Macd al geldi almıyoruz bekliyoruz ,piyasanın bir önceki dip noktasına geri dönmesiyle alım yapıyoruz ( geneldede likiditesi yüksek piyasalarda geriler)..Eğer piyasa artarsa macd a sat gelmesi beklenmeden kademeli kar alıp çıkıyoruz...Piyasa aşağı döndü pozdan çıkıyoruz ..İstenirse terse dönüyoruz ..aynı şekilde gerilerse kademeli kar alıyoruz...

Bu sadece akla gelen indikatöre dayalı bir örnek...Şimdi bu para kazandırırsa Neye göre kazandık demeliyiz acaba ..

İndikatöre göremi...Bence indikatöre göre ..
    Bildiğim şeyler, bilemediklerimin yanında sıfırdır.
    Fazla kaybetmeden kazanmak için düşündüğünü, inandığını, inanmak istediğini, okuduğunu,duyduğunu değil;Gördüğünü Al/Sat, terse giderse paniklemeden zararı durdur. Daha iyi görmek için durmadan öğren.Bunu yapamıyorsan, kazanman acemi şansı yada bir tür kumardır.
    Forumda yer alan bilgi,yorum ve tavsiyeler kişisel görüşlere dayanmaktadır. Bu nedenle yatırım kararı verilmesi beklentilerinize uygun sonuçlar doğurmayabilir.

Teşekkür / Beğeni

bir degerli alinti daha:
    Alıntı hdioxyde Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Robot iyidir ama insan daha iyidir. Robotun siyah ve beyaz vardır. insanın ise grileri. Bu griler bazen eksidir bazense artı....

Neyse bu kadar felsefe yeter aşağıda bir yurtdışı forumdan alıntı var...
    Robot iyidir ama insan daha iyidir. Robotun siyah ve beyaz vardır. insanın ise grileri. Bu griler bazen eksidir bazense artı....

Neyse bu kadar felsefe yeter aşağıda bir yurtdışı forumdan alıntı var...

Herkese iyi geceler..

Alıntı:
    The top tenets of mechanical trading
    1. If you cannot quickly recite the daily, weekly and monthly support & resistance values for any pair you're planning to trade with an EA, you shouldn't be trading.

2. If you can't manually calculate the currency exchange conversion values for any pair you're planning to trade with an EA, you shouldn't be trading.

3. If you cannot read and understand the code of an EA you're planning to trade with, you shouldn't be trading with it.

4. If you haven't learned to successfully trade manually for at least a year or two, you shouldn't be mechanically trading trading with an EA.

5. 99% of all EA's are destined to fail. Some sooner, some later.

6. Technical indicators don't work. They're a big fib to appease retail traders.

7. Knowledge of only price action, a few key patterns, and support/resistance is necessary to trade.

8. If you cannot quickly name the 10 key news events and their dates/times during the upcoming month, you shouldn't be trading.

9. You're worst enemy in trading is your broker.

10. Broker Pip spreads are only a portion of your trade cost. You are regularly gouged by slippage costs. If your EA has a default slippage value of 3, guess what your typical slippage will be? If it's set to 4, guess what your typical slippage will be?

11. The only EA's that will be profitable are the ones that are cleverly designed to out-fox the brokers and other insideous market forces by resorting to tricks, gimmicks, and smoke & mirrors tactics.

12. Any EA's freely available publicly will lose your trading account.

13. 95% of "traders" on public forums are as uneducated as you are about trading. Be wary of free advice.

14. The average trader who is persistent and lucky enough to eventually become a profitable trader regularly will first lose $20K - $30K in the markets and spend another $10K on books, lessons, eBooks, subscriptions and software. The rest will perish somewhere along that path.

15. The amount of time you are "exposed" in the market through active trading, either manually or mechanically, is inversely proportional to your profitability success rate.

16. Two high probability trades yielding 15 pips each and using a lot size of 50 is all you need each week.
    Herkese iyi geceler..
    Fazla kaybetmeden kazanmak için düşündüğünü, inandığını, inanmak istediğini, okuduğunu,duyduğunu değil;Gördüğünü Al/Sat, terse giderse paniklemeden zararı durdur. Daha iyi görmek için durmadan öğren.Bunu yapamıyorsan, kazanman acemi şansı yada bir tür kumardır.
    Forumda yer alan bilgi,yorum ve tavsiyeler kişisel görüşlere dayanmaktadır. Bu nedenle yatırım kararı verilmesi beklentilerinize uygun sonuçlar doğurmayabilir.

Teşekkür / Beğeni

Topik icin biraz yonlendirme yapayim izniniz olursa:

Onlarin sistemi ne olabilir seklinde gorusleriniz cok guzel olur yani buyuk denizi bu adamlar yonlendiriyor genel olarak hatta krizleri bile (derecesini artirip yada kucultuyorlar) onun icin buyuk resim nasil ekonmik anlamda degil yani bu yonlendirme nasil oluyor niye 1.4150 den degilde 1.4183 den donuyor yada 1.37 ye gitmiyor 1.38 den donuyor. dondukleri yerleri bazen gozlemliyorum tam oradan birsey geciyor ona degince igne batmis gibi cekiliyor demekki bir program var. bu nedir anlaminda dusunceleriniz cok hos olur hem teknik hem felsefi anlamda olacak biraz bilmem anlatabiliyormuyum. ayni LEGO gibi herkes bir parca koyarsa yada yapboz gibi herkes bir parca bulup koyarsa resim tam cikmaz ama bu suna benziyor deriz belki gozu kapali bir insanin filin kuyrugunu tutmasindan oteye gecebiliriz belki de...indikatolerin gosteridigi ile robotlarin yaptigi arasinda kor olmayalim bizde. gosterilmek isteneni degil gercegi gorelim istiyorum.

Teşekkür / Beğeni

Forex te kullanılan robotların Büyük kısmı, ORtalama ile çalışan robotlar kullanıyor. Ozellikle MACD ,MA ağırlıklı. SAnırım bu yuzden,aynı yerden fiyatı tutuyorlar

Teşekkür / Beğeni

Alıntı bgungor68 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Forex te kullanılan robotların Büyük kısmı, ORtalama ile çalışan robotlar kullanıyor. Ozellikle MACD ,MA ağırlıklı. SAnırım bu yuzden,aynı yerden fiyatı tutuyorlar

Bu dogru olabilir...
    ortalamaları siz kendinizde belirleyebilirsiniz.
    5 günlük yerine 3 veya 7
    10 günlük yerine 13
    22 günlük yerine 18 veya 23 bu ortalamaları kasıtlı kullanıyor olabilirler...
    NİYE HERKESİN KULLANDIGI KALIP ORTALAMALARI KULLANSINKİ.
    PİYASAYI DÖNDÜRMEYE ÇALIŞIYORLAR..

Sayfa 3 Toplam 6 Sayfadan BirinciBirinci 123456 SonuncuSonuncu

Konu Bilgileri

Bu Konuya Gözatan Kullanıcılar

Şu anda 1 kullanıcı bu konuyu görüntülüyor. (0 kayıtlı ve 1 misafir)