Sayfa 1 Toplam 12 Sayfadan 1234511 ... SonuncuSonuncu
Toplam 118 adet sonuctan sayfa basi 1 ile 10 arasi kadar sonuc gösteriliyor

Konu: Matriks te system kurulumu

Nereden
    Eskişehir
    Teşekkür / Beğeni

Standart Matriks te system kurulumu

Matrikste sistem nasıl yapılır

aşağıda resimlerle anlatmaya çalıştım.
    Umarım bir çok arkadaşımıza faydalı olur.

kolay gelsin.
    Meşhur bir filozofa: - "Servet ayaklarınızın altında olduğu halde neden bu kadar fakirsiniz?" diye sorulduğunda: - "Ona ulaşmak için eğilmek lazım da ondan" demiş. :)

Nereden
    Eskişehir
    Teşekkür / Beğeni

Yukarıdaki bahsedilen (yapılabilecek) sistemleri yapmadan önce
    Yıllık-aylık-günlük hedeflerinizi belirleyerek işlem yapmanız, ne kadar risk alacağınızı iyi hesaplamanız ve o hedeflere göre uygulayabileceğiniz sistemi uygulamanız gerekmektedir.

Bana göre piyasada kalıcı olabilmek için, her ulaşılan hedefte edilen KARLARIN dışarı çıkarılması gerekmektedir.

Birkaç değişik örnek aşağıda verilmiştir.

Hesaplamalar VOB için yapıldığından Hisselerde bu örnekler çok daha düşük persormans sergileyecektir.

İlk Örnek Altın kontratlarına göredir.
    Endex üzerinden olursa oranlar biraz değişmekle birlikte kaldıraç değeri ile oynanarak ayarlanabilir.

2. örnek
    Endex kontratları için.
    Yapılabilirmi sizce ?

Biraz riskli (yüksek kaldıraçlı-az teminatlı ama az prim hedefi ile katlamalı poz açma örneği)

Beğenene ve yapabilene DELİ PARA

Ben tam risk alırım gözüm doymaz diyenlere ..
    Örnek Ben 1 yıl sonra Piyasanın kendisi olacağım diyenlere.
    Allah gözünüzü doyursun. Daha ne diyeyim.

Meşhur bir filozofa: - "Servet ayaklarınızın altında olduğu halde neden bu kadar fakirsiniz?" diye sorulduğunda: - "Ona ulaşmak için eğilmek lazım da ondan" demiş. :)

Nereden
    Almanya-Çanakkale
    Teşekkür / Beğeni

Haftalar sonra Matriks formüllere hafiften egileyim dedim...

Svg BB´nin vermis oldugu örnekteki gibi birazda Expert advisörü karistirayim dedim ama ilk uygulamada bir yerde eksik birsey yaptik sanirim....

Normalde oklarin ya al yada sat vermesi gerekiyo... Bendeki görüntüde al al al al sat sat sat sat durumu var sanki...

Kücük bir aciklama yapmak gerekirse Macd al yada sat formülünü öylesine kafadan sectim... Periyot rakamlari falan farkli olmali aslinda yani.....

Buralari biraz senlendirelim diye yardim almak istedim.... Umarim derdimi anlatabilmisimdir resimde... O kirmizi yada yesil oklar sadece al yada sat verdiginde cikmali.... Yani AL verildikten sonra tekrar SAT durumu ortaya cikmadikca bior sürü okun cikmasinin alemi yok...

Örnek....

Nereden
    Eskişehir
    Teşekkür / Beğeni

Sevgili EDY daha şimdi yoldan geldim bütün gün şehir dışındaydım. ayağımın tozu ile cevaplıyayım.
    Formül eğer yukarıdaki şekilde yazılırsa kesişim kullanılmadığı için, istenen şartın oluştuğu her barda sinyal olacaktır.

Kesişim kullanılacak olursa aşağıdaki şekilde yazılması gerekir.

macd
    al için
    Cross(MACD(26,12,9),MACDTrigger(26,12,9))

sat için
    Cross(MACDTrigger(26,12,9),MACD(26,12,9))

birde bu formül gerçek trend yakalayamadıkça pek kar yazdırmaz günlük yerine daha kısa periyotlarda sisteme göre işlem yapılırsa bir nebze faydası görülebilir.
    Stoploslara kesinlikle uyulmalıdır.
    Kolay gelsin. Bol kazançlar.

Nereden
    Almanya-Çanakkale
    Teşekkür / Beğeni

Alıntı Bear_Bull Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Sevgili EDY daha şimdi yoldan geldim bütün gün şehir dışındaydım. ayağımın tozu ile cevaplıyayım.
    Formül eğer yukarıdaki şekilde yazılırsa kesişim kullanılmadığı için, istenen şartın oluştuğu her barda sinyal olacaktır.

Kesişim kullanılacak olursa aşağıdaki şekilde yazılması gerekir.

macd
    al için
    Cross(MACD(26,12,9),MACDTrigger(26,12,9))

sat için
    Cross(MACDTrigger(26,12,9),MACD(26,12,9))

birde bu formül gerçek trend yakalayamadıkça pek kar yazdırmaz günlük yerine daha kısa periyotlarda sisteme göre işlem yapılırsa bir nebze faydası görülebilir.
    Stoploslara kesinlikle uyulmalıdır.
    Kolay gelsin. Bol kazançlar.
    BB.... Yoldan gelmissin gelir gelmezde su yazilari yazmissinya ben sana ne diyeyim.. Sagol varol

Bende sabah giristim islere odun kestim odun yardim belim büküldü biraktim hepsini... Bahcede oturdum rahatlamaya calistim ama banamisin demedi... Yattim uyudum

Derken forumu acalim dedik.... Yibne isyan ettirdiler.... Ugras dur ..

Hmm... Acikcasi zaten kisa periyotlar icin düsünmüstüm;)

Sagol sen.....

Nereden
    Eskişehir
    Teşekkür / Beğeni

Alıntı EDY Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    BB....

Hmm... Acikcasi zaten kisa periyotlar icin düsünmüstüm;)

Sagol sen.....
    http://www.keyborsa.com/showthread.p...9262#post49262

yukarıdaki linkten

26- 20-50
    13- 10-40
    9- 3-12
    olan değerleri arasında bir tarattır bakalım ne bulacaksın.

normal kullandığına göre testleri karşılaştır en uygun bulduğunu kullanırsın.
    Selamlar.

Nereden
    Eskişehir
    Teşekkür / Beğeni

Başarılı Bir “Futures Trade” için Önemli Kurallar

Amerika’da binden fazla alanında tecrübeli vadeli uzmanına şu soru sorulmuş:
    Vadeli piyasada başarılı bir alım-satım yapabilmenin püf noktaları nelerdir?
    Yapılan çalışma sonucunda konu ile ilgili beş binden fazla öneri gelmiş. Sizlerle bu öneriler içinde en önemli gördüklerimizi paylaşmak istiyoruz.

Koyun Olmaktan Korkma (Don’t be afraid to be a sheep)

 Trendi takip et.
     Neden piyasada olduğunun farkında ol. Sıkıntıdan kurtulmak için mi? Büyük kazanmak için mi? Eğer bu soruya dürüstçe cevap verebiliyorsan, başarılı bir futures trading için doğru yoldasın demektir.
     Sistem kullan, herhangi bir sistem ve onu uygula. En kötü sistem bile sistemsizlikten iyidir.
     Limitlerinin üzerinde alım-satım yapma.
     Sadece hedef karını ve zararlı pozisyondan ne zaman çıkacağını biliyorsan pozisyon al.
     Az bir sermaye ile bir çok piyasada işlem yapmaya çalışma.
     Pozisyona girmeden önce Risk/kazanç dengesini mutlaka gözet.
    Öncelikle Disiplin, Disiplin!
     Hissi davranma ve disiplinli bir şekilde hareket et.
     Disiplinli bir alım satım sistemi uygula. Organize, sistemli bir yaklaşımla hissi davranışları elimine et.
     Disiplinli bir para yönetiminin anlamı akıllı bir dağılım ve risk yönetimi içerir.
     Planlı bir şekilde hareket et. Ümitlerle, açgözlülükle, endişeyle ve korkuyla değil.
     Piyasaya girmeden önce alım-satım planı (trading plan) yap ve planını takip et.
    İyi bir plan;
     Hedef fiyat
     Giriş ve çıkış noktaları
     Risk/ödül dengesi
     Stop noktaları
     Geçmiş fiyat seviyeleri hakkında bilgi
     Dönemsel etkiler
     İlişkili piyasa datalarının analizi
     Teknik analiz
    ve bu gibi konuların hepsini içerir.
     Giriş ve çıkış noktalarına karar ver ve uygula.
     Disiplinli bir şekilde teknik analiz sinyallerini uygula.

Zararları Kısa Kes (Cut Losses Short)

 Vadeli piyasada en önemlisi zararı kısa kesmeyi bilmek ve karlı pozisyonu sürdürmektir. Basit gibi görünür ancak göründüğü kadar basit bir davranış şekli değildir. İnsanın hata yaptığını kabullenmesi kolay değildir.
     Bunun en kolay yolu beyninizin bir köşesine “Zararlarımı kısa kesmeliyim” komutunu yerleştirmektir.
     İlk zararın senin en küçük zararındır.
     Bir çok tecrübeli trader; “Pozisyonunuz üçüncü günde de zararda ise, uzaklaş” tavsiyesinde bulunmaktadır. Bu tür zararları hemen keserek enfeksiyonun bedeninizi sarmasına izin vermeyin veya umutsuz bir aşkın içine düşmeyin.
     Rüzgarı karşınıza alarak zararlı pozisyonda ısrar etmek zararların katlanmasına neden olur.
     Zarar limitini belirle ve zarar kes emirlerini kullan.

Karlı Pozisyonu Sürdür (Let Profits Run)

 Karlı pozisyonunu sürdür. Ancak iyi bir pozisyonda da gerektiğinden fazla kalma.
     Beynini birçok küçük zararları realize etmeye ve bir kaç büyük karı realize etmeye programla.

Short Pozisyonda Trade Etmeyi Öğren (Learn To Trade From The Short Side)

 Bir çok insan long gitmeye short gitmekten daha çok yatkındır.
     İlişkili piyasalardaki farklılıkları gözlemle. Bir piyasa yükselirken diğeri onu takip etmeyebilir.
     Korkularını, açgözlülüğün, bilgisizliğin, büyüklüğün, aptalca hareketlerin, endişelerin, sabırsızlığın vb. farkında ol. Çünkü bunlar sana piyasanın karşısında olmaktan daha pahalıya mal olabilir.
     Körü körüne bilgisayara bağlı bir alım-satım sistemi uygulama. Tamamen bilgisayara dayalı bir alım satım planı tek en iyi plan değildir. Bilgisayar kendi kendine düşünebilen bir varlık değildir ve onlara veri olarak ne verirseniz çıkta olarakda sadece onu alırsanız. (Garbage in, garbage out)
     Basit temel vadeli trading kurallarını iyi öğren. Basitçe ne yaptığını bilmeden hareket eden kişiler kaybetmeye mahkumdur.

Heyacan Arayanlar Genellikle Kaybeder (Thrill seekers usually lose)

 Eğer kumar oynama heyecanıyla vadeli piyasada hareket edersen, büyük ihtimalle kaybedersin.
     Vadeli piyasada spekülasyon yapmaya eğilimli birisi spekülasyonu bir iş ciddiyeti içinde yapmalı ve ona göre davranmalı. Birçok kişinin yaptığı gibi kumar gözüyle bakmamalı.
    Piyasada Olacağın Süre İçin Kendine Makul Bir Zaman Hedefi Koy
     Bir aracıda hesap açtığında, sadece yatıracağın para için karar verme. Alım satım yapacağın süre içinde önceden karar ver. Bu yaklaşım senin “Las Vegas” dediğimiz etkiden sakınmana yardımcı olur. Las Vegas yaklaşımını; “Bütün param tükenene kadar trade yapmak” gibi tanımlayabiliriz. Tecrübeler göstermiştir ki çok üzün süre ara vermeden spekülasyon yapan kişilerin para kazanmayı sürdürememişlerdir.
     Bir kenarda durmakda bir pozisyondur. Pozisyona girmek için sabırla beklemek önemlidir. Kısaca pozisyon alırken kazanmak önemlidir.
     Dedikodularla alım-satım yapma.
     Bütün tüyoların ve bilgilerin farkında ol. Eğer elde ettiğin bilginin doğruluğundan emin isen piyasanın hareketini bekle ve trend yönünde ona göre pozisyon al.
     Eğer kaynağın yeterli değil ise alım-satım yapma.
     Yorgun düştüysen, piyasadan bir süreliğine uzaklaş. Özellikle zararda isen vadeli piyasa talepkardır ve zaman içinde masraflı olabilir. Bir adım geri at; bir süreliğine uzaklaş ve pillerini tekrar şaj et.
     Eğer kendini çok zeki ve kurnaz görüyorsan dikkatli ol. Çünkü kurnaz ve akıllı kişiler sıklıkla piyasaya biraz daha erken girerler. Bu kişilerin gerçekleri görmeden potasiyel fiyat hareketlerini yakalamaya çalıştıkları için yanılma ihtimalleri yüksek olabilmektedir.

Zarar Yazan Pozisyonu Arttırma (Never Add Losing Position)

 Beladan uzak dur. İlk zararın senin en küçük zararındır.
     Zararlarını analiz et ve zararları neden ettiğini öğren. Bir çok trader hatalarından ders almaz ve hatalarının üzerinde düşünmez.
     Eğer piyasaya yeni giriyorsan, en azından ilk yıl küçük bir tarder ol. Sonra iyi ve kötü yaptığın alım-satımları analiz et. Sonra gerçekten yaptığın hatalardan ders al.
     Yanında bir not defteri taşı ve ilginç piyasa bilgilerini buraya yaz. Piyasa açılışlarını, fiyat aralıklarını, stop emrilerini, kişisel gözlemlerini vb. buraya yaz. Zaman zaman notlarını tekrar oku ve onları analizlerinde performansın için kullan.
     “Roma bir günde inşa edilmedi,” önemli bir gerçek hareket yok ki tek bir günde gerçekleşsin. Spekülatör büyük piyasa hareketlerine dahil olabilmek ve bundan yarar sağlamak için yeterli bir miktar teminatı hesabında herzaman tutmalı.
     Beklenmedik karları realize et.
     Her zaman stop emri kullan, her zaman, her zaman, her zaman…
     Heyecan aramak için hiç bir zaman piyasalardan beslenme.

Nereden
    Almanya-Çanakkale
    Teşekkür / Beğeni

http://www.keyborsa.com/showthread.p...9262#post49262

yukarıdaki linkten

26- 20-50
    13- 10-40
    9- 3-12
    olan değerleri arasında bir tarattır bakalım ne bulacaksın.

normal kullandığına göre testleri karşılaştır en uygun bulduğunu kullanırsın.
    Selamlar.

BB...

Bu yazini nasil olmusta kacirmisim hayret...

Kisa bir kontrol icin girmistim foruma...

Bugün bizim ufakligin dogumgünü...

ilk firsatta tarattirmayi yapip sonucu yazarim insallah...

Nereden
    Eskişehir
    Teşekkür / Beğeni

Alıntı EDY Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    BB...

Bu yazini nasil olmusta kacirmisim hayret...

Kisa bir kontrol icin girmistim foruma...

Bugün bizim ufakligin dogumgünü...

ilk firsatta tarattirmayi yapip sonucu yazarim insallah...
    Ufaklığa mutlu yıllar, Uzun ve sağlıklı bir yaşam dilerim.

o yazdığım değerlere gelince herkez biraz uğraşıp ilgilendiği hisselerin oranlarını kendisi bulsun ;)
    Hazır mama yok Oltaları var önlerinde, yem takmayı biz gösterdik zaten orada Balık tutmayıda ilgilenenler öğrensin.

Selamlar.

Nereden
    Almanya-Çanakkale
    Teşekkür / Beğeni

Ufaklığa mutlu yıllar, Uzun ve sağlıklı bir yaşam dilerim.
    Cok tesekkür ettim... Güzel bir gündü...

o yazdığım değerlere gelince herkez biraz uğraşıp ilgilendiği hisselerin oranlarını kendisi bulsun ;)
    Hazır mama yok Oltaları var önlerinde, yem takmayı biz gösterdik zaten orada Balık tutmayıda ilgilenenler öğrensin.
    Olmasi gerekende bu degilmi zaten... Tekrar tesekkür ettim...

Yalniz kücük bir hatirlatma yapayim... Gözlemledigim kadariyla Matriks cizgiler yada formüller konusunda sorular cogalmaya basliyor... Yakinda cok is düsecek bu topige gibi geliyor bana... Hazirlan ;)

Sayfa 1 Toplam 12 Sayfadan 1234511 ... SonuncuSonuncu

Konu Bilgileri

Bu Konuya Gözatan Kullanıcılar

Şu anda 1 kullanıcı bu konuyu görüntülüyor. (0 kayıtlı ve 1 misafir)