Sayfa 1 Toplam 5 Sayfadan 12345 SonuncuSonuncu
Toplam 41 adet sonuctan sayfa basi 1 ile 10 arasi kadar sonuc gösteriliyor

Konu: Özlü sözler/NAZ

Teþekkür / Beðeni

Standart Özlü sözler/NAZ

Her ne kadar insanoðlu türlü akýlsýzlýklarý eþþeklikle nitelendirse de en güzel gözlere sahip bu sevimli hayvan, yerine göre çoðu insandan daha akýllýdýr... Eþek, iyi bir yol mühendisidir: Yokuþlarý en fazla yüzde yedi eðimle ve kýsa mesafelerde virajlar alarak çýkar. ( yýlan þeklinde dolanan yollar )
    (topoðrafik aletle ölçüm). Sonuç þaþýrtýcý: % 7.

Hani bu konuda çoðumuzun bildiði meþhur bir Kayseri fýkrasý vardýr:

1950'li yýllarda Amerikalý mühendisler gelmiþ Türkiye'ye. Bir kýsým imar çalýþmalarýna rehberlik ediyorlarmýþ. O zamanlarda yol güzergâhýný belirleyecek alet yok, eleman yok.
    Nafý'a mühendisleri eþeði yokuþa sürüyorlar, arkasýndan, elemanlar þeritmetre çekiyor ve eþeðin ayak izlerine kazýk çakýp istikamet belirliyorlarmýþ. Bunu gören Amerikalý mühendis, pratiði kavrayamamýþ ve sormuþ:
    - Ne yapýyorlar böyle?
    - Rampada yolun güzergâhýný belirliyorlar.
    - Anlayamadým?
    - Eþek %7 eðimin üstüne çýkmaz, biz de eþeðin izinde kazýk çakýp rampada yol güzergâhý belirliyoruz.
    Deyince Amerikalý katýlarak gülmeye baþlamýþ. Yatýþýnca da sormuþ:
    - Peki, eþek bulamayýnca ne yapýyorsunuz?
    Kayserili bozgun... cevap vermiþ:
    - Amerika'dan mühendis getirtiyoruz.

Eþek iyi bir kýlavuzdur: Gittiði bir yolu hiç unutmaz ve o yoldan þaþamaz.
    Bu nedenle deve veya katýr kervanlarýnýn önüne daha önce bu yoldan gitmiþ bir eþeði kýlavuz olarak koyarlarmýþ.

Evet, eþek akýllýdýr... düþtüðü çamura bir daha, asla düþmez.
    "Eþþek bir defa çamura düþer!" Deyimi bundandýr.

Eþek, iyi iz sürücüdür: Kendinden önceki eþeklerin izlerine basarak yürür.
    Kaçakçýlar eskiden, kýymetli eþya yüklü at ve katýrlarý, mayýn döþeli sýnýrdan kazasýz belasýz geçirmek için Menzil Eþeklerinden istifade ederlermiþ...
    Mayýn tarlasýna önce bu menzil eþeklerinden birini sürerlermiþ. Birinci eþek mayýna basýp parçalandýktan sonra diðerini gönderirler, o da parçalanýrsa bir diðerini.... Sonra giden her eþek, öncekilerin izlerinde ilerlermiþ, ta ki, mayýn tarlasýnda bir gedik açýlýncaya kadar...
    Canlarýný feda ederek kaçakçýlara yol açan bu fedakâr eþeklere Menzil Eþþeði denmesi bunundandýr.
    [/QUOTE]

Yaþ
    54
    Teþekkür / Beðeni

Demek ki birine eþþek demek kötü biþey deðil.Söyleyenin niyeti önemli.

Nereden
    Almanya-Çanakkale
    Teþekkür / Beðeni

1950'li yýllarda Amerikalý mühendisler gelmiþ Türkiye'ye. Bir kýsým imar çalýþmalarýna rehberlik ediyorlarmýþ. O zamanlarda yol güzergâhýný belirleyecek alet yok, eleman yok.
    Nafý'a mühendisleri eþeði yokuþa sürüyorlar, arkasýndan, elemanlar þeritmetre çekiyor ve eþeðin ayak izlerine kazýk çakýp istikamet belirliyorlarmýþ. Bunu gören Amerikalý mühendis, pratiði kavrayamamýþ ve sormuþ:
    - Ne yapýyorlar böyle?
    - Rampada yolun güzergâhýný belirliyorlar.
    - Anlayamadým?
    - Eþek %7 eðimin üstüne çýkmaz, biz de eþeðin izinde kazýk çakýp rampada yol güzergâhý belirliyoruz.
    Deyince Amerikalý katýlarak gülmeye baþlamýþ. Yatýþýnca da sormuþ:
    - Peki, eþek bulamayýnca ne yapýyorsunuz?
    Kayserili bozgun... cevap vermiþ:
    - Amerika'dan mühendis getirtiyoruz.

Hic duymamistim... iyi güldüm

Teþekkür / Beðeni

Eniþtemin meþhur lafýdýr Kendimi daha deðerli hissediyorum artýk
    Bilgiler için teþekkürler hiç bilmediðim þeylerdi.

Teþekkür / Beðeni

Standart özlü Sözler

Kim demiþ gül yaþar dikenin himayesinde?
    Dikenin itibarý ancak gül sayesinde!

Mevlana Celaleddin Rumi
    [

Görmüþ geçirmiþ bir dede ile konuþurken sormuþlar;
    - Dede ailenin baþý kadýn mýdýr, erkek mi?
    - Erkek baþtýr.
    - Peki kadýn nedir?
    - "Kadýn boyundur, baþý nereye isterse oraya çevirir...''

''Sen benimsin, ben senin

[COLOR="RoyalBlue"]''Sen benimsin, ben senin, ama biz birbirimizden baþka herkesin...
    En çok onlarýnsýn, bana düþen onlardan arta kalan
    ''

nette dolaþýrken gördüðüm bir cümle..
    sizlerle paylaþmak istedim..

Düþündürücü
    hayatýn dikiþ yerlerinden atmasýna izin verme..
    unutma..
    iðne de senin elinde iplik de..

Bilgi büyük adamý alçak gönüllü yapar, normal adamý þaþýrtýr, küçük adamý ise kibirlendirir.
    Brigitte
    Ustaya baþarýsýnýn sýrrýný sormuþlar.
    -Ýki kelime demiþ:
    -Doðru kararlar.

-Hepimizden farklý olarak sürekli doðru kararlarý nasýl alabildiðini sormuþlar.
    -Tek kelime demiþ:
    -Tecrübe.

-Ýyi de kardeþim bu tecrübe denen þeyin sýrrý ne?
    Bunu söyle bize demiþler.
    - Usta, deriiin bir iç geçirmiþ ve þöyle demiþ:
    -Yanlýþ kararlar.

Onlar ne kadar çoksa
    Kiþinin kalitesi cazibesine göredir. Bunu fizik yönü olarak anlamýyoruz tabiki. Bu durumda size arta kalanlarýn da kalitesi var. Bunu, O nun etrafýndakilerinin durumu ve kalitesi gösterir. Dolayýsýyla bu ayný zamanda senin kalitendir. Hepsi senin deðildir. Hepsi senin olunca, arta kalanlar kaltesiz atýklar gibi olur. Çok yönlü harmanlanmýþ, karizma bir eþten arta kalanlar görünüþte çok daha az olabilir. Genelde az þeyler daha deðerlidir. Çok þeyler enflasyon oluþturur, deðersizdirler. Güzellikler paylaþtýkça çoðalýr biliyorsunuz. Bu açýdan arta kalanlarýn azlýðý deðilde deðerliliði açýsýndan bakmak lazým diye düþünüyorum. Ama iþin esprisini de kaçýrmýþ deðilim tabi. Her zaman olduðu gibi maksat biraz sohbet olsun. Selam ve saygýlarýmla

Haftanýn hangi gününüHaftanýn hangi 2 gününü kafana hiçbir þey takmadan yaþamalýsýn ?

"Cumartesi-Pazar" dediysen, yanýldýn.

Bir tanesinin adý :
    DÜN:
    Hatalar, acýlar, yanlýþ anlamalar... Oysa hepsi geçmiþte kaldý.
    Zamaný geriye döndürmenin imkâný yok !
    Dünyanýn bütün parasýný yan yana getir,bir dakika önceye dönemezsin...
    Yaptýðýn hiçbir hareketi aynen geri alamazsýn.
    Ettiðin hiçbir lâfý silemezsin.

Dün dündü bitti !

Bir tanesinin adý :
    YARIN:
    Yarýný, bugünden kontrol altýna alamazsýn. Yarýn güneþ doðacak elbette...
    Ama pýrýl pýrýl mý doðar, bulutlarýn arasýndan mý çýkar bugünden bilemezsin.
    Geriye bir tek gün kalýyor ;

BUGÜN:
    Bugün hayatla mücadele edecek güç hepimizde var.
    Güç ne zaman tükeniyor?
    Dünü ve yarýný iþin içine kattýðýmýzda !

O halde;
    BUGÜN' ü yaþa
    ...

ASK...

[FONT="Comic Sans MS"]aþk,
    imkânsýz birçok þeyi mümkün kýlar..

Bir þeyi istediðimiz zaman hep onun çekici yanlarýný görürüz,
    onu elde ettikten sonra da hep kötü yanlarýný buluruz.

Jonathan Swift

Teþekkür / Beðeni

Bir seçim yapmanýz gerektiðinde; seçmemek de bir seçimdir. William James
    bana söylersen unutabilirim,
    gösterirsen anýmsayabilirim,
    ama benide katarsan anlarým….

:m06:atasözü

Teþekkür / Beðeni

Standart Çok ilginç bilgiler

Insan kalbi kani pompaladiginda yarattigi basinc ile kani 10 metre uzaga firlatabilir. (Tanrim!)

2. Bir domuzun orgazmi 30 dakika surer.(Bir dahaki yasaminda domuz olmak isteyen çok olabilir !!!!)

3. Basinizi surekli olarak bir duvara vurarak saatte 150 kalori harciyabilirsiniz. (Halen domuzun yaptigi ise inanamiyorum!!!)

4. Bir karinca agirliginin 50 kati agirligi kaldirabilir 30 kati agirligi cekebilir ve zehirlendiginde her zaman sag tarafina dogru duser. (nasil tespit etmisler inanin cok merak ediyorum)

5. Bir hamambocegi 9 gun basi koparilmis olarak acliktan olene kadar yasayabilir (Yorum yapmayacam igrenc cünkü.)

6. Bazi arslanlar gunde 50 defa ciftlesebilirler. (Domuzun durumu daha iyi sanki !!)

7. Sicrayamayan (ziplayamayan) tek hayvan fildir. (Bu iyi bir haber!)

8. Devekusunun gozu beyninden daha buyuktur. (Boyle insanlar taniyorum!)

9. Deniz yildizinin beyni yoktur. (Boyle olan insanlar da taniyorum!)

10. Kutup ayilari solaktir. (Kim bilebilirdi? Acaba nasil buldular ellerine kalem mi verdiler?)

11. Zevk icin sevisen yaratiklar sadece insanlar ve yunuslardir (E peki domuzo ne oluyor?)
    istedigini soyleyen istemedigini isitir

Teþekkür / Beðeni

Alýntý naz Nickli Üyeden Alýntý Mesajý göster
    4. Bir karinca agirliginin 50 kati agirligi kaldirabilir 30 kati agirligi cekebilir ve zehirlendiginde her zaman sag tarafina dogru duser. (nasil tespit etmisler inanin cok merak ediyorum)

?)
    burda bir ters orantý var bence mantýken düþündüðümüzde kaldýrabildiði bir aðýrlýðý çekebilmesi lazým

Teþekkür / Beðeni

Standart 04 Mart 2009 Çarþamba ~ Günün Sözü

" Yarýþý kazananlar daima yavaþ ve devamlý gidenlerdir. "

~ Ezop ~
    istedigini soyleyen istemedigini isitir

Teþekkür / Beðeni

Anka kuþu gibi yalnýzlýðý adet edin,öyle hareket etki adýn daima dillerde dolaþsýn. Ama Seni Görmek Olanaksýz Olsun....

Sayfa 1 Toplam 5 Sayfadan 12345 SonuncuSonuncu

Konu Bilgileri

Bu Konuya Gözatan Kullanýcýlar

Þu anda 1 kullanýcý bu konuyu görüntülüyor. (0 kayýtlý ve 1 misafir)