Sayfa 1 Toplam 20 Sayfadan 1234511 ... SonuncuSonuncu
Toplam 195 adet sonuctan sayfa basi 1 ile 10 arasi kadar sonuc gösteriliyor

Konu: Yurdum insanindan kesitler/ Beðendiðimiz fýkralar

Teþekkür / Beðeni

Standart Yurdum insanindan kesitler/ Beðendiðimiz fýkralar

Yurdum insani yolda bomba görürse

Fýkralara konu olacak olay bu kez de Ankara'da yaþandý. Yolda bomba olduðunu farkeden 'yurdum insaný' kontörü olmayýnca bakýn polise nasýl yardýmcý oldu...

Ankara'da bir vatandaþ yolda görüp aracýna aldýðý gazeteye sarýlý patlayýcýyý Kýzýlay Meydaný'na getirerek polise gösterdi. Olay yerine gelen bomba imha uzmaný açýk taþ ocaklarýnda kullanýlan patlayýcý maddeyi, özel giysisiyle araçtan aldý.

Ankara'da gece yarýsý ilginç bir olay yaþandý. Yenimahalle'deki Sebze Hali'nden çýkarken yol kýyýsýnda gördüðü gazeteye sarýlý paketten þüphelenen Eþref Yavaþ isimli þahýs, býçak sandýðý maddeyi 06 EYY 73 plakalý aracýna alarak Kýzýlay'a kadar getirdi.

Yumuþak olmasý nedeniyle önce korktuðunu sonra da kontörü olmadýðý için polise haber veremediðinden paketi aracýna aldýðýný belirten Yavaþ, Kýzýlay'a geldiðinde polisi görerek aracýnda þüpheli bir paket olduðunu belirtti.

Vatandaþýn ihbarýyla ekipler tarafýndan aracýn yanýndan uzaklaþtýrýlan þahýs, ekip aracýyla polis merkezine götürüldü. Araçtaki paketi uzaktan gören bir sivil memur, patlayýcý madde olduðunu belirtti. Polis ekipleri bunun üzerine çevredeki basýn mensuplarýný ve vatandaþlarý uzaklaþmalarý konusunda uyardý. Patlayýcýyý aracýna alan þahýs, polis merkezine götürüldü.

Kýzýlay'ýn trafiði bir süre araç ve yaya geçiþine kapatýldý. Olay yerine gelen bomba imha uzmaný, Kýzýlay kavþakta duran araçtaki þüpheli maddeyi araçtan çýkardý. Bomba imha uzmaný araçtaki paketi bir cihaz yardýmýyla aldý. Bomba imha aracýna alýnan þüpheli maddenin dinamite benzer þekilde olduðu görüldü. Bomba imha uzmanlarýnýn yaptýðý incelemede araçtan çýkarýlan maddenin üzerinde 'Emulite' yazýlý olduðu görüldü. Emulite'ýn açýk taþ ocaklarýnda patlayýcý olarak kullanýldýðý öðrenildi.

CÝHAN
    Borsacýlarýn ve borsanýn yeni adresi
    [url] www.keyborsa.com[/url]

Nereden
    Almanya-Çanakkale
    Teþekkür / Beðeni

Talking Beðendiðimiz Fýkralar

Dört kiþilik avcý gurubu, tecrübeli avcý Temel'in önderliðinde ormanda ilerlemektedirler. Karþýlarýna küçük bir delik çýkar.
    Temel : -Yatýn yere, tavþan deliði !
    Bütün avcýlar yere yatarlar. Gercekten bir müddet sonra delikten tavþan çýkar. Avcýlar hemen vururlar. Tekrar yürümeye baþlarlar. Bir süre sonra büyükçe bir delik çýkar karþýlarýna.
    Temel : -Yatýn yere, tilki deliði!
    Yatarlar. Biraz sonra tilki çýkar. Onu da vururlar. Tekrar yola düþerler. Bu defa daha büyük bir delik çýkar. T
    emel : -Yatýn yere, ayý ini! Yere yatarlar ve çýkan ayýyý vururlar. Ýyice keyiflenen avcýlar yürümeye devam ederler. Kýsa bir zaman sonra kocaman bir deliðin baþýnda dururlar. Acemiler hep birden Temel'e bakar.
    Temel: -Uþaklar ne cýkacaðýný bilmiyorum. Ama yatýn yere, ne çýkarsa bahtýmýza!

Ertesi gün gazetelerde manþet : -Dört avcý tren altýnda can verdi...

Nereden
    Almanya-Çanakkale
    Teþekkür / Beðeni

Standart Zeki Hostes

Uçakta pilot aniden hostesleri çaðýrmýþ ve demiþ ki:
    "Uçak düþmek üzere. tüm yolculara atlamalarýný söyleyin. Þu anda deniz üzerindeyiz ve denize çok yakýn uçuyorum, atlarlarsa kurtulma þanslarý var ama atlamazlarsa herkes ölecek!!!"

Tabii böyle bir þeyi insanlara yaptýrmak çok zor. Hosteslerden akýllý bir tanesi düþünmüþ taþýnmýþ herkese uygun bir dille anlatýlýrsa uçaktan atlamalarý saðlanýr diye karar vermiþ.

Ýlk olarak Amerikalý kafilenin yanýna gitmiþ:
    "Sayýn yolcularýmýz; üzerinde bulunduðumuz alan Japonlarýn araþtýrma laboratuarlarýyla kaplý. Eðer oraya ulaþýrsanýz tüm Japon teknolojisi sýrlarýný kaparsýnýz!" Bütün Amerikalýlar koþarak çýkýþa gitmiþ ve atlamýþlar;

Sonra hostes Ýngilizlere yönelmiþ:
    "Sayýn yolcularýmýz þu anda dünyanýn en geniþ ve verimli sömürgeleri
    üzerindeyiz; eðer hemen el koyarsanýz sonsuza dek sizin olurlar!" Bütün
    Ýngilizler hevesle atlamýþ;

Sýra Fransýzlara gelmiþ. hostes:
    "Bayanlar baylar, affedersiniz rahatsýz ediyorum; fakat rica etsem uçaktan atlar mýsýnýz? Þimdiden teþekkür ederim" demiþ Fransýzlar: "tabii, mersi!" demiþ ve sýrayla atlamýþlar.

Hostes bu kez Almanlara yönelmiþ:
    "Laaaan! atlayýn çabuk aþaðý!" diye baðýrmýþ Alman kafile "heil" demiþ ve atlamýþ.

Veee sýra gelmiþ Türklereee. Hostes yandan yandan gülümseyerek ve hafif de dayýlanarak þöyle demiþ:

"Siz var ya... buradan atlayamazsýnýz!!!!!!"

Teþekkür / Beðeni

Post Tarihteki ünlülerin Hazircevapliliði...

Churchill, avam kamarasýnda konuþurken, muhalif partiden bir kadýn milletvekili,

Churchill'' e kýzgýn kýzgýn þöyle seslenir:

- "Eðer, karýnýz olsaydým, kahvenizin içine zehir karýþtýrýrdým."

Churchill, oldukça sakin kadýna döner ve lafý yapýþtýrýr:

- "Hanýmefendi, eðer karým siz olsaydýnýz, o kahveyi seve seve içerdim."

2. Sokrates ve eþi bir türlü iyi geçinemezlermiþ . Bir gün eþi

Sokrates''e verip veriþtirmiþ, aðzýna geleni söylemiþ. Bakmýþ

kocasý hiç bir tepki göstermiyor; bir kova suyu alýp baþýndan aþaðý boþaltmýþ. Sokrates, gayet sakin:

- "Bu kadar gök gürültüsünden sonra bir saðanak zaten bekliyordum" demiþ.

3. Bernard Shaw ile Churchill hiç geçinemez ve sýk sýk

birbirlerini iðnelermiþ. Bernard Shaw, bir oyununun ilk gecesine,

Churchill'' i davet etmiþ ve davetiyeye de bir pusula iliþtirmiþ:

- "Size iki kiþilik davetiye gönderiyorum. Bir dostunuzu alýp

gelebilirsiniz. Tabii dostunuz varsa." Churchill, hemen cevap

göndermiþ:

- "Maalesef o gece baþka bir yere söz verdiðim için oyununuzu

seyretmeye gelemeyeceðim. Ýkinci gece gelebilirim, tabii oyununuz ikinci gece de oynarsa."

4. Bir gün Eflatun, talebelerinden birini kumar oynarken yakalamýþ ve þiddetle azarlamýþ. Talebesi:

- "Ýyi ama ben çok az bir paraya oynuyordum" diye itiraz edecek

olunca Eflatun cevap vermiþ:

- "Ben seni kaybettiðin para için deðil, kaybettiðin zaman için azarlýyorum."

5. Dünya nimetlerine ehemmiyet vermeyen yaþayýþ ve felsefesiyle

ünlü filozof Diyojen, bir gün çok dar bir sokakta zenginliðinden baþka hiçbir þeyi

olmayan kibirli bir adamla karþýlaþýr. Ýkisinden biri

kenara çekilmedikçe geçmek mümkün deðildir. Maðrur zengin, hor gördüðü filozofa:

- "Ben bir serserinin önünden kenara çekilmem" der. Diyojen,

kenara çekilerek gayet sakin þu karþýlýðý verir:

- "Ben çekilirim."

6. Meþhur bir filozofa:

- "Servet ayaklarýnýzýn altýnda olduðu halde neden bu kadar

fakirsiniz?" diye sorulduðunda:

- "Ona ulaþmak için eðilmek lazým da ondan" demiþ.

7. Kulaklarýnýn büyüklüðü ile ünlü Galile'' ye hasýmlarýndan biri:

- "Efendim" demiþ, "Kulaklarýnýz, bir insan için biraz büyük deðil mi?"

Galile: - "Doðru" demiþ, "Benim kulaklarým bir insan için biraz

büyük ama, seninkiler bir eþek için fazla küçük sayýlmaz mi?"

8. Bir toplantýda, bir genç Mehmet Akif'' i küçük düþürmek ister:

- "Affedersiniz, siz veteriner misiniz?" Mehmet Akif hiç istifini

bozmadan þöyle yanýtlamýþ:

- "Evet, bir yeriniz mi aðrýyordu?"

9. Yavuz Sultan Selim, birçok Osmanlý padiþahý gibi sefere

çýkacaðý yerleri gizli tutarmýþ. Bir sefer hazýrlýðýnda, vezirlerinden biri

ýsrarla seferin yapýlacaðý ülkeyi sorunca, Yavuz ona:

- "Sen sýr saklamayý bilir misin?" diye sormuþ. Vezir:

- "Evet hünkarým, bilirim" dediðinde, Yavuz cevabi yapýþtýrmýþ:

- "Ýyi, ben de bilirim."

10. Bir filozofa sormuþlar: - "Þansa inanýr mýsýnýz?" Filozof:

- "Evet, yoksa sevmediðim insanlarýn baþarýlarýný neyle

açýklayabilirdim. "

Teþekkür / Beðeni

o zaman birisi çýkýp bize siz var ya... kalkýnamazsýnýz falan desin ;)

Teþekkür / Beðeni

Standart Tiryakinin Sigara Býrakma Günlüðü

Sevgili günlük, Bu sabah Hürriyet´in Kelebek ekinde sigarayi birakmanin vücuda yaptigi olumlu etkileri anlatan bir haber okudum. Bu tarz haberlerden oldum olasi tiksinmeme ragmen nedense cosup sigarayi birakmaya karar verdim. Kararim kesin, sigarayi birakiyorum. Bu kararimin vücuduma etkilerini gösteren tabloyu basucuma astim. Içimin zehirden temizlenmesini tabloya bakarak daha rahat hissedecegim. Simdi masanin üzerindeki dolu sigara paketini burusturup çöpe salliyor ve saglikli gürbüz bir kisi olma yolundaki ilk adimimi atiyorum.

SEKIZINCI SAAT

Sevgili günlük,
    Tabloya göre sigarayi biraktiktan sekiz saat sonra tansiyon ve nabiz normale dönüyormus. Inanir misin, bunu hissediyorum sanirim. Tamam, tansiyon ve nabzimin bundan sekiz saat önceki halinde de anormallik hissetmemistim,ama normale dönmesi iyi bir sey herhalde. Coskumu paylasmak için Teoman´i aradim, sigarayi birakmama "geçici Ubeyd Korbey sendromu" adini takti. "Oglum" dedim, "bak tam sekiz saattir sigara içmiyorum, tansiyonum ve nabzim cillop gibi oldu".
    Bunu söyleyince kendi nabzinin ve tansiyonunun da harika oldugunu söyledi, meger sekiz saattir uyuyormus. Yavsak iste, ben ne diyorum o ne diyor. Yalniz laf aramizda, kafama takildi gerçekten, demek ki günde sekiz saat uyuyan bir sigara tiryakisinin tansiyonu ve nabzi da günde bir kere normallesiyor. E peki, tansiyon ve nabiz günde üç kez normale dönemeyecegine göre benim kazancim ne bu isten? Demek ki, savasi erken birakmayacaksin. Yoksa Teoman itinden ne farkim kalir? Onun tansiyonu da normal, benimki de.... Neyse, bakicaz....

ONUNCU SAAT

Sevgili günlük,
    Sigarayi birakirken baslangicin çok zor geçtigini duymustum. Hiç de degilmis. Az önce yemek yedim, istahim açilmis, yemeklerin tadini daha iyi aldim. Yillardir ilk kez yemegin üzerine sigara içmeyecegim.

ON BIRINCI SAAT

Acaba azaltarak mi biraksam? Sadece yemeklerden sonra içsem mesela? Yok yok, dayanmam lazim. Kuruyemisçiye gidip kabak çekirdegi alayim, oyalanirim.

ON ÜÇÜNCÜ SAAT

Iki saattir araliksiz kabak çekirdegi yiyorum. Ve bir de yildiran dejavu: "abi bu çekirdege elini sürünce birakamiyorsun."

ON DÖRDÜNCÜ SAAT

Kabak çekirdegini birakinca yemekten sonrakine benzer bir sigara içme istegi uyandi. Çöpe attigim sigara paketini ararken telefon çaldi, Teomanmis. "Sagliginda yeni düzelmeler var mi?" diye sorup kahkaha atti .Vay ayi vaaay, sigarayla mücadelemde basarisiz olmami bekliyor demekki. Bu beni sinirlendirmekten çok kamçiladi. Ulan Teoman, görüsürüz bakalim. Ilk isim sigara paketinin oldugu çöp torbasini evden atmak

ON YEDINCI SAAT

Sevgili günlük,
    Kendimden utaniyorum. Az önce kapidaki çöp torbasini geri almaya karar verdim, kapici götürmüs. Kararsizim, sigarayi birakanlarin sinirli olmaya basladigi ve kilo aldigi söyleniyor. Sisman ve sinirli biri olup Hüseyin´e benzemeyeyim sakin?

YIRMI DÖRDÜNCÜ SAAT

Sevgili günlük,
    Biliyor musun, sigarayi biraktiktan 24 saat sonra kalp krizi riski yüzde 25 azaliyormus. Fena degil ha, ne dersin? Teoman´i aradim az önce, sana en fazla 15 gün veriyorum dedi. Kalp krizi riskinin azalmasindan sözettim, güldü. Gül bakalim Teoman efendi, gül... Gidip kabak çekirdegi alayim.

IKINCI GÜN

Sevgili günlük,
    Dün çok kötü geçti. Kuruyemisçiye gidip bir kilo kabak çekirdegi aldim. Gazeteleri çikmadan okusaydim keske, Hincal Uluç kösesinin yarisini "kabak çekirdeginin cinsel güce katkilari"na ayirmis. Allahim, ya kuruyemisçi de okumussa yaziyi? Ulan yüz gram al çik, bir kilo niye aliyorsun? Bundansonra o dükkanin önünden geçemem.

ÜÇÜNCÜ GÜN

Sevgili günlük,
    Çok güzel bir gündeyiz. Sigarayi birakmamin üzerinden 72 saat geçti, yani sinir uçlarim bugünden itibaren yenilenmeye basliyor. Daha da güzeli, sevgilim geliyor. Bugün biraz sinirli gibiyim, kizin yaninda ariza yapmasam bari...

DÖRDÜNCÜ GÜN

Sevgili günlük,
    Dün ne güzel baslamisti hatirlarsin, ama korktugum basima geldi ve sevgilimle kavga ettim. Her sey iyi baslamisti halbuki. Bir ara disari çiktik, ben sosisli sandviç almak istedim, hanimefendi karsi çikti. Neymis, yürüyerek yemek yenilmezmis. Durduk yerde kavga çikti. Sonunda dayanamayip karsidaki lokantaya gittim ve patlican musakka söyledim. Garson tabagi getirir getirmez hatunun yanina kostum ve "yürüyerek yemek öyle yenmez böyle yenir" diyerek elimde tabak yürümeye basladim. Bir yandan da musakkayi yemeye çalisiyorum. Kiz kaçmaya basladi, ben de pesinden kosuyorum. Bir ara agzimdan köpükler çiktigini farkedince durakladim. Elimdeki tabagi çöpe atip eve döndüm. Sevgilimin telesekreterine not biraktim, umarim arar.

BESINCI GÜN

Sevgili günlük,
    Bu sabah Istikbal´den çek-yat gelecekti, öglene kadar bekledim, ne gelen var ne giden. Birden sinirlerim tepeme çikti, elimde odunla beklemeye basladim. Hayir, niye sözünde durmuyorsun kardesim? Sabah dediysen sabah getir. Adamlar saat üçte geldiler, ben odunla kapiya çikinca tedirgin olup kaçtilar. Istikbal´i arayip siparisi iptal ettim, Seray´i var Mobella´si var canim, banane yani...

ALTINCI GÜN

Sevgili günlük,
    Sevgilim aradi, bana çok kizgin oldugunu söyleyip bir çuval zir zir yapti. zaten ona moralim bozuk, bir de Teoman gelip karsimda fosur fosur sigara imesin mi? Dumani suratima üflediginde çaktirmamaya çalisarak içime çekmeye çalistim. Ulan özlemisim be...

YEDINCI GÜN

Sevgili günlük,
    Kabul etmem gerekir ki bugün çok sinirliydim. Gevsemek için televizyonu açip belgesel izlemeye basladim. Discovery Channel´da Timsah Avcisi diye bir lavuk var, 10 dakika dayanamadim herife. Eline bir yilan almis, yilan çitir çitir isiriyor, bu gevrek gevrek gülüyor. Neymis, yilan zehirsizmis.Ya arkadasim, zehirsiz diye ne bu yani? National Geographic´I açiyorum, zürafalar var, daha iyi. Ama zürafalardan, Mary ve ailesi diye söz ediliyor. Allah belanizi versin hepinizin. Süt içip uyumaya karar veriyorum, süt sisesinin üzerine "lütfen çalkalayiniz" yazmislar. Çal-ka-la-mi-yo-rum. Mecbur muyum lan sizin sisenizi temizlemeye. Para almasini biliyorsunuz essogluessekler sizi be! Aksam arkadaslarla bira içmeye gittik. Buinsanlarne kadar anlayissiz var ya günlük, aklin oynar.Ulan zaten sigarasiz bira içiyorum, beynim sulanmis, hala üzerime geliyorlar. Masada ideolojik hadise çikti, disari kadar uzadi. Tartisma sorun degildi de "sigarayi biraktigindanberi kilo aldin lan kocagöt" deyince dayanamayip kafa attim Teoman´a. Yapmasam iyiydi.

SEKIZINCI GÜN

Sevgili günlük,
    Teoman arayip bir daha benimle görüsmek istemedigini söyledi. Çok umurumdaydi lavuk. Gereken cevabi verdim zaten. Bu arada, gazetede okudum yine. Sigarayi birakmanin çesitli yöntemlerinden bahsediyordu. Azaltarak birakma ve marka degistirerek birakma maddeleri ilgimi çekti. Acaba? Ama yok yok, bu kadar dayandim, gerisini getirmek lazim.

DOKUZUNCU GÜN

Sevgili günlük,
    Sana ne zamandir sevgili günlük diye seslenmedigimi farkettim. Oysa sen bu dünyada beni anlayan tek varliksin, tek dostumsun. Bugün ne oldu biliyormusun, sevgilim beni terketti. Alçak kadin, Manyaklastigimi söyleyip ayrildi benden. Bu arada kabak çekirdeginin bokunu çikardim, her tarafimda sivilce çikti.

ONUNCU GÜN

Sevgili günlük,
    Iki gün önce, sigarayi birakmanin çesitli yöntemlerinden sözetmistim. Ben iki yöntemi birlestirip hem marka degistirdim hem de azalttim. Günde üç tane yemeklerden sonra Parliement içiyorum. O kadar zaman sonra ilk içilen sigaranin bir güzel kafasi var, sasiririsin.

ON BIRINCI GÜN

Sevgili günlük,
    Kendime bir iyilik yapip sigarayi bese çikardim. Ha üç, ha bes. Eskiden günde bir paket içiyordum, simdi bes tane içiyorum. Yine kazançliyim yani...

ON IKINCI GÜN

Sevgili günlük,
    Bugün gazetede Amerika´da yapilan bir arastirmayla ilgili haber okudum. Habere göre günde 10 taneye kadar sigaranin çok fazla zarari yokmus. Üstelik sigaranin markasini degistirmekten falan da bahsedilmiyordu. Madem öyle günde 10 tane Camel içebilirim.

ON ÜÇÜNCÜ GÜN

Sevgili günlük,
    Sevgilimi ve Teoman´i arayip özür diledim. Sevgilim, bir süre daha görüsmek istemedigini söyledi. Agzimdan köpükler çikarken kosturdugum sahneyi unutamiyormus. Hakli kiz, bir sey söyleyemedim. Teoman aramizda geçen hadiseyi sigaraya yordu, ona göre yavas yavas sigara içmeye baslayinca beynim tekrar faaliyete geçmis. Neyse baristik ve yarin aksam bulusmaya karar verdik.

ON DÖRDÜNCÜ GÜN

Sevgili günlük,
    Teoman´la ocakbasina gittik. Içtigim sigaralari saymadim. Teoman´in da dedigi gibi, sigaranin zararlarini bilerek içiyorum, kime ne? Sana da soruyorum günlük, sana ne?

ON BESINCI GÜN

Sevgili günlük,
    Püfür püfür içiyorum sigaralari. Bir de, "sigaraya tekrar baslayinca ne olur" tablosu yapmaya basladim. Sevgilim de bir daha sigarayi birakmayacagim sözünü verince geri döndü. Elveda günlük, bir daha isim olmaz seninle.

Teþekkür / Beðeni

Standart Alkol Alýmýna Baðlý Bozukluklar ve Tedavi Yöntemleri

Belirti : Ayaðýnýz ýslak ve soðuk.
    Sebep : Bardak yanlýþ açýyla tutuluyor.
    Çözüm : Bardaðýn aðzini yukarýya gelinceye kadar çevirin.

Belirti : Önünüzdeki duvarda lambalar var.
    Sebep : Zeminde yatýyorsunuz.
    Çözüm : Vücudunuzu zemine 90° açý yapacak þekilde konumlandýrýn.

Belirti : Zemin bulanýk görünüyor.
    Sebep : Bos bir bardaða bakýyorsunuz.
    Çözüm : Hemen bardaðý sevdiðiniz bir içecekle doldurun.

Belirti : Zemin hareket ediyor.
    Sebep : Sürükleniyorsunuz.
    Çözüm : En azýndan sizi nereye goturduklerini sorun.

Belirti : Ne zaman birisi konuþsa kulaðýnýz yanký yapýyor.
    Sebep : Kulaðýnýzý bardaða sokmuþsunuz.
    Çözüm : Kendinizi maskara yapmayý býrakýn!

Belirti : Oda sallanýyor, herkes beyaz giyinmiþ ve müzik sanki tekrar
    edip duruyor.
    Sebep : Ambulanstasýnýz.
    Çözüm : Hareket etmeyin. Uzmanlar gereðini yapar.

Belirti : Babanýz ve kardeþleriniz yabancý gibi bakýyor.
    Sebep : Yanlýþ evdesiniz.
    Çözüm : Evinizin yolunu sorun.

Nereden
    Almanya-Çanakkale
    Teþekkür / Beðeni

Alýntý Yeþil Zeytin Nickli Üyeden Alýntý Mesajý göster
    o zaman birisi çýkýp bize siz var ya... kalkýnamazsýnýz falan desin ;)
    He valla....

Nereden
    Almanya-Çanakkale
    Teþekkür / Beðeni

Sevgili günlük,
    Püfür püfür içiyorum sigaralari. Bir de, "sigaraya tekrar baslayinca ne olur" tablosu yapmaya basladim. Sevgilim de bir daha sigarayi birakmayacagim sözünü verince geri döndü. Elveda günlük, bir daha isim olmaz seninle.
    Olay budur....

Nereden
    Almanya-Çanakkale
    Teþekkür / Beðeni

Yillar önce okudugum ve cok güldügüm bir yaziydi... Hatilamak güzel oldu... Tesekkür ettik Sn Yesil Zeytin...

Belirti : Babanýz ve kardeþleriniz yabancý gibi bakýyor.
    Sebep : Yanlýþ evdesiniz.
    Çözüm : Evinizin yolunu sorun.
    Yaninizdaki kisi kim iyi bakin

Kücük bir hatira... Yiilar ve yillar önce, birbirlerini seven ama oglan tarafinin ailesinin evlilige onay vermedigi gercekten cok sevdigim iki degerli insani yazligimda misafir etmistim bir hafta boyunca.... Bir gece terasta mangalda balik yaninda aslan sütü derken gece ilerledi... Gece boyunca hic susmayan müzik olayi son saatlerde romantik parcalara gecis yapti.. O iki sevgili kalkip dans etmezmi... ben onlara bakarken "birbirini bu derece seven iki insana engel konurmu beaaa" düsüncelerine girdim derken...... Derken.. had safhada bir duygu firtinasi... Akabinde midenin bunu kaldirmamasi... Ve "sanirim ben banyoya gitmeliyim" diyen ben... Ve kollarima girerek beni banyoya tasiyan arkadasim... Ve banyoda arkadasin yüzüne bakarak "esimi getirin bana sen git" diyen ben ...
    Nedense o halde o kafadayken bile cok sevdigim cok deger verdigim arkadasimin o duruma sahit olmasini istememistim...

ne günlerdi....

Dipnot: o iki kisi gün geldi evlendi... Simdi üc cocuklari var... Gerek arkadasim gerekse esi kendi mesleklerinde her gecen gün daha iyiye gidiyorlar... Hatta arkadasin esi kendi is yerini acti ve bulundugumuz cevrede liderlige oynama konumunda... Zamanla her iki tarafin ailesininde rizasi alindi... Onlar mutlu biz kutlu... Yaradan neye muktedir degilki...

Sayfa 1 Toplam 20 Sayfadan 1234511 ... SonuncuSonuncu

Konu Bilgileri

Bu Konuya Gözatan Kullanýcýlar

Þu anda 1 kullanýcý bu konuyu görüntülüyor. (0 kayýtlý ve 1 misafir)