FB'ye verilen arazi, yalanlar ve gerçekler..Fatih Altaylı yazdı..

27.12.2007 13:04 Ahlaksızlığın nereye saklanacağı bilinmez

Dünkü yazılarıma yapılan yüzlerce yorum ve mailden bazıları çok basmakalıptı.
Ne dediğimi anlamadıkları gibi bir de şöyle yazmışlar:
“Kardeşim dinimizle uğraşmayın. Siz ahlaksızca yaşamak istiyorsanız Avrupa’ya gidin. Sizin yeriniz oralar”
Fazıl Say’a git diyen akıl tutulmasının daha da gelişmiş hali.
Ahlaklı olmayı, inanç bezirganlığı yapmakla eşdeğer algılayanların yanılsaması.
Bunlara yanıt vermektense, ahlaklı olmakla, inançlı görünmenin birbiriyle pek de alakası olmadığını anlatan bir haberi onlara aktaracağım.
Kimbilir belki görmemişlerdir, belki de görmek işlerine gelmemiştir.
Haber Sabah’tan. Aynen aktarıyorum:
Adana’da yanında çalışan kadının 11 yaşındaki kızına tecavüz etmeye kalktığı öne sürülen 80 yaşındaki Müslüm M.’nin davası karar aşamasına geldi. Savcı, Hac organizasyonu ile uğraşan sanığın “Çocuk cinsel istismarı suçundan” 8 yıldan 15 yıla kadar hapsini istedi.
Hac organizasyonu yapan Müslüm M. ikinci eşini kaybedince yanında sekreterlik yapan Gülsüm Y. ile evlenme kararı aldı. Ancak nikaha kısa süre kala sahibi olduğu Hac bürosunda temizlik işleri yapan A.Ü.’nün “Kızıma tecavüz girişiminde bulundu” şikayeti üzerine gözaltına alındı. 80 yaşındaki adam çıkarıldığı mahkemece tutuklandı”
Neymiş?
Para ile imanın kimde olduğu bilinmediği gibi, ahlakın da kimde olduğu, ya da ahlaksızlığın neyin arkasına saklanabildiği bilinmezmiş.
Aklınızı başınıza toplayın.
Bundan böyle abuk sabuk yorumlar yapmayın.

Fenerbahçe’ye verilen arazi, yalanlar ve gerçekler

Sakın yanlış anlamayın.
Kadıköy Belediyesi’nin Fenerbahçe Spor Kulübü'ne bir arsa vermiş olmasını memnuniyetle karşılıyorum.
Sadece Fenerbahçe’ye değil, Türk sporunu her yerde temsil eden, milyonlarca sporseveri mutlu eden diğer kulüplerimize de, Galatasaray’a, Beşiktaş’a her türlü desteğin verilmesi gerek.
Hırsıza, uğursuza, siyasetçi yakınına, belediye başkanı arkadaşına verileceğine kulüplerimize verilsin.
Helali hoş olsun.
Ancak haberin duyulmasından sonra Kadıköy Belediye Başkanı Selami Öztürk’ün göz göre göre yalan söylemesini doğrusu pek anlayamadım.
Niye, ne gerek var?
Selami Öztürk dedi ki, “Araziyi ihaleye çıkarttık. Fenerbahçe aldı”
Başkan’a sormak istiyorum.
Ne zaman ve nerede oldu bu ihale?
Çünkü hiç bir yerde böyle bir ihalenin izi yok.
Mesela belediyenin resmi internet sitesinin “ihaleler” bölümünde söz konusu ihalenin tarihi ve sonuçları yer almıyor.
Yok!
Hadi orada yok dedik.
Kamu İhale Kurumu'nun resmi internet sitesinde de söz konusu ihale ilgili tek satır yer almıyor.
Belediye muhabiri arkadaşların da, spor muhabiri arkadaşların da böyle bir ihaleden haberi yok.
Anlayacağınız ihale mihale yapılmamış.
Başkan Selami Öztürk haberi görünce panikle “İhale yaptık” diye sallamış.
Belgesi, kaydı kuydu olmayan ihale mi olur?
Elbette ki olmaz.
Başkan Öztürk “İhale var” diyorsa belgelerini yollasın.
Yayınlamazsam namerdim.

Edi’yle Büdü’den ses yok

Fenerbahçe’ye verilen araziye değinmişken, Türk basınının iki yüzlü kalemlerine değinmeden geçmek mümkün değil.
“Hiç değilse Fenerbahçeliler okur” diyerek köşelerinde Fenerbahçe’nin haklarını savunan ama bunu daha çok Galatasaray düşmanlığına çeviren iki yazar var.
Mehmet Yakup Yılmaz ve Ergun Babahan.
Bu ikili Galatasaray’ın Seyrantepe’de aldığı arazi ile ilgili olarak demediklerini bırakmadılar.
Galatasaray’ın bu üç kuruşluk arazi için, Ali Sami Yen Stadyumu’nun milyar dolarlık arazisini devlete iade ettiğini görmezden geldiler ve “Kamu hakkını” koruma adı altında Galatasaray düşmanlığı yaptılar.
Şimdi çok daha değerli bir arazi Fenerbahçe’ye verildi.
Üstelik Fenerbahçe Kulübü bu araziye karşılık olarak Saraçoğlu Stadı’ndaki haklarından falan da vazgeçmedi.
Bakıyorum bu “Sözde hak arayıcısı” ikiliden ses seda yok.
Ne oldu Edi ile Büdü?
“Hak ve hukuktan yana olmaktan” vaz mı geçtiniz!

NE ZAMAN ADAM OLURUZ?

Gazete yöneticileri muhabirlere “Bana başımızı derde sokacak haberler getirmeyin” demediği zaman

fatihaltayli@haberturk.com