Sayfa 29 Toplam 1014 Sayfadan BirinciBirinci ... 1925262728293031323339 ... SonuncuSonuncu
Toplam 10132 adet sonuctan sayfa basi 281 ile 290 arasi kadar sonuc gösteriliyor

Konu: MEMSA Mensa Mensucat

Teşekkür / Beğeni

BENZERİ durum bizdede var, yazdığım dilekçede belirttiğim gibi:
    Tadil metninin 11.02.2013 tarihinden önceki ağırlıklı ortalamaya göre hesaplanması gerekmek zorunda olduğu için 0.46 TL değer ile hesaplanma yapılırsa şirket payının düzeltilmiş fiyatını 1.20 TL (nominal değerinden azami %20 fazla) tutturmak için 162.000.000 TL den 62.100.000 TL düşürmesi gerekir, görüldüğü üzere şirket sermaye azaltım oranı değişir. Tadil metni geçersiz olur.

Bu ülkede hukuk varsa, SPK da hukukla yönetiliyorsa, buna göre sermaye azaltımı hatasını düzeltmek durumda, düzeltmezse, tazminatlar yolda

Alıntı karot43 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Bedellide hangi tarih baz alınacak

Eski SPK hukukçularından Sanlı Baş, G.Saray’ın yüzde 300 bedelli sermaye artırım talebiyle ilgili yeni bir tartışma başlattı

www.borsagundem.com
    12.09.2013 - 17:49 Sonra Oku Arkadaşına Gönder

BORSAGUNDEM.COM
    Galatasaray'ın yüzde 300 bedelli sermaye artırımı talebiyle SPK’ya yaptığı başvuru tartışmaları artarak sürüyor. “Ayrılma hakkında hisse fiyatı ne olmalı?” tartışmasından sonra bu kez de “Hangi tarih baz alınacak?” tartışması çıktı. Konunun uzmanlarından olan eski SPK hukukçularından Avukat Sanlı Baş, baz alınması gereken tarih için çarpıcı bir analiz yaptı. İşte Sanlı Baş’ın Borsagundem.com için yaptığı o analiz…
    YATIRIMCININ ALEYHİNE SONUÇ DOĞURAMAZ
    SPK'nın Pay Tebliği’nin 12/7 Maddesi’ne göre; “Sermaye artırımından elde edilecek fonun ilişkili taraflara olan borcun kapanmasında kullanılmayacağı ortaklık tarafından beyan edilmiş olsa dahi, sermaye artırım başvurusu öncesinde kamuya açıklanan son dört döneme ilişkin finansal tablolarında, ilişkili taraflara nakit dışındaki varlık devirlerinden kaynaklanan toplam borçların ortalamasının, söz konusu borçlar dahil edilmemiş aktif toplamları ortalamasına oranı yüzde yirmiden fazla olan ortaklıklar hakkında da bu maddenin altıncı fıkrasında yer alan hükümler uygulanır.”
    Bedelli artırımını bu madde çerçevesinde de değerlendirmek gerekir.
    Kaba bir hesaba göre, ilişkili taraflara uzun vadeli borçlar ortalamasının aktiflerden bu borçlar çıkıldıktan sonra kalan rakama oranı % 20’nin üzerinde gibi. Burada önem taşıyan husus, şirket, bedelliden gelen fonu bu türden borçların kapatılmasında kullanmayacağını söylese bile bu borçların kaynağının şirkete nakit dışı varlık devrinden kaynaklanıyor olması ve bunun da % 20’den fazla olması gerekir. Ama kısmen dahi olsa bu türden bir borcun kapatılmasında kullanılırsa o zaman zaten tebliğin 12/6 maddesi devreye girer. Veya ‘kapatmayacağım’ denmesine rağmen bu türden bir borcun kapatılmasında kullanılırsa o zaman tebliğin “Halka açık ortaklıkların yapacakları bedelli sermaye artırımlarının bu maddede yer alan esasların dolanılması suretiyle gerçekleştirildiğinin tespit edilmesi halinde, ilgililer hakkında sermaye piyasası mevzuatı kapsamında kurulca tesis edilecek işlemler saklıdır“ şeklindeki 12/8 maddesi devreye girer.
    İlaveten şirket, 5.2.2013 tarihli Yönetim Kurulu (YK) kararında bir hisse için rüçhan hakkını 10 TL’den kullandıracağını açıklamışken (ki bu da SPK’nın artık tebliğe alınmış olan İlke Kararı çerçevesinde revize edilmiş bir YK kararıydı) 11.09.2013 tarihli YK kararında ise rüçhan hakkını bir hisse için 8 TL’den kullandıracağını açıklamıştır. Kanaatimce son karar eski 05.02.2013 tarihli YK kararının devamıdır, sadece rüçhan hakkı kullanım fiyatı revize edilmiştir. Yani şirket, yeni, hissedarlarca bilinmeyen bir hususu açıklamamıştır zaten, açıklanmış olan bir hususu fiyatı revize ederek teyit etmiştir. Kamunun aydınlatılması ve pay sahibinin korunması ilkeleri bunu gerektirdiği gibi, son karara yeni, ‘daha önce hiç alınmamış bir karardır’ denerek mevcut kararın yatırımcıların aleyhine sonuç doğurması kanaatimce bu ilkeler ışığında kabul edilemez.

Teşekkür / Beğeni

ersin bey hoşgeldin, dilekçelerimi bazı yerlerini düzelttim tekrar yollayım

Teşekkür / Beğeni

Abiciğim malı götüren götürdü.... Haberin yok mu!!!!!! Bu konular dava konusu olursa çözülür, savcılık soruşturmasıyla kim kimle ne alışverişi yapmış, 9 sülalesinin MKK kayıtları incelenirse...

İlkesel olarak bazı şeyleri bende kabul etmiyorum,etik bulmuyorum:bunu deklare de ettim...!!!ama bakkal defteri karıştırır gibi eski defterleri yeniden yeniden karıştırmak niye...!!??!!düne takılıp kalırsak:yarına bizi ulaştıracak yolun taşlarını döşeyemeyiz...!!!bu bizi götürse götürse "kısır döngü"ye götürür ki:bu arada da birileri malı götürür...sizin niyetiniz ne arkadaşlar...??!!??doğru bir yolda ilerlemiyoruz,lütfen hepimiz kendimize çeki düzen verelim ve önümüze bakalım...!!!

Teşekkür / Beğeni

Beni gizli numaradan aramışlardı.. Ne teklif edeceklerdi..

: FW: mensa yönetim kurulu kararları 28 Ağustos 2013 Çarşamba 20:12 Tarih : Kimden : haliltoktas <haliltoktas@mynet.com> Kime : emel.unal@mensa.com.tr Ekteki dosya(lar) Virüs taraması yapılmıştır.
    image001.png
    1k
    Teşekkür ederim. Gizli numaradan aramalara bakmıyorum. Yasal bir dilekçeme yazılı olarak 15 gün içinde cevap vermeniz gerekir. Bunu bilmeniz lazım. Bu süre bugün dolmuştur. ( Dilekçem elinize belge 13.08.2013 tarihinde iadeli tahütlü geçmiştir.)

Bu tutumunuz MEMSA nın

c. Yatırımcı İlişkileri

"Pay Sahipleri İle İlişkiler Birimi", ortaklar ve yatırımcılar arasındaki tüm ilişkileri izlemek ve bunların bilgi edinme hakları gereklerinin eksiksiz yerine getirilmesini sağlamak amacıyla kurulmuştur.

Pay Sahipleri ile İlişkiler Birimi;

 Birim yeteri kadar uzman personelden oluşr.

 Pay sahiplerinin ve yatııcıarı bilgi taleplerini, mevzuat, esas sözleşme, kurumsal yönetim ilkeleri ve bilgilendirme politikası çerçevesinde yerine getirir.

 Mevzuat, esas söleşe, kurumsal yöetim ilkeleri ve bilgilendirme politikasıçrçvesinde yurt içnde ve yurt dışıda periyodik yatııcıbilgilendirme toplantıarıdüenler veya düenlenen toplantıara işirak eder.

aykırı bir uygulamadır. Lütfen istediğim belgeleri posta yoluyla iletmeniz. Bu maili yönetim kurulu başkanı, yardımcısı ve kurumsal yönetim komitesine iletmeniz.

Yılların MEMSA yatırımcısı olarak bunu sizden istemekteyim. MEMSA kendine yakışanı yapmalı.

Genel kurul günü o belgeleri sizin bana vereceğiniz zamanınız olmayacak.Benimde o gün için öyle bir talebim olmayacak. Belgeleri belirttiğim adrese benim tarafımdan kargo ücretinin ödemesi yolluyla yollamanız. (MEMSA Halkbankası, SGK ve elektrik borcu olduğu için parasal sıkıntı içinde!!!!!! ) 29.08.2013 tarih son gün...

İyi çalışmalar..

----- Özgün İleti -----
    Kimden : emel.unal@mensa.com.tr
    Kime : haliltoktas@mynet.com
    Gönderme tarihi : 28 Ağustos 2013 Çarşamba 10:55
    Konu : FW: mensa yönetim kurulu kararları

Teşekkür / Beğeni

Borsagündeme mail attım..

Bedellide hangi tarih baz alınacak

Eski SPK hukukçularından Sanlı Baş, G.Saray’ın yüzde 300 bedelli sermaye artırım talebiyle ilgili yeni bir tartışma başlattı

www.borsagundem.com
    12.09.2013 - 17:49 Sonra Oku Arkadaşına Gönder

BORSAGUNDEM.COM
    Galatasaray'ın yüzde 300 bedelli sermaye artırımı talebiyle SPK’ya yaptığı başvuru tartışmaları artarak sürüyor. “Ayrılma hakkında hisse fiyatı ne olmalı?” tartışmasından sonra bu kez de “Hangi tarih baz alınacak?” tartışması çıktı. Konunun uzmanlarından olan eski SPK hukukçularından Avukat Sanlı Baş, baz alınması gereken tarih için çarpıcı bir analiz yaptı. İşte Sanlı Baş’ın Borsagundem.com için yaptığı o analiz…
    YATIRIMCININ ALEYHİNE SONUÇ DOĞURAMAZ
    SPK'nın Pay Tebliği’nin 12/7 Maddesi’ne göre; “Sermaye artırımından elde edilecek fonun ilişkili taraflara olan borcun kapanmasında kullanılmayacağı ortaklık tarafından beyan edilmiş olsa dahi, sermaye artırım başvurusu öncesinde kamuya açıklanan son dört döneme ilişkin finansal tablolarında, ilişkili taraflara nakit dışındaki varlık devirlerinden kaynaklanan toplam borçların ortalamasının, söz konusu borçlar dahil edilmemiş aktif toplamları ortalamasına oranı yüzde yirmiden fazla olan ortaklıklar hakkında da bu maddenin altıncı fıkrasında yer alan hükümler uygulanır.”
    Bedelli artırımını bu madde çerçevesinde de değerlendirmek gerekir.
    Kaba bir hesaba göre, ilişkili taraflara uzun vadeli borçlar ortalamasının aktiflerden bu borçlar çıkıldıktan sonra kalan rakama oranı % 20’nin üzerinde gibi. Burada önem taşıyan husus, şirket, bedelliden gelen fonu bu türden borçların kapatılmasında kullanmayacağını söylese bile bu borçların kaynağının şirkete nakit dışı varlık devrinden kaynaklanıyor olması ve bunun da % 20’den fazla olması gerekir. Ama kısmen dahi olsa bu türden bir borcun kapatılmasında kullanılırsa o zaman zaten tebliğin 12/6 maddesi devreye girer. Veya ‘kapatmayacağım’ denmesine rağmen bu türden bir borcun kapatılmasında kullanılırsa o zaman tebliğin “Halka açık ortaklıkların yapacakları bedelli sermaye artırımlarının bu maddede yer alan esasların dolanılması suretiyle gerçekleştirildiğinin tespit edilmesi halinde, ilgililer hakkında sermaye piyasası mevzuatı kapsamında kurulca tesis edilecek işlemler saklıdır“ şeklindeki 12/8 maddesi devreye girer.
    İlaveten şirket, 5.2.2013 tarihli Yönetim Kurulu (YK) kararında bir hisse için rüçhan hakkını 10 TL’den kullandıracağını açıklamışken (ki bu da SPK’nın artık tebliğe alınmış olan İlke Kararı çerçevesinde revize edilmiş bir YK kararıydı) 11.09.2013 tarihli YK kararında ise rüçhan hakkını bir hisse için 8 TL’den kullandıracağını açıklamıştır. Kanaatimce son karar eski 05.02.2013 tarihli YK kararının devamıdır, sadece rüçhan hakkı kullanım fiyatı revize edilmiştir. Yani şirket, yeni, hissedarlarca bilinmeyen bir hususu açıklamamıştır zaten, açıklanmış olan bir hususu fiyatı revize ederek teyit etmiştir. Kamunun aydınlatılması ve pay sahibinin korunması ilkeleri bunu gerektirdiği gibi, son karara yeni, ‘daha önce hiç alınmamış bir karardır’ denerek mevcut kararın yatırımcıların aleyhine sonuç doğurması kanaatimce bu ilkeler ışığında kabul edilemez.

Teşekkür / Beğeni

Genel kurulda şirket merkezini görünce, KY ya patronların reva gördüğü rezilliği görünce, bunlardan herşey beklenir..

Alıntı exitus123 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Beni gizli numaradan aramışlardı.. Ne teklif edeceklerdi..

: FW: mensa yönetim kurulu kararları 28 Ağustos 2013 Çarşamba 20:12 Tarih : Kimden : haliltoktas <haliltoktas@mynet.com> Kime : emel.unal@mensa.com.tr Ekteki dosya(lar) Virüs taraması yapılmıştır.
    image001.png
    1k
    Teşekkür ederim. Gizli numaradan aramalara bakmıyorum. Yasal bir dilekçeme yazılı olarak 15 gün içinde cevap vermeniz gerekir. Bunu bilmeniz lazım. Bu süre bugün dolmuştur. ( Dilekçem elinize belge 13.08.2013 tarihinde iadeli tahütlü geçmiştir.)

Bu tutumunuz MEMSA nın

c. Yatırımcı İlişkileri

"Pay Sahipleri İle İlişkiler Birimi", ortaklar ve yatırımcılar arasındaki tüm ilişkileri izlemek ve bunların bilgi edinme hakları gereklerinin eksiksiz yerine getirilmesini sağlamak amacıyla kurulmuştur.

Pay Sahipleri ile İlişkiler Birimi;

 Birim yeteri kadar uzman personelden oluşr.

 Pay sahiplerinin ve yatııcıarı bilgi taleplerini, mevzuat, esas sözleşme, kurumsal yönetim ilkeleri ve bilgilendirme politikası çerçevesinde yerine getirir.

 Mevzuat, esas söleşe, kurumsal yöetim ilkeleri ve bilgilendirme politikasıçrçvesinde yurt içnde ve yurt dışıda periyodik yatııcıbilgilendirme toplantıarıdüenler veya düenlenen toplantıara işirak eder.

aykırı bir uygulamadır. Lütfen istediğim belgeleri posta yoluyla iletmeniz. Bu maili yönetim kurulu başkanı, yardımcısı ve kurumsal yönetim komitesine iletmeniz.

Yılların MEMSA yatırımcısı olarak bunu sizden istemekteyim. MEMSA kendine yakışanı yapmalı.

Genel kurul günü o belgeleri sizin bana vereceğiniz zamanınız olmayacak.Benimde o gün için öyle bir talebim olmayacak. Belgeleri belirttiğim adrese benim tarafımdan kargo ücretinin ödemesi yolluyla yollamanız. (MEMSA Halkbankası, SGK ve elektrik borcu olduğu için parasal sıkıntı içinde!!!!!! ) 29.08.2013 tarih son gün...

İyi çalışmalar..

----- Özgün İleti -----
    Kimden : emel.unal@mensa.com.tr
    Kime : haliltoktas@mynet.com
    Gönderme tarihi : 28 Ağustos 2013 Çarşamba 10:55
    Konu : FW: mensa yönetim kurulu kararları

Teşekkür / Beğeni

Burayı okuyosun belli, İNEKLİK sana yakışırr., Boğasadın mı GUZLACIMISIN yoksa, sütçümüsün.. . Bu lafınızı o günde iade ettim, yinede ediyorummm.

OKUYOSUN YA:: Tükürdüğünü ne zaman yalayacaksın, topiği çarsan millet mağdur olmaz,, eğitimleri eksik kalmaz...

SADECE o gün pazarcı kardeşimiz.. size cevabınızı vermişti.. Onada dokunmuş demek ki bu laflarınız..

23-07-2013 22:49 #15 pazarcı
    Aktif Üye

--------------------------------------------------------------------------------
    Üyelik tarihi Mar 2013
    Mesajlar 846
    Ettiği Teşekkür : 88
    155 mesaja 227 teşekkür aldı Cevap: MEMSA hisse yorum analiz haber
    umutsari Nickli Üyeden Alıntı
    size son sözüm..

hisseanaliz.net,siz burada orada bokunuzla gülle oynarken..

galatasaray sportif a.ş ye dava açmış tek borsa internet sitesidir..

günlerce aylarca tvlerde çıktık konuştuk..

eğer içinizde dava açmaya niyetli olanınız var ise istanbul iftar toplantısına gelin dedik..GELEN OLMADI.

BİZ GALATASARAYA DAVA AÇARKEN hiçbir forum sitesi destek vermedi ..YEMEDİ.

TÜM RİSKLERİ GÖZE ALIP,tek başımıza dava açtık..bedelli yapma yasasını DEĞİŞTİRTTİK...SPK BAŞKANINI DEĞİŞTİRTTİK..

götünüzde iş yok..

anca ona buna laf atma ..karılar hamamı gibi..

açın bakın galatasaray kApda yayınlanan davalara..

tek tek rumuzlarını yazayım sizlere..
    sayın umut bey Galatasaray hissesinde yaptıklarınız takdir edilecek boyuttadır bu takdiri biz size zaten yapıyoruz ama bir trader olarak memsa topiğinde yazan memsazedeleri aşağılayarak hakaret etmenizi size yakıştıramadım bu şekilde yazma hakkınıda kendinizde nasıl buldunuz bir anlam veremedim sanırım tüm arkadaşlarımızdan özür dilemeniz daha yerinde olacaktır

Teşekkür / Beğeni

pazarcı nın dediği gibi:
    sayın umut bey Galatasaray hissesinde yaptıklarınız takdir edilecek boyuttadır bu takdiri biz size zaten yapıyoruz ama bir trader olarak memsa topiğinde yazan memsazedeleri aşağılayarak hakaret etmenizi size yakıştıramadım bu şekilde yazma hakkınıda kendinizde nasıl buldunuz bir anlam veremedim sanırım tüm arkadaşlarımızdan özür dilemeniz daha yerinde olacaktır

ÖZÜR DİLEME erdeminde bulun sen.. Erdem var mı ki...

Teşekkür / Beğeni

İçimi döktüm , okuyanlar için sıktıysam özür..
    Bazıları için özür dilemem onlar kendilerini biliyor, okusunlar ki erdemliliği öğrensinler..

Teşekkür / Beğeni

HAYIRLI CUMALAR ... Doctor bu kin ve nefretin inşallah bitmiştir artık,,

Sayfa 29 Toplam 1014 Sayfadan BirinciBirinci ... 1925262728293031323339 ... SonuncuSonuncu

Konu Bilgileri

Bu Konuya Gözatan Kullanıcılar

Şu anda 4 kullanıcı bu konuyu görüntülüyor. (0 kayıtlı ve 4 misafir)