Sayfa 1012 Toplam 1014 Sayfadan BirinciBirinci ... 10021008100910101011101210131014 SonuncuSonuncu
Toplam 10132 adet sonuctan sayfa basi 10,111 ile 10,120 arasi kadar sonuc gösteriliyor

Konu: MEMSA Mensa Mensucat

Nereden
    Kütahya
    Teşekkür / Beğeni

İşaretlediğim yere dikkat...!!!

SPK, Borsa İstanbul A.Ş.'de işlem gören payların işlem esaslarını, platform, piyasa değeri ve mevcut kurallar bakımından yeniden düzenledi

Sermaye Piyasası Kurulu, Borsa’da işlem gören hisseleri ABC ve D grubu olarak ayırdı ve işlem esaslarını yeniden düzenledi. SPK, borsada işlem gören payların piyasa, platform ve pazar bakımından 4 farklı grupta izlenmesine, fiili dolaşımdaki pay değeri bakımından 3 farklı grupta değerlendirilmesine ve mevcut ve ilave kurallar bakımından da pay gruplarına göre farklı uygulamalara tabi tutulmasına karar verdi.

SPK haftalık bülteninde yer alan ve halka açık şirketlerin işlem esaslarını düzenleyen ilke kararları şöyle:

''Kurul’un i-SPK.101.1 (30.10.2014 tarihli ve 31/1080 s.k.) sayılı İlke Kararı:
    ABC Düzenlemesi olarak bilinen, Borsa İstanbul A.Ş.'de işlem gören payların işlem esaslarının farklılaştırılmasına yönelik Kurulumuz düzenlemelerinin 6362 sayılı Sermaye Piyasası Kanunu ve ikincil mevzuatın yürürlüğe girmesi, Borsa İstanbul’da işlem gören payların işlem esaslarının yeni mevzuat, yeni pazarlar ve son yıllarda halka açılmış olan şirketler dikkate alınarak gözden geçirilmesi sonucunda;

A) Piyasa, platform veya pazar bakımından;

1) Borsa pay piyasasında işlem gören payların işlem esaslarının belirli özellikleri dikkate alınarak farklılaştırılması ve bunların sınıflandırılması amacıyla söz konusu payların A, B ve C olmak üzere üç farklı grupta izlenmesine,

2) Pay piyasası dışında kalan; Gelişen İşletmeler Piyasası (GİP), Serbest İşlem Platformu (SİP), Nitelikli Yatırımcı İhraç Pazarı ve Gözaltı Pazarı’nda (GP) işlem gören payların genel olarak D Grubu adı altında izlenmesine ve söz konusu payların içinde bulunduğu piyasa, platform veya pazarın özellikleri dikkate alınarak farklı işlem esaslarına tabi tutulmasına,

B) Fiili Dolaşımdaki Pay (FDP) değeri bakımından, Borsa tarafından belirlenen değerleme dönemi itibarıyla FDP değerinin ortalaması;

1) 30 milyon TL ve üzerinde olan payların, A Grubuna dahil edilmesine,

2) 30 milyon TL’nin altında ancak 10 milyon TL ve üzerinde olan payların B Grubuna dahil edilmesine,

3) 10 milyon TL’nin altında olan payların C Grubuna dahil edilmesine,

C) Mevcut veya ilave kurallar bakımından;

1) A Grubu payların;

i) Sürekli müzayede işlem yöntemine tabi olmasına,

ii) Kredili alım, açığa satış, ödünç alma veya ödünç verme işlemlerine konu olabilmesine,

2) B Grubu payların;

i) Sürekli müzayede işlem yöntemine tabi olmasına,

ii) Kredili alım, açığa satış, ödünç alma veya ödünç verme işlemlerine konu olabilmesine,

iii) Belirli bir anda oluşabilecek açık takas pozisyonunun %100’ü oranında özkaynak bulundurma şartına tabi olmasına, buna göre bir müşterinin takası henüz gerçekleşmemiş işlemleri sonucunda, belirli bir anda B grubu paylarda oluşabilecek açık takas pozisyonunun asgari %100’ü oranında net varlığının bulunmasının zorunlu olmasına, ayrıca bu paylarda gerçekleştirilen işlemlerde hiçbir suretle ve yatırım kuruluşu yönetim kurulu kararı ile de olsa müşteri bazında veya genel olarak özkaynak oranlarının değiştirilememesine ve teminat alınmaksızın emir kabul edilememesine,

iv) Sermaye piyasası araçlarının kredili alım, açığa satış, ödünç alma veya ödünç verme işlemlerinde özkaynak oranının hesaplanmasında en çok %50’si oranında özkaynak olarak kabul edilebilmesine,

3) C Grubu payların;

i) Piyasa yapıcısı veya likidite sağlayıcısına sahip olması durumunda sürekli müzayede işlem yöntemine tabi olmasına,

ii) Piyasa yapıcısı veya likidite sağlayıcısına sahip olmaması durumunda tek fiyat işlem yöntemine tabi olmasına,

iii) Kredili alım işlemi veya açığa satışa konu olmamasına,

iv) Belirli bir anda oluşabilecek açık takas pozisyonunun %100’ü oranında özkaynak bulundurma şartına tabi olmasına, buna göre bir müşterinin takası henüz gerçekleşmemiş işlemleri sonucunda, belirli bir anda C grubu paylarda oluşabilecek açık takas pozisyonunun asgari %100’ü oranında net varlığının bulunmasının zorunlu olmasına, ayrıca bu paylarda gerçekleştirilen işlemlerde hiçbir suretle ve yatırım kuruluşu yönetim kurulu kararı ile de olsa müşteri bazında veya genel olarak özkaynak oranlarının değiştirilememesine ve teminat alınmaksızın emir kabul edilememesine,

v) Sermaye piyasası araçlarının kredili alım, açığa satış, ödünç alma veya ödünç verme işlemlerinde özkaynak olarak kabul edilmemesine,

4) D Grubunda Gelişen İşletmeler Piyasasına (GİP) dahil olan payların;

i) Piyasa yapıcısına sahip olması durumunda sürekli müzayede işlem yöntemine tabi olmasına,

ii) Piyasa yapıcısına sahip olmaması durumunda tek fiyat işlem yöntemine tabi olmasına,

iii) Kredili alım işlemi veya açığa satışa konu olmamasına,

iv) Belirli bir anda oluşabilecek açık takas pozisyonunun %100’ü oranında özkaynak bulundurma şartına tabi olmasına, buna göre bir müşterinin takası henüz gerçekleşmemiş işlemleri sonucunda, belirli bir anda D grubu paylarda oluşabilecek açık takas pozisyonunun asgari %100’ü oranında net varlığının bulunmasının zorunlu olmasına, ayrıca bu paylarda gerçekleştirilen işlemlerde hiçbir suretle ve yatırım kuruluşu yönetim kurulu kararı ile de olsa müşteri bazında veya genel olarak özkaynak oranlarının değiştirilememesine ve teminat alınmaksızın emir kabul edilememesine,

v) Sermaye piyasası araçlarının kredili alım, açığa satış, ödünç alma veya ödünç verme işlemlerinde özkaynak oranının hesaplanmasında en çok %50’si oranında özkaynak olarak kabul edilebilmesine,

5) D Grubunda Serbest İşlem Platformu (SİP) veya Nitelikli Yatırımcı İşlemleri Pazarına (NYİP) dahil olan payların;

i) Tek fiyat işlem yöntemine tabi olmasına,

ii) Kredili alım işlemi veya açığa satışa konu olmamasına,

iii) Belirli bir anda oluşabilecek açık takas pozisyonunun %100’ü oranında özkaynak bulundurma şartına tabi olmasına, buna göre bir müşterinin takası henüz gerçekleşmemiş işlemleri sonucunda, belirli bir anda D grubu paylarda oluşabilecek açıktakas pozisyonunun asgari % 100’ü oranında net varlığının bulunmasının zorunlu olmasına, ayrıca bu paylarda gerçekleştirilen işlemlerde hiçbir suretle ve yatırım kuruluşu yönetim kurulu kararı ile de olsa müşteri bazında veya genel olarak özkaynak oranlarının değiştirilememesine ve teminat alınmaksızın emir kabul edilememesine,

iv) Sermaye piyasası araçlarının kredili alım, açığa satış, ödünç alma veya ödünç verme işlemlerinde özkaynak olarak kabul edilmemesine,

v) Brüt takas uygulamasına tabi olmasına,

6) D Grubunda Gözaltı Pazarına dahil olan payların;

i) Tek fiyat işlem yöntemine tabi olmasına,

ii) Kredili alım işlemi veya açığa satışa konu olmamasına,

iii) Belirli bir anda oluşabilecek açık takas pozisyonunun %100’ü oranında özkaynak bulundurma şartına tabi olmasına, buna göre bir müşterinin takası henüz gerçekleşmemiş işlemleri sonucunda, belirli bir anda D grubu paylarda oluşabilecek açık takas pozisyonunun asgari %100’ü oranında net varlığının bulunmasının zorunlu olmasına, ayrıca bu paylarda gerçekleştirilen işlemlerde hiçbir suretle ve yatırım kuruluşu yönetim kurulu kararı ile de olsa müşteri bazında veya genel olarak özkaynak oranlarının değiştirilememesine ve teminat alınmaksızın emir kabul edilememesine,

iv) Sermaye piyasası araçlarının kredili alım, açığa satış, ödünç alma veya ödünç verme işlemlerinde özkaynak olarak kabul edilmemesine,

Ç) Bu kapsamda; A, B, C ve D gruplarında yer alan paylara ilişkin sınıflandırma ve kuralların aşağıdaki tabloda özetlenen şekliyle kabul edilmesine,

D) Düzenleme kapsamındaki diğer hususlara ilişkin olarak;

1) Yukarıdaki kurallara ek olarak Borsa tarafından belirlenen değerleme dönemi içerisinde ve hesaplama yöntemi ile Borsa fiyatı pay başına net aktif değerinin 1,5 katı ve üzeri olan menkul kıymet yatırım ortaklıklarının B Grubu’na, Borsa fiyatı pay başına net aktif değerinin 2 katı ve üzeri olan menkul kıymet yatırım ortaklıklarının C grubuna dahil edilmesine,
    2) Payların sınıflandırılması ve gruplar arası geçiş işlemlerinin belirlenecek değerleme dönemi ve veri seti üzerinden Borsa tarafından yapılmasına,

3) Borsa’ya ilk defa kote olan şirket paylarının grubu belirlenirken; halka arz edilen payların değerinin dikkate alınmasına ve söz konusu payların değerlendirme sonrası dahil oldukları grupların kurallarına göre işlem görmesine,

E) Söz konusu düzenlemenin 2 Ocak 2015 tarihi itibarıyla uygulamaya başlanmasına,

F) Kurulumuzun (1) 23.07.2010 tarihli ve 21/657 sayılı, (2) 23.09.2010 tarihli ve 28/821 sayılı Kararlarının 2 Ocak 2015 tarihi itibarıyla yürürlükten kaldırılmasına
    karar verilmiştir.
    AV OL,AVCI OL:AMA AVCIYA YARDIM EDEN KÖPEK OLMA...!!!
    GERÇEKCİ OL,OLANAKSIZI İSTE...!!! CHE

Teşekkür / Beğeni

Halkbank tarafından açıklanan 2014/9 aylık konsolide finansallarda net kar rakamı piyasa beklentilerine yakın gelirken, bilançoda yer alan takipteki krediler kalemindeki yüzde 47’lik artış dikkat çekti. BDDK verilerine göre geçtiğimiz haftalarda sorunlu kredilerde 1 milyar liralık artış yaşanmış, bu artışın nereden kaynaklandığı gündeme oturmuş ve bankacılık sistemindeki riskli krediler tartışılmaya başlanmıştı. Halkbank’ın açıkladığı finansal tablolarda, takipteki krediler 2014/6 döneminde 2.5 milyar TL iken, aradan geçen 3 aylık dönemde 1 milyar 170 milyon TL artışla 3,67 milyar TL’ye ulaştığı görüldü. Artışın yaklaşık 450 milyon TL’lik kısmının Yıldızlar Holding’e verilen ve tahsil edilemeyen krediden kaynaklandığı iddia edildi. Takipteki kredilerdeki artışın bankanın 3. çeyrek karına etkisinin 90 milyon TL civarında olduğu belirtiliyor.

Nereden
    Kütahya
    Teşekkür / Beğeni

Teşekkür / Beğeni

İstedikleriniz olur inşallah.
    Her şey beklemesini bilen kişiye kendiliğinden gelir.

5. Teşekkür ata teşekkür etti
    Beğeni ata yazıyı beğendi
    Nereden
    Kütahya
    Teşekkür / Beğeni

ZORUNLU BİR AÇIKLAMA...!!!

H.Bayram arkadaş,bir forum sitesinde ismimi kullanarak bir açıklama yapmış...

Ben hiç bir pazarlık ve mutakabat eylemi içinde asla bulunmadım...!!!
    Taraf olmadım,benim duruşum ve tavrım dün netti,bu gün de nettir...!!!
    Ben bu ortaya konulan mutakabat(uzlaşma)için Av.Taner bey tarafından arandım...!!!
    kendisi batarız,hepimiz aynı gemideyiz:diyerek beni ikna etmeye çalıştı...!!!
    batacaksa ve siz kurtulmak istiyorsanız gereği ne ise yapın,ben gemi sahibi ile batacağım dedim...!!!
    beni Erendiz alçağı da aradı,donkişotluk mu yapacaksın dedi...!!!
    Evet,ben donkişot olacağım ve huhuki olarak ne gerekiyorsa yapacağım dedim...!!!
    şimdi beni bu şartlarda kimse masasına meze yapamaz,benim tavrım net...!!!
    ben dün ne dediysem yaptım,birileri gibi kıvırmadım...!!!
    H.Bayram arkadaş,biz seninle yazın yüz yüze de görüştük...!!!
    Telefonla da defalarca görüştük,tavrımdan en ufak bir sapma gördün mü...!!!
    Gördüysen yaz,herkes bilsin...!!!
    ama beni meze yapmaya kalkmayın...!!!
    Ben kim alır,kim satar karışmam...!!!
    Burası borsa,isteyen alır ve satar...!!!
    kimse kimseye karışamaz...!!!
    ama alacakken kötüle,satacakken övgüler düz,bu alçaklığın tepe noktası olur...!!!
    Ben bir ky'nın patronla içli-dışlı olmasını onaylamam...çünkü:bu ya bir eziklik kompleksidir patronla ilişkili olarak kişiliğini tatmin eder,patronda kendi söyleyemediğini bu zaafından yararlanarak ona söyletir ve ky'yı manipüle eder,bizde de yaşanan bence bu...!!!
    yazık,ne diyeyim...?!!!?
    benim adımı kullanırken dikkat edin,ben kirli hiç bir pazarlığın içinde olmam...!!!
    bana hiç kimseye söyleme denildiği için söylemediğim şeyler için bile alçakca suçlandığım bir süreçte, umarım beni anlarsın...!!!
    ama bilinmesi gereken,benimle ilgili bildiğin herşeyi özgürce yazabilirsin...!!!
    varsa bir hatamız biz de gereğini yapalım...!!!
    bu arada belirteyim,hesabım olanlar da asla hesabımı unutmasın:ben alacağımı alır,borcumu öderim:sadece bazı şeylerin vadesi vardır...!!!bir gün hesaplaşır, kapatırız...!!!hesap açık kalmayacak,rahat olsunlar...

Nereden
    Kütahya
    Teşekkür / Beğeni

Nacizane önerimdir:
    açtığımız davaya boşuna saldırmayın,sonuca gidemezsiniz...!!!
    8 kişi vazgeçse:en az 1 kişi kalır...!!!
    Bu dava halledilmeden iştirakler geçmez,zaten geçmemişti...!!!
    birileri halüsinasyon gördü,görüyor sadece...!!!
    Ticaret müdürlüğünün onaylaması yetmez,SPK'nın onaylaması geekir...!!!
    o da yemez,spk da farkında işin b...ka sardığının...))

Nereden
    Kütahya
    Teşekkür / Beğeni

o gel kurula ben mahkemem olması dolayısı ile katılamadım,hoş 15 ay ceza aldım... ben vekaletimi siname arkadaşa verdim...verirken irade senin dedim,genel kuruldan sonra da hiç bir şey sormadım...!!!güvendim verdim,niye demek zaten ayıp olurdu,o da gereğini yaptı...!!!itirazım olmadı,yokta...!!!biline...

Nereden
    Kütahya
    Teşekkür / Beğeni

Ben bir davacı olarak bu genel kurula katılmayacağım,ama yüzümü görmek falan isteyen yakışıklılar olursa:22 ocak 2015 tarihindeki davaya bekleriz...)) o zamana kadar daha patronunuza çoookkk sürprizlerimiz olacak,bildirin...))

Teşekkür / Beğeni

ya hocam zaten ben sana söylenenleri kabul ettin demedim ki... ben sadece konuşulanları sizede söyledim kimi kabul etti kimi etmedi bunu söyledim... benim anlatmaya çalıştığım bu konuşmalarda geçen her kelimeden sizinde haberdar olduğunuz... şimdi sizinde haberinizin olduğunuz bir muhabbetten sonra kalkıp bu siz ne gibi sözler aldınız, siz şöylesiniz siz böylesiniz demek ayıptır ... doktor bu konuda sonuna kadar haksız ve millete çamur atıyor bunu sana defalarca söyledim

Nereden
    Kütahya
    Teşekkür / Beğeni

Alıntı hakimbayram Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    ya hocam zaten ben sana söylenenleri kabul ettin demedim ki... ben sadece konuşulanları sizede söyledim kimi kabul etti kimi etmedi bunu söyledim... benim anlatmaya çalıştığım bu konuşmalarda geçen her kelimeden sizinde haberdar olduğunuz... şimdi sizinde haberinizin olduğunuz bir muhabbetten sonra kalkıp bu siz ne gibi sözler aldınız, siz şöylesiniz siz böylesiniz demek ayıptır ... doktor bu konuda sonuna kadar haksız ve millete çamur atıyor bunu sana defalarca söyledim
    evet,benim bu süreçle ilgili çok bildiğim,başkalarının da bana söyledikleri ve senin de söylediklerin var...!!!bana aramızda kalsın denilenler de var,biz alem görmüş insanız:söylemedik de...!!!bu konularda söylediklerim de sende var...!!!bu söylediklerimin ve seninle konuştuklarımızın arkasındayım...!!!ama bazı alçaklar hem söyleme aramızda kalsın diyor,hem de bunu paylaşmadık diye bizi yargılıyor,bizi masalara meze olarak sunuyor...!!!paylaşma dedikleri de muamma,biri şöyle dedi...belge var mı, yok!!!ben de, sen de bir çok şey uydurabiliriz,yalan rüzgarı olur,oluyor her şey...!!!bu alçaklık,her şeyin zamanı var ama...!!!

Sayfa 1012 Toplam 1014 Sayfadan BirinciBirinci ... 10021008100910101011101210131014 SonuncuSonuncu

Konu Bilgileri

Bu Konuya Gözatan Kullanıcılar

Şu anda 2 kullanıcı bu konuyu görüntülüyor. (0 kayıtlı ve 2 misafir)