ALEX İKİ YIL DAHA FENER'DEFenerbahçe, Brezilyalı futbolcusu Alex De Souza sözleşme yeniledi

06.07.2007 21:58 Fenerbahçe Şükrü Saracoğlu Stadı'ndaki basın toplantı odasında düzenlenen törende, sözleşmesi geçen sezonun ardından biten Alex ile yeni sözleşme imzalandı. İmza töreninde Asbaşkan Mahmut Uslu, Genel Sekreter Vedat Olcay ve yönetim kurulu üyesi Mithat Yenigün ile Asbaşkan Murat Özaydınlı da hazır bulundu.
''SON 6 AY ACI ÇEKEREK OYNADIM''
Törene, 20 numaralı forması, şortu ve kramponlarıyla gelen Brezilyalı futbolcu, sakatlığının durumuyla ilgili olarak, ''Gayet iyi durumdayım, lig başladığı zaman tamamen hazır olacağım'' dedi.
Sakatlığıyla ilgili tedavisini Brezilya'da sürdürdüğünü belirten Alex, ''Antalya'da da aynı şey oldu. Çok acı çekiyordum. Son 6 ay acı çekerek oynadım. Tedavi oldum, gayet iyi durumdayım. Lig başladığı zaman tamamen hazır olacağım. Acının dışında herhangi bir problem yok'' şeklinde konuştu.
''İKİ YILDA DAHA BAŞARILI OLACAĞIM''
Fenerbahçe'de geride bıraktığı 3 sezonda, bazı insanların hakkında farklı yorumlar yaptığını ifade edip, kendisini takdir eden ve sevenlere teşekkür eden Alex, ''İki yıl daha iyi şekilde devam edeceğim. Önümüzdeki 2 yıl daha başarılı olacağıma çok inanıyorum'' diye konuştu.
Frikik atışlarını Roberto Carlos ile nasıl paylaşacakları sorusunu Alex, ''Her ikimizin şut şekli değişik. Ben daha yakın mesafelerden, Roberto Carlos daha uzaktan atıyor. Bu tamamen koordinasyon ve antrenman işidir. Takımda daha farklı frikik vuran arkadaşlar da var'' şeklinde yanıtladı.
3 YIL SONRA FUTBOLU BIRAKACAK
Mahmut Uslu, Alex'in 3 yıl sonra futbolu bırakarak, antrenör olmak istediğini söyledi. Brezilyalı oyuncunun geçen sezon gol kralı olduğunu ve asistlerdeki başarısını hatırlatarak, ''Son 3 yılda Fenerbahçe'yi sırtlamış gidiyor. Önümüzdeki 2 yıl da aynı şeyleri yapacağına inanıyoruz. Fenerbahçe'den sonra 1 yıl daha eski kulübünde oynayıp bırakmak, antrenör olmak istiyor'' diye konuştu.
Alex'in, çok cazip teklifler almasına rağmen Fenerbahçe'yi tercih ettiğini kaydeden Uslu, ''Fenerbahçe taraftarı, Fenerbahçe'deki son 3 yılındaki mutluluğu nedeniyle yine bizi tercih etti. İnşallah onunla Türkiye'de şampiyonluklar, Avrupa'da da başarılı sonuçlar elde edeceğiz'' şeklinde konuştu.
Alex'e kaptanlık konusundaki düşünceleriyle ilgili yöneltilen soru sonrasında, ayakta töreni takip eden asbaşkan Özaydınlı araya girerek, ''Bu Alex'e sorulacak soru değil'' dedi. Asbaşkan Uslu da ''Bu tip şeylere takımın oluşmasından sonra karar verilir. Gelenek olarak en eski olduğu için şu anda Semih. Ama, Semih olur başkası olur bunun kararını verir size bildiririz'' diye konuştu.
TERCÜMAN YOKTU
İmza töreninde Alex'in açıklamalarını tercüme edecek görevli bulunmadı. Trafik nedeniyle tercümanın gelemediği bildirilirken, Alex'in açıklamalarını, törende bulunan menajerinin yardımcısı Asbaşkan Uslu'ya İngilizce anlattı. Uslu da basın mensupları için Türkçe'ye çevirdi. Brezilyalı futbolcuya yöneltilen sorular da aynı şekilde tercüme edildi.
Sabah