Sayfa 2 Toplam 5 Sayfadan BirinciBirinci 12345 SonuncuSonuncu
Toplam 46 adet sonuctan sayfa basi 11 ile 20 arasi kadar sonuc gösteriliyor

Konu: TSKB T.s.k.b.

Teşekkür / Beğeni

***TSKB*** Turkiye Sinai Kalkinma Bankasi A.S.'nden gelen yazi: Bankamiz Yonetim Kurulu'nun 03.04.2009 tarihli toplantisinda; 1)Ana Sozlesmemiz cercevesinde Yonetim Kurulu Uyelerimizden H.Ersin Ozince'nin Yonetim Kurulu Baskanligi'na Kadir Akgoz'un Yonetim Kurulu Baskan Yardimciligi'na secilmelerine 2)Denetim Komitesi uyeliklerine, Kemal Serdar Disli ve Murat Bilgic'in yeniden secilmelerine karar verilmistir. ***TSKB*** (06/04/2009 - 09:02:29)
    Birşeyi yapmak için, onu çok sevmelisiniz. Birşeyi sevmek için, ona delicesine inanmalısınız.

Teşekkür / Beğeni

TSKB VE FRANSIZ KALKINMA AJANSI DAHA YAŞANABİLİR BİR DÜNYA İÇİN 'MUTABAKAT BELGESİ' İMZALADI "Türkiye'nin Çevreci Bankası" TSKB ve 80'den fazla ülkede ekonomik ve sosyal kalkınma faaliyetlerini finanse eden Fransız Kalkınma Ajansı (AFD), Türkiye'de sera gazı emisyonunu azaltmaya yönelik 'yeşil projeleri" desteklemek üzere 'Mutabakat Belgesi (Memorandum of Understanding)' imzaladı. Türkiye'de sürdürülebilir projelerin finansmanında öncü olan TSKB, iklim değişikliğini azaltıcı tedbirler konusunda AFD ile beraber hareket edecek. İki kurum, ekonomik büyümenin çevre üzerindeki olumsuz etkilerini azaltmak için, enerji verimliliği ve yenilenebilir enerji kaynaklarına dayalı bir kalkınmaya destek olacak. TSKB'nin Türkiye'de AFD'den kredi temin eden ilk kuruluş olduğunu vurgulayan Türkiye Sınai Kalkınma Bankası (TSKB) Genel Müdürü Sn. Halil Eroğlu, imzaladıkları Mutabakat Belgesi ile de (Memorandum of Understanding) bu kuruluşla olan işbirliğini yeni bir boyuta taşıdıklarını ifade etti. TSKB Genel Müdürü Sayın Eroğlu, imza töreninde yaptığı konuşmada şunları söyledi: "1950'den beri sanayi ve hizmet sektörünün yatırım projelerini finanse eden TSKB olarak ekonomik kalkınmanın çevreye zarar vermeden sağlanması için sürdürülebilir bankacılık kriterlerini benimsiyor, finansman sağladığımız kurumların ve projelerin çevresel riskini de göz önünde bulunduruyoruz. Bu çerçevede özel sektör firmalarının sınai kirliliği önleme, yenilenebilir enerji kaynaklarından elektrik üretme, enerji verimliliğini artırma gibi alanlarda yapacakları yatırımları finanse etmekteyiz. Bugün imzaladığımız Mutabakat Belgesi ile iklim değişikliği etkisini azaltabilmek amacıyla 'enerji verimliliği, yenilenebilir enerji ve düşük karbonlu teknolojileri destekleyen tedbirler konusunda' AFD ile Türkiye'de beraber hareket etmek üzere önemli bir adım atmaktan dolayı son derece mutluyuz." -TSKB, 'karbon ayak izini silen' ilk Türk bankası.. TSKB olarak daha yaşanabilir bir dünyanın, ancak çevre ve iklim değişikliği konusunda atılacak sorumlu adımlarla mümkün olduğuna inandıklarını vurgulayan Sayın Eroğlu, "Çevreci bankacılık çizgimizi yeni bir konsepte taşıyoruz. Sera gazı emisyonlarımızı azaltmak ve dünyaya karbon ayakizi bırakmamak için harekete geçtik. Önümüzdeki iki yıl içinde elektrik tüketimimizi %7 azaltmayı taahhüt ettik. İlaveten enerji ihtiyacımızın tamamını yenilenebilir kaynaklara dayalı elektrik üreten tesislerden karşılayarak sera gazı salınımımızı ciddi oranda azaltacağız. Enerji verimliliği projeleriyle enerji tüketimini azaltıyor ve karbon ayakizimizi azaltabilmek için hedefler koyuyoruz. Kalan karbon ayakizimizi de Gönüllü Karbon Piyasasından alacağımız karbon kredisi ile sileceğiz. Daha yaşanabilir bir dünyanın ancak düşük sera gazı emisyonu, düşük karbonlu ve yenilenebilir enerji kaynaklarıyla mümkün olduğuna dair inancımızla, ülkemizdeki sürdürülebilir bankacılık anlayışını bir adım ileriye taşımak istedik. Çevresel stratejimizin bir parçası olarak "Türkiye'nin karbon ayakizini silen ilk bankası oluyoruz. " dedi. -AFD 5 yılda 800 milyon euro kaynak sağladı.. Fransız Kalkınma Ajansı'nın (Agence Française de Developpement-AFD) 80'den fazla ülkede, ekonomik ve sosyal kalkınma faaliyetlerini finanse etme görevini üstlenmiş uzman bir mali kuruluş olduğunu belirten AFD Başkanı Sayın Jean-Michel Severino esas olarak kamu ve özel sektör projeleri ile altyapı, kırsal bölgelerin sürdürülebilir gelişimi, yerel mali sektörlerin modernizasyonu, eğitim ve sağlık alanlarındaki projeleri desteklediklerini dile getirdi. Türkiye'de 2004 yılından beri 800 milyon euro finansman sağlayan AFD'nin TSKB aracılığıyla desteklediği projelerden bazıları arasında Samsun'da doğalgaz, Bandırma'da rüzgar enerjisi santrali, Gümüşhane'de hidroelektrik santrali projeleri bulunuyor. AFD özellikle iklim değişikliğinin etkisini azaltan (enerji verimliliği, yenilenebilir enerji ve düşük karbonlu teknolojiler ) ve Türkiye'deki ekonomik büyümenin sebep olduğu karbon ayakizini silmeyi amaçlayan projelere destek olacak. Bu sebeple AFD Çevre ve Orman Bakanlığı ile Türkiye'deki çevre ve özel sektör politikalarını desteklemek amacıyla dün 'Mutabakat Belgesi'ni imzaladı. AFD Başkanı Sayın Jean-Michel Severino sürdürülebilir kalkınma ile ilgili ortak amaç ve değerleri paylaştıkları Türkiye'deki en önemli iş ortaklarından TSKB ile böyle bir birlikteliğe imza attıkları için memnun olduklarını belirtti. Foreks Haber Merkezi
    Birşeyi yapmak için, onu çok sevmelisiniz. Birşeyi sevmek için, ona delicesine inanmalısınız.

Teşekkür / Beğeni

TSKB GM EROĞLU, "KRİZ OLUNCA ÇEVRE YATIRIMLARI EKONOMİNİN CANLI OLDUĞU DÖNEMDEN DAHA AZ OLUR. ŞU ANDA TÜRKİYE'DE DE DURUM BÖYLE"

Türkiye Sınai
    Kalkınma Bankası (TSKB) Genel Müdürü Halil Eroğlu, global kriz olması nedeniyle
    çevre yatırımlarının ekonominin canlı olduğu döneme göre daha az yapıldığını
    ifade ederek, ''Şu anda Türkiye'de de durum böyle'' dedi.
    Halil Eroğlu, AA muhabirine yaptığı açıklamada, kriz döneminde TSKB'nin
    verdiği kredilerde, gelen taleplerde hafif bir azalma olduğunu belirterek,
    yenilenebilir enerji ile ilgili kredi taleplerinde bir düşüş yaşanmadığını
    kaydetti.
    Bu yılın ikinci yarısında, özellikle son çeyrekte bu durumun artıya
    döndüğünü görebileceklerini ifade eden Eroğlu, 2010 yılının ilk çeyreği
    itibariyle çok daha iyi bir durum olacağını kaydetti.
    Avrupa Yatırım Bankası, Dünya Bankası, Fransız Kalkınma Ajansı ve KfW'nin
    uluslar üstü kuruluşlar olduğunu belirten Eroğlu, konuşmasını şöyle sürdürdü:
    ''Bunların ulusların değil, bir sürü ulusun sahip olduğu kuruluşlar
    olması nedeniyle ülkelere bakışları krizlerle orantılı değildir. O nedenle bu
    kuruluşlardan gelecek olan kaynaklarda krizden dolayı bir azalma söz konusu
    değil. Türkiye'ye yönelik bakış açısında da bir değişiklik yok. Hatta krizden
    çıkış için bu kuruluşların daha etkin rol olması, başta IMF olmak üzere, söz
    konusu edildiği için bu (kaynaklar) daha da ileriye gidecektir.''
    Eroğlu, küresel finansal krizin çevre yatırımlarını zorladığına işaret
    ederek, ''Global kriz olunca çevre yatırımları ekonominin canlı olduğu dönemden
    daha az olur. Şu anda Türkiye'de de durum böyle. Kriz döneminde şirketler
    (çevreye) yatırım yapmıyorlar, yarın yapacaklar'' şeklinde konuştu.
    Türk bankacılık sektöründe bu yılın ilk 2 ayındaki kar artışlarına
    ilişkin olarak da, Eroğlu, ''TSKB de bankacılık sektörünün içinde bir banka. Aynı
    genel doğrultudayız. Bizde de kar bu yılın ilk 2 ayında geçen yılın aynı dönemine
    göre daha yüksek'' dedi.

(10/04/2009 - 10:46:28)

Teşekkür / Beğeni

ERSİN ÖZİNCE, TSKB'NİN YÖNETİM KURULU BAŞKANI OLDU

Türkiye'nin ilk özel yatırım ve kalkınma bankası TSKB'de, Yönetim
    Kurulu Başkanlığı görevine, Banka'nın en büyük sermaye ortağı Türkiye
    İş Bankası'nın Genel Müdürü H. Ersin Özince getirildi.
    Türkiye Sınai Kalkınma Bankası'nda 2002 yılından bu yana Cahit
    Kocaömer tarafından icra edilen Yönetim Kurulu Başkanlığı görevine,
    Ersin Özince getirildi. Aynı zamanda, TSKB'nin en büyük sermaye ortağı
    olan Türkiye İş Bankası'nın Genel Müdürü olarak görev yapan Özince,
    Türkiye Bankalar Birliği Yönetim Kurulu Başkanı, Vehbi Koç Vakfı ve
    Tema Vakfı Yönetim Kurulu Üyesi, TÜSİAD ve Institut International
    d'Etudes Bancaires Üyesi, Bilkent Üniversitesi ve Türkiye Eğitim
    Gönüllüleri Vakfı Mütevelli Heyet Üyesi olarak da görevlerini
    yürütmektedir.

Foreks Haber Merkezi

(17/04/2009 - 09:54:16)

Teşekkür / Beğeni

TSKB HİSSE SENEDİ İŞLEMLERİNE İLİŞKİN AÇIKLAMA

TSKB A.Ş. hisse senetleriyle ilgili olarak Stuart Watchorn
    tarafından yapılan açıklama:
    "16.04.2009 tarihinde TSKB hisse senetleriyle ilgili olarak
    BlackRock Group adına 0.8851 TL fiyattan 1.000.000 adet alış
    işlemi tarafımızca gerçekleştirilmiştir.
    İşlem sonrası sahip olunan hisse senetlerinin şirket sermayesi
    içindeki payı yüzde 5.0805 oranındadır."

İMKB

(21/04/2009 - 07:37:29)

Teşekkür / Beğeni

Bu hisse haftalık bazda bakıldığında bir gerginlik söz konusudur.

Günlük bazda ise yukarı çıkışlarda bu kağıttan kurtulmak gerektiğini haftalığa bakarak anlıyoruz.

Bu banka bu fiyatı etmez kanaatindeyim. Çok güzel bir getiri getirmiş durumda burdan sonrası aşırı riskli durmaktadır.

Bu sebeple TSKB kesin SAT moduna girmiştir.

Teşekkür / Beğeni

Alıntı betaport Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Bu hisse haftalık bazda bakıldığında bir gerginlik söz konusudur.

Günlük bazda ise yukarı çıkışlarda bu kağıttan kurtulmak gerektiğini haftalığa bakarak anlıyoruz.

Bu banka bu fiyatı etmez kanaatindeyim. Çok güzel bir getiri getirmiş durumda burdan sonrası aşırı riskli durmaktadır.

Bu sebeple TSKB kesin SAT moduna girmiştir.

k24k24

:040::040::040:
    !!! !!!...' Yüzünü güneşe dönen insan gölge görmez.'....!!! !!!

""ĶőşēМę ĊēķϊŁĎįΜ... βįź ĐēĻįķąήĻįŷįž ĐũŽзή ĶāħРЄ""

Allah'ım çok paranın beni değiştirip değiştirmediğini öğrenmem için lütfen bana bir şans ver !

Teşekkür / Beğeni

Alıntı guneysu Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    k24k24

:040::040::040:

Ben alınmaz dedim abicim olanı hemen sat demedimki hem sende cebim var bir alo kadar uzağım sana

Teşekkür / Beğeni

800 tl efete yaparsın artık... zararı karşılarsın......

kardan vaz geçtik........
    !!! !!!...' Yüzünü güneşe dönen insan gölge görmez.'....!!! !!!

""ĶőşēМę ĊēķϊŁĎįΜ... βįź ĐēĻįķąήĻįŷįž ĐũŽзή ĶāħРЄ""

Allah'ım çok paranın beni değiştirip değiştirmediğini öğrenmem için lütfen bana bir şans ver !

Teşekkür / Beğeni

Alıntı guneysu Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    800 tl efete yaparsın artık... zararı karşılarsın......

kardan vaz geçtik........
    Başkasının sepetiyle pazara gidilmez demediler mi sana?
    Herkes Pinokyo gibi tahtadan insana dönüşme şansı bulamadı,
    Kimileri hep odun kaldı...(Goethe)

Sayfa 2 Toplam 5 Sayfadan BirinciBirinci 12345 SonuncuSonuncu

Konu Bilgileri

Bu Konuya Gözatan Kullanıcılar

Şu anda 1 kullanıcı bu konuyu görüntülüyor. (0 kayıtlı ve 1 misafir)