Sayfa 1 Toplam 5 Sayfadan 12345 SonuncuSonuncu
Toplam 41 adet sonuctan sayfa basi 1 ile 10 arasi kadar sonuc gösteriliyor

Konu: Sektör ve þirket haberlerinin deðerlendirilmesi

Yaþ
    47
    Teþekkür / Beðeni

Standart Sektör ve þirket haberlerinin deðerlendirilmesi

Sektor Ve Sirket Haberlerinin Degerlendirmesi
    Financial Times’da Yer Alan Habere Gore Koc Holding Ceosu Bulent Bulgurlu, Koc
    Holding’in Migros’taki %51 Oranindaki Hissesini Satmayi Planladigini Soyledi. Haberde,
    Satilip Satilmama Kararinin Gelecek Ay Alinacagi Soyleniyor. Migros’la Ilgili Hisse Satisi
    Soylentisi Uzun Suredir Devam Ediyordu Ancak Holding Yonetimi Tarafindan Ilk Defa
    Telaffuz Edildi. Koc Holding, Imkb’ye Yaptigi Aciklamada Yeni Yonetimi Altinda Tum Is
    Birimlerinin Stratejik Onceliklerini Gozden Gecirmekte Oldugunu Ve Perakende Is Biriminin
    De Stratejik Alternatiflerinin Degerlendirildigini Soyledi. Bu Asamada Ozel Durum
    Aciklamasini Gerektiren Bir Gelismenin Sozkonusu Olmadigi Belirtildi.
    Celebi Temmuz 2007’de Yapilmasi Planlanan Sabiha Gokcen Havalimani Ihalesi Icin
    Sartname Satin Aldi. Celebi, Halihazirda Bu Ihale Icin Teklif Verebilecek Firmalar Arasinda
    Gosteriliyordu. Sabiha Gokcen Havalimani Su Anda 3 Milyon Yolcu Kapasitesine Sahip Ve
    Sartname 10 Milyon Yolcu Kapasiteli Ikinci Bir Terminalin Insa Edilmesi Maddesini De
    Kapsiyor. Tav-esas Holding Konsorsiyumu Da Ihaleye Teklif Verecek Firmalar Arasinda.
    Aygaz, Hisse Basina 0,05ytl, (temettu Verimi %1) Brut Nakit Temettunun 24 Mayis 2007
    Tarihinden Itibaren Dagitilmaya Baslanacagini Acikladi.
    Reysas Genel Kurulu 2006 Yili Karindan Temettu Dagitmamaya Karar Verdi. Sirketin 2006/12
    Itibariyle 26 Milyon Dolar Net Borc Pozisyonu Bulunmaktadir.
    Coca Cola Icecek Hisse Basina Brut 0,0885 Ytl (net: 0,0752 Ytl) Temettuyu Bugunden
    Baslayarak Oduyor. Aciklanan Temettu Tutari Dunku Kapanisa Gore %0,9’luk Temettu
    Verimini Ifade Etmektedir. Sirketin 2006/12 Itibariyle 228 Milyon Dolar Net Borc Pozisyonu
    Bulunmaktadir.
    Coca Cola Icecek Dogadan Gida Ile Herhangi Bir Gorusmesi Bulunmadigini, The Coca Cola
    Company'nin (tccc) Bir Bagli Ortakligi Ile Dogadan Gida Arasinda Gorusmelerin
    Tamamlanmasi Durumunda Coca Cola Icecek Ile Tccc Arasindaki Mevcut Siseleme
    Sozlesmesi Geregi Durumun Ayrica Degerlendirilecegini Acikladi.
    Sekerbank Ifc Ile 36 Milyon Avro Tutarinda Kredi Anlasmasi Imzaladi. Kredinin Yarisi
    Mikro Sirketlerin Finansmaninda Kullanilacak Ve 10 Yil Vadeye Sahip, Geri Kalan Kisim Ise
    Kobi’lerin Finansmaninda Kullanilacak Ve 7 Yil Vadeye Sahip Bulunuyor.
    Referans Gazetesi Haberine Gore Is Bankasi Ve Ziraat Bank, Is Bankasi’nin Maximum
    Kartinda Isbirligi Yapacaklar. Is Bankasi Oyakbank Ile Benzer Bir Anlasmayi Bir Suredir
    Yurutuyordu. Ayrica Garanti Bankasi Da Ayni Sekilde Bonus Kredi Kartlarinda Sekerbank,
    Teb Ve Denizbank Ile Isbirligi Icerisinde Bulunuyor. Dort Buyuk Ozel Bankanin %75 Pazar
    Payina Sahip Oldugu Kredi Karti Kredilerinde Is Bankasi’nin Pazar Payi %12,3, Ziraat’in Ise
    Pazar Payi Ise %1,5 Seviyelerinde Bulunuyor. Anlasma Ile Ziraat’in Kredi Karti Is Hacminde
    Bir Artis Olmasini Ancak Bunun Is Bankasi’na Etkisinin Sinirli Kalmasini Bekliyoruz. Is
    Bankasi’nin 2007/3 Doneminde Toplam Komisyon Gelirleri Icerisinde Kredi Kartlarinin Payi
    %33 Civarindaydi. Bu Arada Bankanin Net Komisyon Gelirleri Ayni Donemde 265 Milyon Ytl
    Ile Toplam Faaliyet Gelirinin %26’sini Olusturuyordu.
    Cimsa Eskisehir Tesisindeki 120.000 Tonluk Klinker Kapasite Artisinin Tamamlanarak Mevcut
    Kapasitenin 600.000 Ton/yila Cikarildigini Ve Sene Sonuna Kadar Kapasitenin 1,3 Milyon Ton
    Klinkere Cikarmayi Hedefledigini Belirtti. Diger Tesislerdeki Tum Yatirimlar
    Tamamlandiginda Cimsa’nin Klinker Kapasitesi 5,8 Milyon Tona Yukselecek. Cimsa Icin
    ‘endeksin Uzerinde Getiri’ Onerimizi Koruyoruz.
    Dogus Otomotiv 2007/3 Finansal Tablolarinda 3,6 Milyon Ytl Kar Acikladi. Sirket Gectigimiz
    Sene 18,7 Milyon Ytl Kar Elde Etmisti. Faaliyet Karliliginin Dusuk Olmasi Sebebiyle Kar
    Beklentilerin Altinda Kaldi. Satis Gelirleri Ve Vafok Sirasiyla 469 Milyon Ytl (ortalama
    Tahmin:628 Milyon Ytl) Ve 14,7 Milyon Ytl (ortalama Tahmin: 16,2 Milyon Ytl) Olarak
    Gerceklesti Ve 2006/3 Donemindeki 527 Milyon Ytl Ve 31,3 Milyon Ytl’nin Altinda Kaldi.
    Sirket Ilk Ceyrekte Brut Ve Vafok Marjini 4c06 Ve 3c06’ya Gore Yukseltse De, Gectigimiz
    Sene Ayni Doneme Gore Vafok Marjinda 280 Baz Puanlik Bir Gerileme Goruldu. Bu Sebeple,
    Sirketin Vergi Oraninin %31’den %23’e Dusmesine Ragmen, Net Karda %81 Gerileme Yasandi.
    Hisse Icin ‘endeksin Altinda Getiri’ Onerimizi Koruyoruz.
    Aksam Gazetesinde Yer Alan Habere Gore, Cin’de Yerlesik Enerji Sirketi Harbin, Aksa Ve
    Akfen Ile Turkiye’de Termik Ve Hidroelektrik Santrali Icin Ortaklik Gorusmeleri Yapiyor.
    Epdk Baskani Yusuf Gunay Yaptigi Aciklamada Petrol Ofisi-omv Ve Calik-indian Oil
    Tarafindan Yapilmasi Planlanan Rafineriler Icin Onumuzdeki Hafta Onay Verebileceklerini
    Belirtti.
    Karsan Abd Ve Kanada'da Satilmak Uzere Tasarlanmis Yeni Bir Taksi Modelinin Nihai
    Muhendislik Calismalari Ve 10 Yil Sureyle Karsan'da Uretimi Konusunda Bir Mutabakat Metni
    (memorandum Of Understanding Mou) Imzaladi. Sozkonusu Mutabakat Metnine Gore Nihai
    Anlasmalarin 15 Eylul 2007 Tarihine Kadar Imzalanmasi Hedeflenmektedir. Bu Sure Zarfinda
    Gorusmeler Munhasir Olarak Surdurulecektir. Nihai Kontrat Imzalandiginda Karsan, Abd Ve
    Kanada'da Pazarlanmak Uzere Yilda 12.500 Adetten Az Olmamak Kaydiyla Yilda Ortalama
    20.000 Adet Taksi Uretecek Ve Yilda Ortalama 400 Milyon Amerikan Dolari Ek Satis Hasilati
    Elde Edecektir. 2009 Yili Basinda Fiili Uretime Baslanmasi Hedeflenen Projenin Gelisimine Gore
    Karsan'in Yillik Taksi Uretimi Zaman Icinde 40.000 Adede Kadar Cikabilecektir. Karsan Fiili
    Uretimin Baslayacagi Tarihe Kadar Bu Projeyle Ilgili Onemli Tutar Ve Icerikte Muhendislik Ve
    Urun Gelistirme Hizmetleri Sunacaktir. Proje Icin Gerekli Olan Yaklasik 100 Milyon $
    Tutarindaki Model Spesifik Yatirimin Tamami Yatirimci Sirket Tarafindan Karsilanacak Ve Proje
    Karsan'da Yaklasik 300 Kisilik Ek Istihdam Yaratacaktir. Bu Haberi Olumlu Karsiliyor Ve
    Karsan’la Ilgili ‘endeksin Uzerinde Getiri’ Notumuzu Surduruyoruz.
    Indeks Bilgisayar Sirket Ortaklarindan Pouladis And Associates Firmasinin Indeks Hisselerini
    Rehin Gostermesinden Ve Yukumluluklerini Yerine Getirememesi Nedeniyle Hisseleri Rehin
    Alan Efg Eurobank’in Sirket Yonetiminde Bir Degisiklik Yaratmamasi Sebebiyle Spk’ya Gorus
    Icin Basvurarak Cagri Muafiyeti Talebinde Bulundu.

Ak Yatirim Menkul Degerler A.s.
    * * *
    Burada Yer Alan Yatirim Bilgi, Yorum Ve Tavsiyeleri Yatirim Danismanligi
    Kapsaminda Degildir. Yatirim Danismanligi Hizmeti Sermaye Piyasasi Kurulu 4
    Tarafindan Yayimlanan Seri:v, No:52 Sayili "yatirim Danismanligi Faaliyetine
    Ve Bu Faaliyette Bulunacak Kurumlara Iliskin Esaslar Hakkinda Teblig"
    Cercevesinde Araci Kurumlar, Portfoy Yonetim Sirketleri, Mevduat Kabul
    Etmeyen Bankalar Ile Musteri Arasinda Imzalanacak Yatirim Danismanligi
    Sozlesmesi Cercevesinde Sunulmaktadir. Burada Ulasilan Sonuclar Tercih
    Edilen Hesaplama Yontemi Ve/veya Yorum Ve Tavsiyede Bulunanlarin Kisisel
    Goruslerine Dayanmakta Olup, Mali Durumunuz Ile Risk Ve Getiri
    Tercihlerinize Uygun Olmayabileceginden Sadece Burada Yer Alan Bilgilere
    Dayanilarak Yatirim Karari Verilmesi Saglikli Sonuclar Dogurmayabilir.

Yaþ
    47
    Teþekkür / Beðeni

Sektor Ve Sirket Haberlerinin Degerlendirmesi
    Vakifbank Musterilerinin Yurtdisi Havale Akimlarina (dpr) Dayali Olarak 500 Milyon Dolar
    Tutarinda Sekuritizasyon Kredisi Sagladi. Iki Dilimden Olusan Kredinin Sekiz Yillik Dilimi 150
    Milyon Dolar, On Yillik Dilimi Ise 350 Milyon Dolar Tutarinda.
    Aygaz Hisse Basina 0,05ytl Brut Nakit Temettuyu Bugun Itibariyla Dagitacak.
    Enka Insaat, Hisse Basina 0,075ytl Brut Nakit Temettuyu Bugun Itibariyla Dagitacak.
    Trakya Cam %70 Oranindaki Bagli Ortakligi Trakya Cam Bulgaristan’da Yetkili Sendikanin,
    Is Sozlesmesinin Suresinin Hala Dolmamis Olmasina Ragmen Greve Ciktigini Acikladi.
    Sozlesme Suresi 30 Nisan 2008’de Doluyor Olup, Trakya Cam, Grevin Hukuka Aykiri Oldugu
    Gerekcesiyle Targovishte Mahkemesi’ne Basvurdu. Trakya Cam Bulgaristan’in Net Satislari
    Ve Net Kari Trakya Cam’in 2006 Konsolide Net Satis Ve Net Karinin Sirasiyla %13 Ve %8’ini
    Olusturuyordu. Cam Endustrisinde, Firinlarin Kapanmasi Faaliyette Olan Uretim Hattina
    Buyuk Zararlar Vermektedir. Bu Sebeple, Uretimdeki Durmalar Sadece Uertim Kaybina Degil,
    Firinlar Yanmaya Devam Ettigi Icin Uretimin Devam Etmis Olmasi Durumunda Harcanacak
    Hammadde Ve Enerjinin De Kaybina Yol Acmaktadir. Haberi Hisse Icin Olumsuz Olarak
    Algiliyoruz.
    Basinda Yer Alan Haberlere Rus Demir Celik Sirketi Magnitogorsk, Atakas Grubu Ile Toplam
    Maliyeti 1,1 Milyar Dolar Olan Bir Demir Celik Tesisi Kurma Karari Aldi. Toplam 2,6 Milyon
    Ton Kapasiteye Sahip Olacagi Aciklanan Tesisin Insaasina Eylul 2007’de Baslanip, 2009 Yilinda
    Tamamlanmasi Planlaniyor. Magnitogorsk, 2006 Yilinda Gerceklestirdigi 7,7 Milyon Ton Yassi
    Ve 2,7 Milyon Ton Uzun Celik Uretimi Ile Rusya’nin En Buyuk Demir Celik Sirketlerinden Biri
    Durumundadir. Turkiye’de Yeni Bir Demir Celik Sirketi Kurulmasi Erdemir Acisindan Ic
    Piyasada Rekabetin Artmasi Anlamina Gelse De, Yeni Tesisin Erdemir Ile Benzer Hammadde Ve
    Iscilik Maliyetleri Olmasini Bekliyoruz. Ozellikle Yassi Celikte Ic Talebin, Uretimin Cok
    Uzerinde Olmasi Sebebiyle Erdemir Uzerinde Onemli Bir Rekabet Etkisi Beklemiyoruz.
    Erdemir, Sermayesinin %73 Bedelsiz Artirma Karari Aldi. Sirket Bu Artirimi Ve Hisse Basina
    0,147ytl Brut Nakit Temettu Dagitimini 29 Mayis 2007 Tarihinde Gerceklestirecegini Acikladi.
    Tav Havalimanlari, Gurcistan Hukumetinin Batum Havalimani’nin Isletme Haklarini 20
    Yilligina Sirkete Devretmeye Karar Verdigini Ve Devir Sozlesmesinin Yakinda Imzalanacagini
    Acikladi. Sirket, %60 Oraninda Istiraki Olan Tav Gurcistan’in Tiflis Havalimani Yap-isletdevret
    Sozlesmesine Gore Batum Havalimaninin Yenilenmesi Ile Yukumluydu. Tav, 16
    Nisan Tarihinde Batum Havalimani’nin Devri Icin Gorusmelerin Basladigini Duyurmustu.
    Tav’in Portfoyundeki Havalimanlari (2006 Yilinda 27,8 Milyon Yolcu) Ile
    Karsilastirildiginda, Batum Havalimani’nin Yilda 527 Bin Yolcu Kapasitesi Ve 2006 Yilinda Ki
    Tahmini 50 Bin Yolcu Sayisi Oldukca Dusuk Kalmaktadir. Buna Karsin Tav Yonetimi Turizm
    Yatirimlarinin Hizli Bir Sekilde Artiyor Olmasindan Dolayi Bu Havalimaninin Yuksek Buyume
    Potansiyeli Vaat Ettigine Inanmaktadir.
    Turk Demir Dokum’un Daha Once Ertelenmis Olan 2006 Yili Karindan %20 Oranindaki
    Bedelsiz Hisse Dagitimi 28 Mayis Tarihinde Baslayacaktir.

Ak Yatirim Menkul Degerler A.s.

Yaþ
    47
    Teþekkür / Beðeni

Standart Þirket haberleri

Net Turizm Ve Sinerji Turizm Aleyhine, Maliye Hazinesi Dava Acti..
    Sirketten Imkb'ye Yapilan Ve Imkb Gunluk Bulteninde Yayinlanan Aciklama
    Soyle:
    Net Turizm Ticaret Ve Sanayi A.s.'nin 25.05.2007 Tarihli Yazisi Asagiya
    Cikarilmistir.
    "konu: Sermaye Piyasasi Kurulu'nun Seri:viii, No: 39 Sayili Tebligi
    Uyarinca Yapilan Aciklamadir.
    Konu: Istanbul 9. Asliye Ticaret Mahkemesi 2006/856-e Dosyasi Hk.
    Sirketimiz Ve Sinerji Turizm Ticaret Ve Sanayi A.s. Aleyhine, Maliye Hazinesi
    Tarafindan Istanbul 9. Asliye Ticaret Mahkemesinin 2006/856-e Nolu Dosyasi Ile
    Dava Acildigi 24.05.2007 Tarih Itibariyle Tarafimiza Teblig Edilmistir.
    Sozu Edilen Davanin Konusu Sinerji Turizm Ticaret Ve Sanayi A.s.'nin 8.200.000
    Ytl Kesinlesmis Amme Borcunun Tahsili Icin, Sirketimiz Tarafindan 27,12,2001
    Tarihinde Tavas Hali Uretim Ve Satis Merkezi A.s. Hisselerinin Sinerji Turizm
    Ticaret Ve Sanayi A.s.'ne Devrinin Iptali Ve Bu Hisselerin Devrinin Onlenmesi
    Bakimindan Hisseler Uzerine Ihtiyati Tedbir Konulmasi Talebine Iliskindir.
    Daha Onceki Ozel Durum Aciklamalarimizdan Da Bilindigi Uzere, % 99 Oraninda
    Sahibi Oldugumuz Tavas Hali Uretim Ve Satis Merkezi A.s. Hisseleri 27.12.2001
    Tarihinde Sinerji Turizm Ticaret Ve Sanayi A.s.'ne Satilmistir. Herhangi Bir
    Ortaklik Ve Kanuni Yukumlulugumuz Olmadigi Halde Dava Konusu Amme Borcundan
    Sirketimizde Sorumlu Tutulmak Istenmekte, Dolayisi Ile Hisse Devirlerinin
    Iptal Edilmesi Talep Edilmektedir.
    Sinerji Turizm Ticaret Ve Sanayi A.s., Maliye Idaresi Adina Tahsilata Yetkili
    Tavas Vergi Dairesi Ile Amme Borcunun 6183 Sayilikanunun 48. Maddesine Gore
    Taksitler Halinde Odenmesi Icin Anlasmis Olup, Sozkonusu Vergi Borcu Tecil
    Edilmistir.
    Bu Nedenle De Davanin Acilmasinda Hazinenin Hukuki Yarari Yoktur. Davaya
    Yasal Dayanaklar Belirtilerek Cevap Verilmis Olup, Yargilama Sureci Halen Devam
    Etmektedir.
    Konularla Ilgili Gelismeler Ayrica Kamuya Duyurulacaktir."

Yaþ
    47
    Teþekkür / Beðeni

Sabah Gazetesine Gore Ihlas Holding, Anadolu'da Duydugu Akaryakit
    Ihtiyacini Karsilamak Amaciyla Erzurum'a Rafineri Kurmaya Hazirlaniyor..
    Gazeete Bugun Yayinlanan Konuya Iliskin Haber Soyle:

"ihlas Holding, Erzurum'da Kurmayi Planladigi Rafineri Icin Ankara'da Nabiz
    Yoklamaya Basladi. Ihlas Holding Yonetim Kurulu Baskan Vekili Ve Genel Muduru
    Mucahid Oren, Cuma Gunu Enerji Ve Tabii Kaynaklar Bakani Hilmi Guler'le
    Gorustu. Kurulacak Rafinerinin Ortaklari Arasinda Gosterilen Erhan Icsel'in De
    Katildigi Gorusmede Oren'in, Bakan Guler'e, Rafineri Planini Actigi Ve Gorus
    Alis-verisinde Bulundugu Ogrenildi. Enerji Bakanligi Yetkilileri, Ihlas
    Holding'in Rafineri Yatirimini, Abd'li Bazi Sirketlerle Ortak Yapabilecegini
    Kaydetti. Yetkililer, Ihlas Holding'in, Soz Konusu Rafineriyi, Erzurum'da,
    Baku-tiflis-ceyhan (btc) Petrol Boru Hatti'nin Da Gectigi Bir Noktada Kurmayi
    Planladigina Isaret Etti. Yetkililer, Holding'in Hedefinin, Dogu Ve
    Guneydogu'daki Akaryakit Ihtiyacini Karsilamak Oldugunu Belirtti. Bu Nedenle
    Soz Konusu Yatirimin Tutarinin, 500 Milyon Dolar Ile 1 Milyar Dolar Arasinda
    Olabilecegi Tahmin Ediliyor."

Yaþ
    47
    Teþekkür / Beðeni

Alarko Holding'in Anmak Holding'i Devralmak Suretiyle Birlesmesine Iliskin
    Duyuru Metni Yayinlandi.
    Soyle:
    Alarko Holding A.s.'nin 25.05.2007 Tarihli Yazisi Asagiya Cikarilmistir.
    "sirketimizin Anmak Holding A.s.'ni Devralmak Suretiyle Birlesmesine
    Iliskin Olarak Sermaye Piyasasi Kurulu'ndan Gerekli Izin Alinmis Olup, Spk
    Onayli Duyuru Metni Ve Eklerinin Borsa Bulteninde Ilan Edilmesi Ve Imkb
    Web Sayfasina Konulmasi Icin Ekte Sunulmustur."
    Sermaye Piyasasi Kurulu'nun Sirkete Muhatap 24.05.2007 Tarih,
    B.02.1.spk.0.13-970 13153 Sayi Ve "birlesme Ve Temettu Dagitim Tarihi
    Erteleme Talepleriniz Hk." Konulu Yazisi Ile Duyuru Metni Ve Ekleri Ekte Ve
    Borsamiz Internet Sitesinin Sirketler Bolumunde Yayinlanmaktadir.
    "ek"te Oldugu Belirtilen Dokumanlar, Imkb'ye Basili Olarak Gelen
    Dokumanlardir. Bu Yazilar Ilgili Tarihteki Basili "gunluk Bulten"in
    Ekinde Yayinlanmakta Olup Manyetik Ortamda Bulunmamaktadir.

Yaþ
    47
    Teþekkür / Beðeni

Celik Halat'in Genel Kurulunda Kar Dagitimi Yapilmamasi Kabul Edildi.
    Soyle:
    Celik Halat Ve Tel Sanayii A.s.'nin 25.05.2007 Tarihli Yazisi Asagiya
    Cikarilmistir.
    "1. Sirketimizin 2006 Takvim Yili Olagan Genel Kurulu Saat 12:30 Itibariyle
    Tamamlanmis Olup, Ozetle Asagidaki Kararlar Alinmistir.
    Yonetim Kurulu Uye Sayisinin 7, Denetim Kurulu Uye Sayisinin 2 Ve Gorev
    Surelerinin Ilk Olagan Genel Kurul'a Kadar Olmasina,
    Yonetim Kurulu Uyeliklerine;
    Sayin Imre Barmanbek (dogan Sirketler Grubu Holding A.s.'yi Temsilen)
    Sayin Ahmet Caglar (dogan Sirketler Grubu Holding A.s.'yi Temsilen)
    Sayin R. Nebil Ilseven (dogan Sirketler Grubu Holding A.s.'yi Temsilen)
    Sayin Bulent Corapci (dogan Sirketler Grubu Holding A.s.'yi Temsilen)
    Sayin Yahya Uzdiyen (ditas Dogan A.s.'yi Temsilen)
    Sayin Ahmet Izzet Karacahisarli (dogan Sirketler Grubu Holding A.s.'yi Temsilen)
    Sayin Ismail Burak Kuntay (dogan Sirketler Grubu Holding A.s.'yi Temsilen)
    Denetim Kurulu Uyeliklerine;
    Sayin Alper Altiok

Yaþ
    47
    Teþekkür / Beðeni

Ihlas Holding'in Genel Kurul Toplantisinda Zarar Edilmis Olmasi Nedeniyle
    Kar Dagitimi Yapilmamasina Karar Verildi.
    Soyle:
    Ihlas Holding A.s.'nin 25.05.2007 Tarihli Yazisi Asagiya Cikarilmistir.
    "sirketimizin 25.05.2007 Tarih, Saat 15:30'da 29 Ekim Caddesi, No:23,
    Yenibosna, Istanbul Adresinde Yapilan, 2006 Yili Olagan Genel Kurul
    Toplantisinda,
    1- Yonetim Kurulu Faaliyet Raporu, Denetci Raporu, Bagimsiz Dis Denetim
    Kurulusu Raporu Ve Sermaye Piyasasi Kurulu'nun Seri:xi, Teblig 25
    Hukumlerinde Atifta Bulunulan Uluslararasi Finansal Raporlama Standartlarina
    Gore Hazirlanan Mali Tablolari Ile Yasal Kayitlara Gore Duzenlenen
    Bilanco Ve Gelir Tablosunun Onaylanmasina,
    2- Yonetim Kurulu Uyeleri Ve Denetcinin 2006 Yili Faaliyetlerinden Dolayi
    Ayri Ayri Ibra Edilmesine,
    3- 2006 Yili Donem Sonu Zarar Edilmis Olmasi Nedeniyle Kar Dagitimi
    Yapilmamasina Ve Soz Konusu Zararin Gelecek Donemlerde Elde Olunacak
    Karlardan Mahsup Edilmesi Yonundeki Yonetim Kurulu Onerisinin Onaylanmasina,
    4- Yonetim Kurulu Uyeliklerine, Uc Yil Sure Ile Ve Ucuncu Yilin Sonunda
    Yapilacak Ilk Olagan Genel Kurula Kadar Vazife Yapmak Uzere Enver Oren,
    Ahmet Mucahid Oren, Alaettin Sener, Zeki Celep, Bulent Gencer, Mahmut Kemal
    Aydin, Ceyhan Aral, Ile Bagimsiz Yonetim Kurulu Uyesi Olarak Huseyin Aydin
    Arvasi, Ismet Erkut, Muhammet Guler Ve Adil Onal Secilmesine,
    5- Denetci Olarak 3 Yil Sure Ile Ve Ucuncu Yilin Sonunda Yapilacak Ilk
    Olagan Genel Kurula Kadar Vazife Yapmak Uzere Kamil Yener Secilmesine,
    6- 2007 Ve 2008 Hesap Doneminde Bagimsiz Dis Denetim Isleri Icin
    Irfan Bagimsiz Denetim Yeminli Mali Musavirlik A.s. Ile Sozlesme Yapilmasina
    Iliskin Yonetim Kurulu Onerisinin Onaylanmasina,
    7- Yonetim Kurulu Uyelerine Aylik 1.700,00 Ytl Denetciye Aylik 1.700,00 Ytl
    Brut Ucret Odenmesinin Onaylanmasina,
    Karar Verilmistir.
    Ayrica 2006 Yili Icinde Herhangi Bir Kisi Ve Kuruma Bagis Yapilmadigi Ve
    Sermaye Piyasasi Kurulunun 18.01.2007 Tarih Ve 2/53 Sayili Toplantisinda
    Alinan Karar Geregi Hazirlanan "2007 Ve Izleyen Yillara Iliskin Kar Dagitim
    Politikasi" Ortaklarin Bilgisine Sunulmustur."
    Genel Kurul Toplanti Tutanagi Ekte Yayinlanmaktadir.
    "ek"te Oldugu Belirtilen Dokumanlar, Imkb'ye Basili Olarak Gelen
    Dokumanlardir. Bu Yazilar Ilgili Tarihteki Basili "gunluk Bulten"in
    Ekinde Yayinlanmakta Olup Manyetik Ortamda Bulunmamaktadir.

Yaþ
    47
    Teþekkür / Beðeni

Tat Konserve, Sermayesini %58,063 Artisla 136.000.000 Ytl'na Cikaracak.
    Soyle:
    Tat Konserve Sanayii A.s.'nin 25.05.2007 Tarihli Yazisi Asagiya Cikarilmistir.
    "sirketimiz Yonetim Kurulunun Bugun Yapmis Oldugu Toplantida, 250 Milyon Ytl
    Kayitli Sermaye Tavanina Sahip Sirketimizin 86.041.813,50 Ytl Cikarilmis
    Sermayesinin 49.212.512,14 Ytl Nakdi Ve 745.674,36 Ytl Ic Kaynaklardan
    Karsilanarak %58,063 Nisbetinde 49.958.186,50 Ytl Artisla 136.000.000 Ytl'na
    Cikarilmasi Uygun Bulunmustur. 16. Tertip Olarak Ihrac Edilecek Paylarla
    Ilgili Olarak,
    - 49.212.512,14 Ytl'nin Tamaminin Ortaklarca Nakden Odenmesine,
    - 1 Ykr'luk Hissenin %57,196 Oraninda Ve Ruchan Hakki Dahilinde Itibari Deger
    Uzerinden Basa Bas Bedel Ile Ihracina Suresi Icinde Kullanilmayan Ruchan
    Haklari Dolayisiyla Satilamayan Hisseler Oldugu Takdirde Bu Paylarin Esas
    Mukavele Hukumleri Ve Sermaye Piyasasi Kurulu'nca Benimsenmis Olan Prensibe
    Gore Bunlarin Itibari Degerden Asagi Olmamak Kaydiyla Gunluk Borsa Rayici
    Uzerinden Istanbul Menkul Kiymetler Borsasi'nda Halka Arzina,
    - Paylarin Satis Suresinin Ruchan Hakki Kullanimi Icin Sirkulerde Ilan Edilen
    Tarihler Arasinda Olmak Uzere 15 Gun Kullanilmayan Ruchan Haklarinin Halka
    Arzi Icin Bu Konuda Sirkulerde Belirtilen Tarihler Arasinda Olmak Uzere 20
    Is Gunu Olarak Tayin Edilmesine,
    - 745.674,36 Ytl'nin Da Olaganustu Yedekler Enflasyon Duzeltme Farki
    Hesaplarindan Karsilanarak Bedelsiz Hisse Olarak Ortaklara Verilmesine,
    Boylelikle 1 Ykr'luk Paya %0,867 Oraninda Bedelsiz Hisse Dagitilmasina,
    Yukaridaki Esaslara Gore Nakit Karsiligi Ve Bedelsiz Hisse Dagitimi Suretiyle
    Yapilacak Sermaye Artirimi Icin Sermaye Piyasasi Kurulu'ndan Gerekli Izinlerin
    Alinmasina Ve Hisselerin Merkezi Kayit Kurulusu A.s.'ne Kaydi Icin Gerekli
    Basvurularin Yapilmasina, Dokumanlarin Hazirlanmasina, Ilanlarin Ve Soz
    Konusu Olacak Diger Beyanlarin Ve Belgelerin Onaylanmasina Ve Diger Her
    Turlu Islemler Icin Sirket Yonetiminin Yetkili Kilinmasina Karar Verildi."

Yaþ
    47
    Teþekkür / Beðeni

Fenerbahce Kulubu 'nun, 2007 Yili Icin
    Hazirladigi 220 Milyon 120 Bin Ytl'lik Tahmini Butcesi, Olagan Mali
    Genel Kurulunda Oy Birligi Ile Kabul Edildi.
    Fenerbahce Faruk Ilgaz Tesisleri'nde Gerceklestirilen Genel Kurul
    Toplantisinda, Yapilan Oylamada 2007 Yilinin Butcesi Kabul Edilirken,
    2006 Yilinda 164.7 Milyon Ytl Olan Butce, 2007 Yili Icin 55 Milyon 420
    Bin Ytl'lik Artisla 220 Milyon 120 Bin Ytl'ye Cikarildi.
    Genel Kurul Uyeleri Ayrica Fenerbahce Kulubu Yonetim Kurulu'nun 2006
    Yili Faaliyetlerini Ve Profesyonel Futbol Subesinin Hesaplarini Oy
    Birligi Ile Ibra Etti.
    Yonetim Kuruluna, Kulup Adina Tasinmaz Mallarin Satin Alinmasi Konusunda
    Da Oy Birligi Ile Yetki Veren Genel Kurul Uyeleri, Denetleme Kurulu
    Raporunu Da Kabul Etti.

Yaþ
    47
    Teþekkür / Beðeni

Standart kordsa

Kordsa 2010 Yilina Kadar Satislarini 1.2 Milyar Dolara Cikarmayi Hedefliyor
    Kordsa Ceo'su Mehmet Pekarin Kordsa'nin 2006 Yilinda 707 Milyon Dolar
    Seviyesinde Olan Satislarini 2010 Yilina Kadar 1.2 Milyar Dolar Seviyesine
    Cikarmayi Hedeflediklerini Acikladi.
    Mehmet Pekarun'un Financial Times Gazetesine Verdigi Roportaj'da Kordsa'nin
    Sektordeki Pozisyonunu Guclendirmek Icin 200 Milyon Dolarlik Yatirim Yapilacagi
    Belirtildi.
    Financial Times'in Haberinde Kordsa'nin Oto Lastikleri Icin Guclendirici
    Malzemeler Urettigi Ve Bu Malzemelerin Michelin Ve Bridgestone Gibi Unlu
    Markalara Satildigi Hatirlatildi.
    Ft, Korda'nin Aralarinda Turkiye, Almanya, Abd, Brezilya Arjantin Tayland, Cin
    Ve Iran'in Bulundugu 10 Ayri Ulkede Faaliyete Gosterdigini Belirterek Sirketin
    Ceo'su Pekarun'un Polyester Urunlerinin Satislarini Artirmayi Hedefledigini,
    Polyester Urunlerin Yuksek Performansli Oto Lastiklerinin Uretiminde Kullanilan
    Ve Hizla Buyuyen Bir Piyasasi Oldugunu Dile Getirdi.

Sayfa 1 Toplam 5 Sayfadan 12345 SonuncuSonuncu

Konu Bilgileri

Bu Konuya Gözatan Kullanýcýlar

Þu anda 1 kullanýcý bu konuyu görüntülüyor. (0 kayýtlý ve 1 misafir)