Sayfa 3 Toplam 4 Sayfadan BirinciBirinci 1234 SonuncuSonuncu
Toplam 39 adet sonuctan sayfa basi 21 ile 30 arasi kadar sonuc gösteriliyor

Konu: PNSUT Pınar Süt

Teşekkür / Beğeni

Nereden
    Almanya-Çanakkale
    Teşekkür / Beğeni

Bir patlama yapacakmis görüntüsü var sanki sanki...

Teşekkür / Beğeni

***PNSUT*** Pinar Sut Mamulleri Sanayii A.S.'nden gelen yazi: Sirketimiz Yonetim Kurulu 18.03.2009 tarihli toplantisinda, Sermaye Piyasasi Kurulu'nun Seri:IV No:41 sayili Sermaye Piyasasi Kanunu'na Tabi Olan Anonim Ortakliklarin Uyacaklari Esaslar Hakkinda Teblig'in 7'nci maddesi cercevesinde Pay Sahipleri Ile Iliskiler Birimi olusturulmasina ve Sermaye Piyasasi Faaliyetleri Ileri Duzey Lisansi ile Kurumsal Yonetim Derecelendirme Lisansina sahip Senem Demirkan'in soz konusu birimin yoneticiligine atanmasina karar vermistir. Iletisim bilgisi Tel: 0 232 4822200 Fax: 0 232 4891562 E Mail: yatirimci@pinarsut.com.tr ***PNSUT*** (18/03/2009 - 15:53:59)
    Birşeyi yapmak için, onu çok sevmelisiniz. Birşeyi sevmek için, ona delicesine inanmalısınız.

Teşekkür / Beğeni

***PNSUT*** Pinar Sut Mamulleri Sanayii A.S.'nden gelen yazi: Sirketimizin 21.04.2009 tarihli Yonetim Kurulu Toplantisinda, Gorev suresi dolan Bagimsiz Dis Denetim Kurulusu "Pricewaterhouse Coopers (Basaran Nas SMMM A.S.)'nin yeniden 2009 yili hesaplarini denetlemek uzere, Bagimsiz Dis Denetim Kurulusu olarak 2008 yili Olagan Genel Kurulu'nda tasvip edilmek uzere Genel Kurul'a teklif edilmesine karar verilmistir. ***PNSUT*** (21/04/2009 - 09:12:13)
    Birşeyi yapmak için, onu çok sevmelisiniz. Birşeyi sevmek için, ona delicesine inanmalısınız.

Teşekkür / Beğeni

***PNSUT*** Pinar Sut Mamulleri Sanayii A.S.'nin 21.04.2009 tarihli yazisi asagiya cikarilmistir. "Sirketimizin 2008 yili Olagan Genel Kurulu ekteki gundem maddelerinin gorusmek ve karara baglamak uzere 13 Mayis 2009 Carsamba gunu saat 14:30'da Kemalpasa Asfalti, No:1, Pinarbasi, Izmir adresindeki Fabrika binasinda aktedilecektir. Olagan gundem maddelerinin yanisira, "2009 yili temettulerine mahsuben Sermaye Piyasasi Kanunu'nun 15. maddesi ve Sermaye Piyasasi Kurulu'nun Seri:IV, No:27 Tebligi'nin 9. maddesi cercevesinde, ortaklara temettu avansi dagitilmasi konusunda Yonetim Kurulu'na yetki verilmesi ve ayni madde uyarinca dagitilacak temettu avansinin ilgili hesap donemi sonunda yeterli kar olusmamasi veya zarar olusmasi durumlarinda bir onceki yila ait bilancoda yer alan olaganustu yedek akcelerden ya da olaganustu yedek akce tutarinin zarari karsilamaya yeterli olmamasi durumunda ayni Tebligin 10'uncu maddesi uyarinca temettu avansi karsiliginda alinan teminatin paraya cevrilip gelir kaydedilerek bu tutardan mahsup edilecegi hususu konusunda muzakere ve karar" hususunu da iceren Genel Kurul toplanti gundemi Gunluk Bulten ekinde ve internet sitemizin (www.imkb.gov.tr) "Gunluk Bulten" bolumunde "Sirket Haberleri Ekleri" basligi altinda yayinlanacaktir. ***PNSUT*** (21/04/2009 - 09:23:42)

Teşekkür / Beğeni

***PNSUT*** Pinar Sut Mamulleri Sanayii A.S. ile ilgili olarak Pictet Funds'dan gelen yazi: 21.04.2009 tarihinde Pinar Sut Mamulleri Sanayii A.S. hisse senetleri ile ilgili olarak 3,15210 TL fiyatindan 11,112 adet satis islemi ortakligimizca gerceklestirilmistir. ***PNSUT*** (22/04/2009 - 16:58:16)

Teşekkür / Beğeni

***PNSUT*** Pinar Sut Mamulleri Sanayii A.S.'nin 28.04.2009 tarihli yazisi asagiya cikarilmistir. "Sirketimizin 28 Nisan 2009 tarihli Yonetim Kurulu toplantisinda, 2008 yili net dagitilabilir donem karinin hesaplanmasinda; Turk Ticaret Kanunu, Sermaye Piyasasi Mevzuati, Kurumlar Vergisi, Gelir Vergisi ve diger yasal mevzuat hukumleri ile esas sozlesmemizin kar dagitimina iliskin maddeleri dikkate alinarak; Sirketimizin Uluslararasi Finansal Raporlama Standartlarina gore hazirlanan bagimsiz denetimden gecmis 2008 yili konsolide net donem kari olan 34.185.418 TL'ye mali tablolarda idare meclisi tahsisati karsiligi olarak ayrilan 1.060.000 TL'nin eklenmesi ve TTK'nin 466/1 maddesi hukmu uyarinca ayrilan 1.984.789 TL tutarindaki I.Tertip Yasal Yedek Akce'nin indirilmesiyle net dagitilabilir donem kari 33.260.629 TL olarak hesaplanmistir. Hesaplanan dagitilabilir kar uzerinden SPK duzenlemeleri paralelinde yil icinde yapilan 303.017 TL tutarindaki bagislar da dikkate alinarak dagitilabilir karin %20'sine tekabul edecek sekilde 6.712.729 TL tutarinda ortaklara I.Temettu dagitilmasina, kalan tutar uzerinden esas sozlesmede ongorulen %5 oranini asmamak kaydiyla Idare Meclisi Tahsisati ayrilmasina, 579.018 TL tutarinda II.Tertip Yasal Yedek Akce ayrilmasina ve geriye kalan tutarin tamaminin Olaganustu Yedek Akce olarak ayrilmasi hususunun Olagan Genel Kurulun tasvibine sunulmasina karar verilmistir. Kar dagitim tablosu ekte yer almaktadir. 1 TL'lik nominal tutarli Borsada islem goren her bir hisse senedi icin brut 0,1493 TL, net 0,1269 TL tutarinda nakit kar payi odemesi yapilacaktir." Kar dagitim tablosu Gunluk Bulten ekinde ve internet sitemizin "Sirketler" bolumunde yayinlanacaktir. ***PNSUT*** (28/04/2009 - 10:44:42)

Nereden
    KKTC
    Teşekkür / Beğeni

Kap : Pinar sut mamulleri sanayii a.s. / pnsut [] genel kurul toplantisi yapilmasina iliskin yonetim kurulu karari 2

kap : Pinar sut mamulleri sanayii a.s. / pnsut [] genel kurul toplantisi yapilmasina iliskin yonetim kurulu karari 20.04.2010 15:25:59

genel kurul toplantisi yapilmasina iliskin yonetim kurulu karari
    ---------------------------------------------------------------------------------------------

ortakligin adresi : Sehit fethibey caddesi no:120 alsancak-izmir
    telefon ve faks no. : 0232 - 482 22 00 0232 -484 17 89
    ortakligin yatirimci/pay sahipleri ile iliskiler biriminin telefon ve faks no.su : 0232 - 436 15 15 0232 -436 20 40
    yapilan aciklama guncelleme mi? : Hayir
    yapilan aciklama duzeltme mi? : Hayir
    yapilan aciklama ertelenmis bir aciklama mi? : Hayir
    konuya iliskin daha once yapilan ozel durum aciklamasinin tarihi : 20.04.2010
    ozet bilgi : 2009 yili olagan genel kurul toplantisi

---------------------------------------------------------------------------------------------

yonetim kurulu karar tarihi : 20.04.2010
    genel kurul toplanti turu : Olagan
    olagan genel kurul toplantisi ise ait oldugu hesap donemi : 2,009
    tarihi : 14.05.2010
    saati : 14:30
    adresi : Kemalpasa asfalti no:1 pinarbasi/izmir

sirketimiz 2009 yilina iliskin olagan genel kurul toplantisi asagidaki gundem maddelerini gorusmek uzere, 14 mayis 2010 cuma gunu saat 14.30'da kemalpasa asfalti no.1 pinarbasi izmir adresindeki fabrika binasinda aktedilecektir.

Genel kurul toplantisina iliskin gundem ve vekaletname ornegini de iceren davet ilan metni ekte sunulmaktadir.

Sirketin 44.951.051,25 tl. Olan cikarilmis sermayesi, a grubu nama, b grubu nama, c grubu hamiline, paylardan olusmakta olup, genel kurul toplantilarinda hazir bulunacak hissedarlarin veya vekillerinin her hisse icin bir rey hakki vardir.

Bilgilerinize arz ederiz.

Yukaridaki aciklamalarimizin, sermaye piyasasi kurulu'nun seri:viii, no:54 sayili tebliginde yer alan esaslara uygun oldugunu, bu konuda tarafimiza ulasan bilgileri tam olarak yansittigini; bilgilerin defter, kayit ve belgelerimize uygun oldugunu, konuyla ilgili bilgileri tam ve dogru olarak elde etmek icin gerekli tum cabalari gosterdigimizi ve yapilan bu aciklamalardan sorumlu oldugumuzu beyan ederiz.

Saygilarimizla,

not : Bu bildirim 20.04.2010 tarihinde saat 14.46'da gonderilmis olup dogru sablonda tekrar duzenlenerek gonderilmistir.

ek
    pinar sut mamulleri sanayii a.s
    yonetim kurulu baskanligi'ndan
    sirketimiz 2009 yilina iliskin olagan genel kurul toplantisi asagidaki gundem maddelerini gorusmek uzere, 14 mayis 2010 cuma gunu saat 14.30'da kemalpasa asfalti no.1 pinarbasi izmir adresindeki fabrika binasinda gerceklestirilecektir.

Mkk'nin 294 sayili genel mektubu'nda belirtildigi uzere, sermaye piyasasi kanunu'nun gecici 6'nci maddesi uyarinca hak sahibi yatirimcilarin hisse senetlerini kaydilestirerek mkk nezdinde hak sahipliklerine iliskin kayitlarin olusturulmasindan sonra genel kurul'a katilimi mumkun olmaktadir.

Hisseleri merkezi kayit kurulusu (mkk) duzenlemeleri cercevesinde kaydilestirmis olan ortaklarimiz, kendilerini mkk duzenlemelerine gore "genel kurul blokaj listesi"ne kayit ettirerek genel kurul toplantisina katilabileceklerdir.

Mkk nezdinde kendilerini blokaj listesi'ne kayit ettirmeyen hissedarlarimizin toplantiya katilmalari ve toplantida soz ve oy haklarini kullanmalari mumkun olmayacaktir.

Hisselerini henuz kaydilestirmeyen ortaklarimiz ise, sermaye piyasasi kanunu'nun gecici 6 inci maddesi uyarinca hisse senetlerini kaydilestirmedikleri surece genel kurullara katilamayacaklarindan, ortaklik haklarini kullanamayacaklardir.

Toplantida kendilerini vekaleten temsil ettirecek ortaklarimizin vekaletlerini ilisikteki ornege uygun olarak duzenlemeleri veya vekalet formu ornegini sirket merkezimiz ile PINAR Web Site <http://www.pinar.com.tr> adresindeki sirket internet sitesinden temin etmeleri ve 09.03.l994 tarih ve 21872 sayili resmi gazete'de yayimlanan sermaye piyasasi kurulu'nun seri:iv, no: 8 tebliginde ongorulen hususlari da yerine getirerek, imzasi noterce onaylanmis vekaletnameleri ibraz etmeleri gerekmektedir.

Hisseleri merkezi kayit kurulusu nezdinde araci kuruluslar altindaki yatirimci hesaplarinda saklamada bulunan hissedarlarimizdan genel kurul toplantisina katilmak isteyenlerin merkezi kayit sistemi (mks) is ve islem kurallari ile ilgili 28 numarali genel mektup (Merkezi Kayit Kurulusu <http://www.mkk.com.tr>) ekinde belirtilen genel kurul blokaj proseduru cercevesinde hisse senetleri uzerinde genel kurul blokaji uygulanmak suretiyle genel kurula katilmalari mumkundur.

Genel kurul toplantisinda gundem maddelerinin oylanmasinda el kaldirma usulu ile acik oylama yontemi kullanilacaktir.

2009 faaliyet yilina ait yonetim ve denetim kurulu raporlari, bagimsiz dis denetleme kurulusu raporlari, bilanco ve gelir tablosu, kar dagitim onerisi, 29.04.2010 tarihinden itibaren, sehit fethi caddesi no.120 izmir adresindeki sirket merkezinde ve PINAR Web Site <http://www.pinar.com.tr> adresindeki sirket internet sitesinde, ortaklarimizin incelemesine sunulacaktir.

Ortaklarimizin bilgi edinmeleri belirtilen gun ve saatte toplantiya tesrifleri rica olunur.

Not :

1. (a ve b) gruplari imtiyazli pay sahipleri olagan genel kurul toplantilari gundemin l., 2. Ve 10.maddelerini gorusmek uzere saat l4.30'da yapilacak olan olagan genel kurul toplantisini takiben yarimsar saat ara ile aktedileceklerdir. Sayin imtiyazli pay sahibi ortaklarimiza onemle duyurulur.
    2. Genel kurul'a katilacak ortaklarimizi fabrikaya goturmek uzere saat l3.30'da konak sabanci kultur merkezi onunden ve karsiyaka belediye nikah sarayi onunden otobus kalkacaktir.

Gundem
    baskanlik divani secimi,
    zabitlarin imzalanmasi icin baskanlik divanina yetki verilmesi,
    yonetim kurulu raporu, murakip raporu ve bagimsiz dis denetim kurulus raporunun okunmasi ve muzakeresi,
    sermaye piyasasi kurulu'na ve istanbul menkul kiymetler borsasi'na gonderilen 2009 yili kar/zarar hesabi ve sirket bilancosunun tasdiki, yonetim kurulu uyeleri ve murakiplarin ibrasi,
    yonetim kurulunca secilen bagimsiz dis denetim kurulusunun ve gorev suresinin tasvibi,
    bosalan yonetim kurulu uyeligine secilen yonetim kurulu uyesinin uyeliginin tasvibi ve gorev suresinin tesbiti,
    yonetim kurulu uyelerine odenecek ucretin tesbiti konusunda muzakere ve karar,
    sirket ana sozlesmesinin 14. Maddesi uyarinca murakip adedinin tesbiti, gorev sureleri dolan murakiplar yerine yeniden secim yapilmasi ve gorev surelerinin tesbiti,
    murakip ucretinin tesbiti konusunda muzakere ve karar,
    sirket ana sozlesmesinin "maksat ve mevzuu" baslikli 3., "kayitli sermaye" baslikli 6. Ve "gecici madde" baslikli maddelerin tadili konusunda muzakere ve karar.
    Eski sekil
    maksat ve mevzuu
    madde 3-
    sirketin baslica amac ve konusu;
    a. Dayanikli (sterilize) sutler, yogurt, ayran, peynir ve peynir cesitleri tereyagi, krema, dondurma, sut tozu ve sut tozunun islenmesi sonucunda elde edilen urunler, mayonez, ketcap, salca ve salata soslari, hardal ekstresi ile ambalajlanmis meyva sulari, bal, recel, marmelat, komposto ve her cesit ambalajlanmis gida maddeleri uretimi ve ticareti,
    b. Inek ve sair sut veren hayvanlarin alimi, uretimi, beslenmesi, satisi icabinda ithali,
    c. Buyuk bas, kucuk bas hayvan basta olmak uzere herturlu canli hayvan, donmus et ve mamulleri satin almak, ithal etmek, satmak ve ihrac etmek,
    d. Herturlu bitki tohumu, suni tohum ve hayvansal tohum ve ekipmanlari satin almak, ithal etmek, satmak, ihrac etmek,
    e. Zeytin ve zeytin mamulleri uretmek, satin almak, satmak ve ihracatini yapmak,
    f. Sirketin istigal konusu ile ilgili kurulmus ve kurulacak uretici, birlik ve derneklere uye olmak,
    g. Sirket bunyesinde veya disinda, sosyal sorumluluk kapsaminda toplumun saglikli gelismesine katkida bulunmak amaciyla arastirma yapmak, arastirmalari ve egitimleri desteklemek, sonuclari yayinlamak ve bu amacla faaliyette bulunmak uzere enstitu kurmak,
    h. Yem ve besin imali ve bunlarin alim ve satimi,
    i. Amac ve konulariyla ilgili satis, dagitim ve pazarlama orgutlerinin kurulmasi,
    i. Yurt icinde ve disinda sube ve temsilcilikler acilmasi,
    j. Amac ve konulariyla ilgili olan ham, yari mamul, mamul maddelerle malzemelerin, makina, alet ve komple tesislerin ithali, satin alinmasi, kurulmasi, isletilmesi veya satilmasi,
    k. Amac ve konulariyla ilgili depo ve soguk hava tesisleri kurulmasi, isletilmesi, kiralanmasi, kiraya verilmesi veya satilmasi,
    l. Sirketin istigal konusuyla ilgili lisans, patent haklarinin satin alinmasi ve sirket adina tescili ve mumessillik alinmasi,
    m. Yurt icinde ve yurt disinda sirketin istigal konusu ile ilgili herhangi sekil ve suretle olursa olsun ticari bir isletmeyi devralmak bu kabil isletmelerle birlesmek veya mevcut sirketlere ortak olmak,
    n. Sirketin istigal konusu ile ilgili ithalat, ihracat, ic ve dis ticaret ve sinai yatirim yapmak,
    o. Menkul kiymet portfoyu isletmeciligi ve aracilik faaliyeti niteliginde olmamak uzere sirket, faaliyet konulari ile ilgili olarak herturlu menkul, gayrimenkul, gayrimaddi arac ve mallari kullanmak, isletmek, kiralamak, kiraya vermek, satin almak ve satmak, ipotek ve rehin almak, vermek, kefalet almak, yatirimcilarin aydinlatilmasini teminen ozel haller kapsaminda sermaye piyasasi kurulu'nca aranacak gerekli aciklamalarin yapilmasi kaydiyla kefalet vermek, tadil etmek veya kaldirmak, ve sirket gayrimenkulleri uzerinde baskalarinin borclari icin ipotek tesis etmek,gayrimenkule muteallik tevhid, ifraz, terk, irtifak hakki tesisi ve benzeri tum islemleri yapmak, sirket leyh ve aleyhine ayni haklar tesis etmek ve kaldirmaktir.
    O. Sirket sosyal amacli kurulus olan vakiflara,derneklere, universitelere ve benzeri kuruluslara sermaye piyasasi kurulu tarafindan belirlenen esaslar dahilinde yardim ve bagista bulunabilir.

Yukarida gosterilen muamelelerdan baska ileride sirket icin faydali ve luzumlu gorulecek baska islere girisilmek istenildigi takdirde yonetim kurulu teklifi uzerine keyfiyet umumi heyetin tasvibine sunulacak ve bu yolda karar alindiktan sonra diledigi isleri yapabilecektir. Esas mukavele tadili mahiyetinde olan isbu karar icin sermaye piyasasi kurulu ve sanayi ve ticaret bakanligindan gereken izin alinacaktir.

Kayitli sermaye
    madde 6-
    sirket sermaye piyasasi kanunu hukumlerine gore ve sermaye piyasasi kurulu'nun 20.ll.l987 tarih ve 684 sayili karari ile kayitli sermaye sistemini kabul etmis ve bu sisteme gecmistir.

Sirketin kayitli sermayesi : 80.000.000 ytl. (seksenmilyon yeni turk lirasi)

herbir payin nominal degeri : L ykr.

Sirketin cikarilmis sermayesi

172.800 adet a grubu nama yazili l.728 ytl.
    126.000 adet b grubu nama yazili l.260 ytl.
    4.494.806.325 adet c grubu hamiline yazili 44.948.063,25 ytl.

Olmak uzere cem'an 4.495.105.125 adet paydan olusmakta olup 44.951.051,25 ytl.dir.

Cikarilmis sermayenin 43.923.626,25 ytl.lik kismi ic kaynaklardan karsilanarak bedelsiz olarak sermayeye kalbedilmis, 1.027.425 ytl.nin da tamami nakden ve pesinen odenmistir.

Yonetim kurulu, sermaye piyasasi kanunu hukumlerine uygun olarak yeni sermaye ihtiyaclarini nama veya hamiline olarak ayri gruplar halinde duzenlemeye yetkilidir.

Ic kaynaklardan yapilan sermaye artirimi sonunda mevcut pay sahiplerine paylari oraninda bedelsiz pay verilir.

Gecici madde-
    paylarin nominal degerleri 1.000 tl. Iken, t.t.k.'nda degisiklik yapilmasina dair 5274 sayili kanun kapsaminda 1 ykr. Olarak degistirilmistir. Bu degisim sebebiyle, toplam pay sayisi azaltilmis olup, her 10.000.-tl.lik (10 adet) pay icin 1 ykr tutarinda pay verilecektir. Soz konusu degisim ile ilgili olarak ortaklarin sahip oldugu paylardan dogan haklari saklidir. Sermayeyi temsil eden paylar kaydilestirme esaslari cercevesinde kayden izlenir.

Yeni sekil
    maksat ve mevzuu
    madde 3-
    sirketin baslica amac ve konusu;
    a. Dayanikli (sterilize) sutler, yogurt, ayran, peynir ve peynir cesitleri tereyagi, krema, dondurma, sut tozu ve sut tozunun islenmesi sonucunda elde edilen urunler, mayonez, ketcap, salca ve salata soslari, hardal ekstresi ile ambalajlanmis meyva sulari, bal, recel, marmelat, komposto ve her cesit ambalajlanmis gida maddeleri uretimi ve ticareti,
    b. Inek ve sair sut veren hayvanlarin alimi, uretimi, beslenmesi, satisi icabinda ithali,
    c. Buyuk bas, kucuk bas hayvan basta olmak uzere herturlu canli hayvan, donmus et ve mamulleri satin almak, ithal etmek, satmak ve ihrac etmek,
    d. Herturlu bitki tohumu, suni tohum ve hayvansal tohum ve ekipmanlari satin almak, ithal etmek, satmak, ihrac etmek,
    e. Zeytin ve zeytin mamulleri uretmek, satin almak, satmak ve ihracatini yapmak,
    f. Sirketin istigal konusu ile ilgili kurulmus ve kurulacak uretici, birlik ve derneklere uye olmak,
    g. Sirket bunyesinde veya disinda, sosyal sorumluluk kapsaminda toplumun saglikli gelismesine katkida bulunmak amaciyla arastirma yapmak, arastirmalari ve egitimleri desteklemek, sonuclari yayinlamak ve bu amacla faaliyette bulunmak uzere enstitu kurmak,
    h. Yem ve besin imali ve bunlarin alim ve satimi,
    i. Amac ve konulariyla ilgili satis, dagitim ve pazarlama orgutlerinin kurulmasi,
    i. Yurt icinde ve disinda sube ve temsilcilikler acilmasi,
    j. Amac ve konulariyla ilgili olan ham, yari mamul, mamul maddelerle malzemelerin, makina, alet ve komple tesislerin ithali, satin alinmasi, kurulmasi, isletilmesi veya satilmasi,
    k. Amac ve konulariyla ilgili depo ve soguk hava tesisleri kurulmasi, isletilmesi, kiralanmasi, kiraya verilmesi veya satilmasi,
    l. Sirketin istigal konusuyla ilgili lisans, patent haklarinin satin alinmasi ve sirket adina tescili ve mumessillik alinmasi,
    m. Yurt icinde ve yurt disinda sirketin istigal konusu ile ilgili herhangi sekil ve suretle olursa olsun ticari bir isletmeyi devralmak bu kabil isletmelerle birlesmek veya mevcut sirketlere ortak olmak,
    n. Sirketin istigal konusu ile ilgili ithalat, ihracat, ic ve dis ticaret ve sinai yatirim yapmak,
    o. Menkul kiymet portfoyu isletmeciligi ve aracilik faaliyeti niteliginde olmamak uzere sirket, faaliyet konulari ile ilgili olarak herturlu menkul, gayrimenkul, gayrimaddi arac ve mallari kullanmak, isletmek, kiralamak, kiraya vermek, satin almak ve satmak, ipotek ve rehin almak, vermek, kefalet almak, yatirimcilarin aydinlatilmasini teminen ozel haller kapsaminda sermaye piyasasi kurulu'nca aranacak gerekli aciklamalarin yapilmasi kaydiyla kefalet vermek, tadil etmek veya kaldirmak, ve sirket gayrimenkulleri uzerinde baskalarinin borclari icin ipotek tesis etmek,gayrimenkule muteallik tevhid, ifraz, terk, irtifak hakki tesisi ve benzeri tum islemleri yapmak, sirket leyh ve aleyhine ayni haklar tesis etmek ve kaldirmaktir.
    O. Sirket sosyal amacli kurulus olan vakiflara,derneklere, universitelere ve benzeri kuruluslara sermaye piyasasi kurulu tarafindan belirlenen esaslar dahilinde yardim ve bagista bulunabilir.
    Sirket'in kendi adina ve 3. Kisiler lehine, garanti, kefalet, teminat vermesi veya ipotek dahil rehin hakki tesis etmesi hususlarinda sermaye piyasasi mevzuati cercevesinde belirlenen esaslara uyulur.

Yukarida gosterilen muamelelerdan baska ileride sirket icin faydali ve luzumlu gorulecek baska islere girisilmek istenildigi takdirde yonetim kurulu teklifi uzerine keyfiyet umumi heyetin tasvibine sunulacak ve bu yolda karar alindiktan sonra diledigi isleri yapabilecektir. Esas mukavele tadili mahiyetinde olan isbu karar icin sermaye piyasasi kurulu ve sanayi ve ticaret bakanligindan gereken izin alinacaktir.

Kayitli sermaye
    madde 6-
    sirket sermaye piyasasi kanunu hukumlerine gore ve sermaye piyasasi kurulu'nun 20.ll.l987 tarih ve 684 sayili karari ile kayitli sermaye sistemini kabul etmis ve bu sisteme gecmistir.

Sirketin kayitli sermayesi : 80.000.000 tl. (seksenmilyon turk lirasi)

herbir payin nominal degeri : L kr.

Sermaye piyasasi kurulunca verilen kayitli sermaye tavani izni, 2010-2014 yillari (5 yil) icin gecerlidir. 2014 yili sonunda izin verilen kayitli sermaye tavanina ulasilamamis olsa dahi, 2014 yilindan sonra yonetim kurulunun sermaye artirim karari alabilmesi icin; daha once izin verilen tavan ya da yeni bir tavan tutari icin sermaye piyasasi kurulundan izin almak suretiyle genel kuruldan yeni bir sure icin yetki almasi zorunludur. Soz konusu yetkinin alinmamasi durumunda sirket kayitli sermaye sisteminden cikmis sayilir.
    Sirketin cikarilmis sermayesi

172.800 adet a grubu nama yazili l.728 tl.
    126.000 adet b grubu nama yazili l.260 tl.
    4.494.806.325 adet c grubu hamiline yazili 44.948.063,25 tl.

Olmak uzere cem'an 4.495.105.125 adet paydan olusmakta olup 44.951.051,25 tl.dir.

Cikarilmis sermayenin 43.923.626,25 tl.lik kismi ic kaynaklardan karsilanarak bedelsiz olarak sermayeye kalbedilmis, 1.027.425 tl.nin da tamami nakden ve pesinen odenmistir.

Yonetim kurulu, 2010-2014 yillari arasinda, sermaye piyasasi kanunu hukumlerine ve sermaye piyasasi kurulu duzenlemelerine uygun olarak gerekli gordugu zamanlarda, kayitli sermaye tavanina kadar nama ve/veya hamiline yazili pay ihrac ederek cikarilmis sermayeyi artirmaya yetkilidir.

Yonetim kurulu, sermaye piyasasi kanunu hukumlerine uygun olarak yeni sermaye ihtiyaclarini nama veya hamiline olarak ayri gruplar halinde duzenlemeye, imtiyazli ve itibari degerinin uzerinde pay cikarmaya, pay sahiplerinin yeni pay alma haklarini sinirlandirmaya veya imtiyazli pay sahiplerinin haklarini kisitlayici nitelikte karar almaya yetkilidir.

Ic kaynaklardan yapilan sermaye artirimi sonunda mevcut pay sahiplerine paylari oraninda bedelsiz pay verilir.
    Gecici madde-
    paylarin nominal degerleri 1.000.-tl. Iken t.t.k'nda degisiklik yapilmasina dair 5274 sayili kanun kapsaminda 1 yeni kurus, daha sonra 4 nisan 2007 tarih ve 2007/11963 sayili bakanlar kurulu karari ile yeni turk lirasi ve yeni kurus'ta yer alan "yeni" ibaresinin 1 ocak 2009 tarihinde kaldirilmasi sebebiyle 1 kurus olarak degistirilmistir. Soz konusu degisim ile ilgili olarak ortaklarin sahip oldugu paylardan dogan haklari saklidir. Sermayeyi temsil eden paylar kaydilestirme esaslari cercevesinde kayden izlenir.
    Isbu esas sozlesmede yer alan "turk lirasi" ibareleri yukarida belirtilen bakanlar kurulu karari uyarinca degistirilmis ibarelerdir.

Yil icinde yapilan bagislara iliskin ortaklara bilgi sunulmasi,
    yil kari konusunda muzakere ve karar,
    sermaye piyasasi kurulu'nun 09.09.2009 tarih ve 28/780 sayili ilke karari uyarinca; sirketimiz tarafindan 3. Kisiler lehine verilmis olan teminat, rehin, ipotek ile bu kapsamda elde edilmis olan gelir ve menfaatler hususunda ortaklara bilgi sunulmasi,
    2010 yili temettulerine mahsuben, sermaye piyasasi kanunu'nun 15. Maddesi ve sermaye piyasasi kurulu'nun seri:iv, no: 27 tebligi'nin 9. Maddesi cercevesinde, ortaklara temettu avansi dagitilmasi konusunda, yonetim kurulu'na yetki verilmesi ve ayni madde uyarinca, dagitilacak temettu avansinin, ilgili hesap donemi sonunda yeterli k r olusmamasi veya zarar olusmasi durumlarinda, bir onceki yila ait bilancoda yer alan olaganustu yedek akcelerden ya da olaganustu yedek akce tutarinin zarari karsilamaya yeterli olmamasi durumunda ayni tebligin 10'uncu maddesi uyarinca temettu avansi karsiliginda alinan teminatin paraya cevrilip gelir kaydedilerek bu tutardan mahsup edilecegi hususu konusunda muzakere ve karar,
    t.t.k 334. Ve 335. Maddeleri uyarinca yonetim kuruluna yetki verilmesi,
    dilekler,

vekaletname

pinar sut mamulleri sanayii anonim sirketi'nin 14 mayis 2010 cuma gunu saat 14.30'da kemalpasa asfalti no.l pinarbasi/ izmir adresinde yapilacak olan 2009 yili olagan genel kurul toplantisinda asagida belirttigim gorusler dogrultusunda beni temsile, oy vermeye, teklifte bulunmaya ve gerekli belgeleri imzalamaya yetkili olmak uzere ,
    sayin .................................................. ...........................'i vekil tayin ediyorum.

A. Temsil yetkisinin kapsami
    a. Vekil tum gundem maddeleri icin kendi gorusu dogrultusunda oy kullanmaya yetkilidir.
    B. Vekil asagidaki talimatlar dogrultusunda gundem maddeleri icin oy kullanmaya yetkilidir.
    Talimatlar (ozel talimatlar yazilir)
    c. Vekil sirket yonetiminin onerileri dogrultusunda oy kullanmaya yetkilidir.
    D. Toplantida ortaya cikabilecek diger konularda vekil asagidaki talimatlar dogrultusunda oy kullanmaya yetkilidir. (talimat yoksa, vekil oyunu serbestce kullanir.)
    talimatlar (ozel talimatlar yazilir)

b. Ortagin sahip oldugu hisse senedinin
    a. Tertip ve serisi
    b. Numarasi
    c. Adet-nominal degeri
    d. Oyda imtiyazi olup olmadigi
    e. Hamiline-nama yazili oldugu

ortagin adi soyadi ve unvani :
    Imzasi :
    Adresi :

Not : (a) bolumunde, (a) (b) veya (c) olarak belirtilen siklardan birisi secilir. (b) ve (d) sikki icin aciklama yapilir.

Toplantida kendilerini vekaleten temsil ettirecek tuzel kisi veya gercek kisi ortaklarimizin, vekaletlerini yukaridaki forma gore hazirlayarak 9.3.l994 tarih ve 2l872 sayili resmi gazetede yayinlanan sermaye piyasasi kurulunun seri:iv, no.8 tebligi hukumleri cercevesinde noter'e onaylatarak sirketimize tevdi etmeleri gerekmektedir.

bu haberin kap 'in sitesindeki orjinal hali ve ekli dosyalarini gorebilmek icin asagidaki link'i tiklayiniz!
    http://www.kap.gov.tr/yay/bildirim/b...aspx?id=112594

Teşekkür / Beğeni

Onu bunu bilmem bu hafta pınarların haftası...

Teşekkür / Beğeni

:040:bu ahfta ıınarların haftası idi ama başka bahara kalnı herhalde

Sayfa 3 Toplam 4 Sayfadan BirinciBirinci 1234 SonuncuSonuncu

Konu Bilgileri

Bu Konuya Gözatan Kullanıcılar

Şu anda 1 kullanıcı bu konuyu görüntülüyor. (0 kayıtlı ve 1 misafir)